Autor Wątek: Co mu może dolegać?  (Przeczytany 3781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

asd50

  • Gość
Co mu może dolegać?
« dnia: Marzec 17, 2009, 18:27:58 pm »
No właśnie.. po powrocie ze szkoły zauważyłem jego dziwne zachowanie. Leży w klatce i nie chce wyjść, wygląda jakby mu coś dolegało. W dodatku ciągle się wierci i co jakiś czas lekko drży. Na moją rękę prawie wogóle nie reaguje. Może coś mu zaszkodziło , nie wiem. Ma coś ok. 6,5 roku. Wczoraj jadł raczej to co zwykle czyli karmę, siano, jakieś jabłko. Już kilka razy było coś podobnego i po jakimś czasie mijało. Co o tym sądzicie? Da się mu jakoś pomóc? Może coś specjalnego do jedzenia?

Btw. W momencie gdy to pisałem, wstał i nieśmiało podjada siano, ale nie wygląda lepiej...przypuszczam, że zaraz znowu się położy.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Co mu może dolegać?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2009, 18:30:59 pm »
Radziłabym to sprawdzić u weterynarza... i to jak najszybciej...

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Co mu może dolegać?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2009, 18:37:13 pm »
idz do weta i to migiem
sa bobki?
bydz moze to zator
najwyrazniej jest chory i napewno go boli,musi dostac leki
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

asd50

  • Gość
Co mu może dolegać?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2009, 18:41:51 pm »
trochę za wcześnie chyba by o bobkach mówić. co jakiś czas wstaje by się umyć, podjeść siano czy napić się wody. myślę, że będzie ok, wydaje mi się że mu się polepszyło choć dalej leży.

chwilowo nie mam samochodu, a na piechotę do najbliższego weterynarza za daleko.. jak nie będzie się polepszać postaram się coś wykombinować.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Co mu może dolegać?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2009, 18:46:55 pm »
jak to za wcześnie by mówić o bobkach  :wow królik bobkuje prawie cały czas... wiem coś o tym bo mój król niestety nie robi bobów do kuwety... powinno ich być zatrzęsienie... a jak nie ma to bardzo źle...  :oh: jeszcze raz wet...

asd50

  • Gość
Co mu może dolegać?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2009, 19:00:07 pm »
Wyskoczył z klatki :) Leży sobie ale zachowuje się już normalnie.
Troche mu burczy w brzuchu co jakiś czas.

O bobkach ciężko było powiedzieć bo w klatce się tak wiercił że zrobił bałagan :P

Aurinko

  • Gość
Co mu może dolegać?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2009, 19:17:03 pm »
A w autobus nie mozesz wsiasc?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Co mu może dolegać?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2009, 19:29:21 pm »
Hmm nie rozumiem tu czegoś to wlaściwie się martwisz?Jeśli tak to jedz do weta jeśli nie to Twoja sprawa ,tylko poco zawracasz głowę ludziom tutaj kazdy martwi się o króliczka i chce dla niego jak najlepiej. Ty postanowiłaś zrbić po swojemu mimo tutaj jednoznacznych rad. Królik raczej musi dostać leki z brzuszkiem nie ma zartów. :chory
SylwiaG

Andzia;)

  • Gość
Co mu może dolegać?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 18, 2009, 07:33:36 am »
ja tez nie mam samochodu mieszkam 20km od miasta autobusow tez prawie wcale ale jak jest cos jednemu z moich kroliczkow to jestem w stanie poprosic jakiegos sasiada a jak mi odmowia bo np nie moga to ide na stopa byle tylko dostac sie do weta. Jak komus zalezy to zrobi wszystko.

Aneczka

  • Gość
Co mu może dolegać?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2009, 10:21:21 am »
jak z brzuszka dochodzą odgłosy to na pewno nie jest dobrze, bo to prawdopodobnie wzdęcie. A z tym trzeba iść do weterynarza. Skoro królik cierpi na takie dolegliwości musisz dowiedzieć się jak w tym przypadku reagować, co robić, co podawać.
Jeżeli wzdęcie jest lekkie czasem królik radzi z tym sobie sam, ale czasem nie. Nie mozesz stwierdzać, że zjadł sianko więc jest w porządku.
Pamietaj, że Twój królik ma już swój wiek, a problemy z przewodem pokarmowym u królików są baaaaardo poważne w konsekwencjach

Nuna

  • Gość
Co mu może dolegać?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 18, 2009, 10:23:10 am »
Poza tym wzdecia sa bardzo bolesne dla krolika.

asd50

  • Gość
Co mu może dolegać?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 19, 2009, 19:51:08 pm »
Już wszystko ok :) na szczęście. Już tego samego dnia mu się polepszyło, a na drugi dzień rano już wręcz się domagał wypuszczenia z klatki... wiem, może powinienem szybciej zareagować, i następnym razem tak zrobię.. nieźle mnie przestraszyliście. jak w najbliższym czasie zauważę coś dziwnego to natychmiast go zabieram do weterynarza. Może nawet mimo to go wezmę, żeby ogólnie rzucił okiem czy jest w pełni zdrowy.

film_lady

  • Gość
Co mu może dolegać?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 21, 2009, 10:09:59 am »
Tak na wszelki wypadek powinnaś. Bo króliczek nie człowiek, nie powie Ci, że coś mu dolega.