Autor Wątek: Problemy z brzuszkiem  (Przeczytany 3076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Suszka240

  • Gość
Problemy z brzuszkiem
« dnia: Marzec 23, 2009, 15:51:30 pm »
nie wiem co robić...
Mój króliczek miał trudne życie niestety
na początku był u mnie potem gdy mój brat ciężko zachorował u moich dziadków a potem po jakimś miesiącu u drugich. U tych drugich dziadków został na 2 lata. Myślę że dobrze mu się żyło .Ale jak to dziadek rozpieszcał go niemiłosiernie. Codziannie Kiculek miał pełną michę jedzenia i na okoła warzywa i owoce . Jak tylko przyjeżdzałam to zabierałam michę owoce i warzywka ale co to da jeśli ja przyjeżdzałam dwa razy na tydzień. Kizec zaczą mieć biegunki. lekki żadkie ale miał. Teraz od września jest u mnie. Nadal ma biegunki. Byłam u dwuch wetów jeden i drugi powidziedzał że króliś jest zdrowy jak ryba. Zaczęłam ograniczac jedzenie i warzywa dowiedziałam się że króliczek jest uczulony na fistaszki. Myślicie że rumianek < parzony 1 łyżka do poidełka> to dobry sposób
[/quote]

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Problemy z brzuszkiem
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2009, 15:58:09 pm »
Suszka240, jesteś pewna, że to biegunka a nie cekotrofy?
Jeśli to biegunka, to zrób tygodniową próbę - odstaw wszystko z wyjątkiem dobrej jakości siana i dobrego granulatu (nie mieszanki).
Rumianek nie zaszkodzi, ale nie jest lekiem na całe zło. Po pierwsze trzeba ustalić, co jest przyczyną.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Suszka240

  • Gość
Problemy z brzuszkiem
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2009, 13:24:11 pm »
masz rację i tak zrobię
ale nie dopisałam że wszystko wskazuje na to że królik jest bbardzo delikatny tzn. nawet po najmniejszym stresie< pękający balon krzyki itp> dziwnym trafem ma biegunke albo tego samego aalbo następnego dnia
czy kicek może być tak czuły czy to nie normalne ;/
 A i jakie sianko polecasz bo wiesz Ełk to taka wiocha że nie ma co ja obecnie mam sianko firmy Vitapol słóyszałam o niej wiele złego ale tak dokładnie to chyba hodziło okarmy vitapolu ... a i jeszce jedno króliś prawie non stop jest na sianie wodzie i granulacie a czasami raz na miech adostanie kolbę swiętojańską...

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Problemy z brzuszkiem
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2009, 14:44:30 pm »
czymkolwiek jest kolba świętojańska - odstaw i nie dawaj (jakichkolwiek kolb)
Najlepsze jest sianko z zuzali (jesli o mnie chodzi),jak juz dajesz sianko z witapolu to w dużych paczkach jest lepsze!

co do wrażliwości twojego króliczka,to cóż wszystkie krole są płoche,niektóre bardziej inne mniej,ale nie wiem czy płochliwość może prowadzić do biegunek
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Problemy z brzuszkiem
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2009, 14:50:37 pm »
Suszka, niektóre królisie bardzo mocno reagują na stres - czasem biegunką, czasem brakiem bobków, w skrajnych sytuacjach nawet zawałem serca... Nie jest to nienormalne i zależy od króliczka, ale powtarzające się biegunki na pewno nie są normalne. Zastanów się, czy Twój króliczek jest narażony na uporczywy stres - wiadomo że nie wyeliminujesz każdego hałasu z otoczenia, ale może da się mu stworzyć jakieś zaciszniejsze miejsce, warunki, w których poczuje się bezpieczniej...
Kolby z powodzeniem możesz odstawić - są niezdrowe i śmieciowe. Co do sianka, nie mam bladego pojęcia, jaki jest ełcki asortyment - jeśli uważasz, że stacjonarne sklepy nie oferują produktów dobrej jakości, zamów je internetowo :) Sianko Zuzali jest okej, forumowicze polecają też sianko węgrowskie.
Ja siana Vitapolu nie kupuję.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Aneczka

  • Gość
Problemy z brzuszkiem
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2009, 15:34:06 pm »
Mój Frotek jak się bardzo boi też ma biedunke, no u pani weterynarz zawsze zapaskudzi cały stół. A sianko tak jak Katarynka polecam zuzale

Suszka240

  • Gość
Problemy z brzuszkiem
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2009, 16:52:24 pm »
dzięki
Kicek jest u mnie w pokoju nie jest za głośno muzyki słucham na słuchawkach komputer gra cichytko TV w pokoju nie mam mam co prawda brata 6 lat co wrzeszczy ale na górze< na górze jest mój pokuj> mu nie pozwalam
a może macie jakieś stronki internetowe na których można kupić suszki i sianko zuzala bo ja  w ełku szukam już od dawna i nikt nawet o tym nie słyszał
a w necie <gdzieś> czytałam że dbore jest
zalać babkę lancetowatą i rumianek wodą odstawić na 10 min ostudzić i dawać 1 łyżeczkę do poidełka czy to dobry pomysł
bo dla mnie lekk0o nie realny ;)

Aneczka

  • Gość
Problemy z brzuszkiem
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2009, 17:14:54 pm »
Suszka240, bardzo fajny skelp cuniland, miłą obsługa, szybka dostawa - sprawdzony.
Tam sa dostępne suszki z zuzali i herbal petsu. Zuzala nieco droższa, ale własnie ją polecam, bo na herbal petsie pare razy sie ostatnio przejechałam:)
a oto link: www.cuniland.pl

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Problemy z brzuszkiem
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 24, 2009, 22:45:35 pm »
o tak sianko węgrowskie jest pyyyszne!!! mozna je na szopku kupic!
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ