Autor Wątek: biseptol u królików  (Przeczytany 2733 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malutek

  • Gość
biseptol u królików
« dnia: Marzec 23, 2009, 17:43:58 pm »
witam,

mam pytanie.
ostatnio mój królik ma biegunkę. robione miał podstawowe badania. ze zdjecia rtg wyszło ze ma gazy w przewodzie pokarmowym. dostał jakies leki w tym antybiotyki. po lekach przeszło mu. było to jakies dwa tygodnie temu. wczoraj ponownie wystąpiła biegunka do tego było słychać jakieś bulgotanie w brzuchu. poszedłem ponownie do lekarza. lekarz przepisał biseptol na 7 dni. ponieważ mój królik niedawno miał antybiotyki spytałem się czy na pewno antybiotyk jest niezbędny. lekarz stwierdził że tak. ja mam jednak wątpliwości. po pierwsze dlatego że niedawno tez miał antybiotyk, a po drugie co ma wspólnego biseptol z biegunką.
dodam też,  ze królik ma biegunkę zazwyczaj w godzinach rannych i przedpołudniowych a po południu mu przechodzi i ma normalne bobki.
co robić? dawać mu ten bispeptol i lakcid?
czy te biegunki to może naturalna sprawa? ma on tak co jakiś czas. być może jest to wina diety ( zazwyczaj jada niewielkie ilości sianka, trochę suchej karmy i warzywa i zielenina )

dzieki za odp.
pozdrawiam

Aurinko

  • Gość
biseptol u królików
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2009, 18:04:02 pm »
Biseptol nie jest antybiotykiem.Dziala p/bakteryjnie.Taki slabszy odpowiednik bactrimu.
Nie powiem Ci czy masz go podawac czy nie,ale jezeli masz watpliwosci to skonsultuj to z innym weterynarzem.Napisz dokladnie czym karmisz krolika,w jakich ilosciach i porach .

Nuna

  • Gość
biseptol u królików
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2009, 21:03:03 pm »
Jak ta biegunka wyglada ? Rzadka, rozmazana kupa czy zbite kulki ?