Autor Wątek: Drugi królik i alergia  (Przeczytany 3562 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Suszka240

  • Gość
Drugi królik i alergia
« dnia: Marzec 24, 2009, 16:55:20 pm »
Zaczynam się zastanawiać czy drugi królik sprawi że mój cichy płochliwy i wiecznie nieśmiały kruliczek-brudasek się zmieni
ale problem Kicek ma 3 lata a mama chce kupić maluszka
no wiadomo że nie odrazu wiadomo czy to chłopczyk czy dziewczynka
czy mój kiculek nie pogryzie się z tak młodym samcem
czy kastracja pomoże
<oczywiście będę musiała wykastrować w przypadku dziewczynki > :&gt;
czy to czy są dwa czy jeden król  zmieni cos<mam brata alergika który narazie nie ragował źle na kicka>

Aneczka

  • Gość
Drugi królik i alergia
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2009, 17:23:39 pm »
Cytat: "Suszka240"
czy kastracja pomoże
<oczywiście będę musiała wykastrować w przypadku dziewczynki >

jeśli cchesz zaprzyjaxnic kroliki bedziesz musiała wykastrować oba bez względu na płeć, inaczej o przyjaźni możesz zapomnieć

Cytat: "Suszka240"
czy mój kiculek nie pogryzie się z tak młodym samcem

zanim króliki sie zaprzyjaźnia dojdzie do spięć, wiek nie jest tu jakoś wybitnie znaczący

Cytat: "Suszka240"

czy to czy są dwa czy jeden król zmieni cos<mam brata alergika który narazie nie ragował źle na kicka>

tak, to coś zmieni - w domu bedzie więcej alergenów, więc i silniejsza alergia

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Drugi królik i alergia
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2009, 17:32:52 pm »
Suszka, zanim kupicie kolejnego królika proponuję najpierw porządnie zająć się obecnym, jak go nazywasz "króliczkiem brudaskiem" - zdiagnozować, wyleczyć, jeśli chory, może więcej z nim popracować, skoro taki bojaźliwy. Króliki są nieprzeciętnymi czyściochami, skoro Twój jest "brudaskiem", to pewnie mu coś dolega.

O alergii Twojego brata się nie wypowiadam - ja mam alergię na kota, więc nie mam kota i nie ryzykuję, że może jakoś to będzie. Bo jak zabiorę kota ze schronu i okaże się, że wcale nie jest jakoś, tylko tragicznie, to co wtedy?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Nuna

  • Gość
Drugi królik i alergia
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2009, 17:34:40 pm »
Tak, czy tak krolika musisz wykastrowac. Dwa niewykastrowane samce beda toczyc ze soba walki. Nowy krolik powinien miec przynajmniej trzy miesiace, mlodszy nie bedzie umial sie obronic np. w przypadku ustalania hierarchi.
Co do niesmialosci to drugi krolik pomoze troche, nie zmieni calkowicie charakteru Kicka, ale sprawi, ze Kicek bedzie czul sie pewniej. Teraz Twoj krolik jest zdany tylko na siebie, musi uwazac sam na ewentualne niebezpieczenstwa, nasluchiwac podczas jedzenia i spania, jesli dolaczy drugi krolik to beda nawzajem uwazac i ostrzegac sie w razie czego, polegac na sobie.

Aneczka

  • Gość
Drugi królik i alergia
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2009, 17:46:15 pm »
Cytat: "bosniak"
O alergii Twojego brata się nie wypowiadam - ja mam alergię na kota, więc nie mam kota i nie ryzykuję, że może jakoś to będzie. Bo jak zabiorę kota ze schronu i okaże się, że wcale nie jest jakoś, tylko tragicznie, to co wtedy?

No, tak jak mówie, dwa razy więcej alergenów, dwa razy silniejsza alergia.
Poza tym jak nie daj Boże alergia Twojego brata przy jednym uszaku bedzie się pogłębiać (a to się zdarza) to bez względu na to jak bardzo kochasz tego królika bedziesz musiała go oddać, nie namawiam do tego, ani nie jestem zwolennikiem pozbywania sie zwierząt, ale alergik, który ciągle przebywa z alergenami ma olbrzymie szanse na astme, a chyba ani Ty ani tym bardziej Twoi rodzice nie możecie do takiej sytuacji dopuścić, dlatego w takiej sytuacji odradzam drugiego uszaka

bosniak, rozumiem Twój ból, zawsze marzyłam o kocie, mój Marek też, ale on ma taką alergie, że nawet nie jest wstanie przebywać w pomieszczeniu, w którym kot był miesiąc wcześniej, puchną mu i łzawią oczy, ma taki katar, że musi siedzieć z chusteczka przyciśniętą do nosa, no koszmar....
Ja się zawsze śmieje, ze mój Marek to jest taki radar. Wchodzi do mieszkania, jeszcze nie zdąrzy zdjąć butów i pyta "macie kota?":)

Suszka240

  • Gość
Drugi królik i alergia
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2009, 18:12:05 pm »
a więc tak dzięki dzięki
braciszek nie ma astmy:P dom jest duży:P królik już raz został na 1.5 roku wysłany do dziadków ale to przed przeprowadzką ale nie ważne to co piszę
brudasek to nie chodzi o to że się nie muje
odwrotnie jak tylko go dotknę musi przylizać futro myje się non stop ale nie na pupci gdzoe ma sklejone futro od rozwolnienia

Aneczka

  • Gość
Drugi królik i alergia
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2009, 18:40:59 pm »
Cytat: "Suszka240"
braciszek nie ma astmy:P

ja nie twierdze że ma, tylko że na stałe przebywając w towarzystwie zwierzęcia na które się jest uczulonym może do niej doprowadzić
Cytat: "Suszka240"
dom jest duży:P

to przy alergii nie ma znaczenia, mój brat jest alergikiem, mieszka na 6 piętrze, jak kosza trawe to okna pozamykane, z domu nie wychodzi, a wygląda jak zombi

Offline Tamcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 484
  • Płeć: Kobieta
Drugi królik i alergia
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2009, 20:45:29 pm »
Cytat: "Suszka240"
myje się non stop ale nie na pupci gdzoe ma sklejone futro od rozwolnienia

Króliki nie mogą mieć rozwolnienia :zdenerwowany  Coś mu musi dolegać,zdiagnozuj najpierw problem.W kwestii drugiego kicajka w domu-ja na twoim miejscu bym zrezygnowała.

Suszka240

  • Gość
Drugi królik i alergia
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 24, 2009, 21:04:49 pm »
Wiem i w tym problem   ... Ełk to dziura .... byłam u 2 różnych vetów i obaj powiedsziali zę jest zrowy jak ryba ...... mam załamkę ;/

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Drugi królik i alergia
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 24, 2009, 22:42:02 pm »
Suszka240, zostaw królika na samym sianku i wodzie przez kilka dni i wtedy się okaże czy nadal bedzie miał biegunkę. Może to od złej diety jest ta biegunka??