Autor Wątek: Lacidofil czy Lakcid??  (Przeczytany 4449 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ailsa

  • Gość
Lacidofil czy Lakcid??
« dnia: Marzec 17, 2009, 20:59:37 pm »
Czy jest jakaś różnica miedzy tymi lekami? Czy mogę podać królikowi Lacidofil??

nuka

  • Gość
Lacidofil czy Lakcid??
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2009, 21:08:06 pm »
hej, różnica oczywiście jest, nie tylko w nazwie. Nie wiem jak jest z królikami, znalazłam tylko forum http://forum.dziecko-info.com/archive/index.php/t-112250.html.

ailsa

  • Gość
Lacidofil czy Lakcid??
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2009, 21:27:50 pm »
Hmm  czytałam już te forum, ale właśnie nie mogę nic znaleźć jak to jest z królikami... Lakcidu nie było, kupiłam to drugie i dopiero teraz zaczęłam się zastanawiać czy to nie zaszkodzi. Partie Lakcidu podobno zostały wycofane. Chyba prze ta aferę, ze szkło było w środku.

nuka

  • Gość
Lacidofil czy Lakcid??
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2009, 21:31:41 pm »
to sorki,
musisz poczekać na odpowiedź bardziej doświadcznych osób. Gdyby jednak musiał być lakcid to daj znać. Mam zaprzyjaźnioną aptekę i mają zapasik (seria bez szkła)

zaitrygowalo mnie Twoje pytanie. Zadzwoniłam do mojej lecznicy. Lacidofil można podawać królisiowi tylko nie całą kaspułkę na raz. Zalecane jest 2 razy dziennie po pół proszku z kapsułki. Trzeba podobno użyć więcej wody niż w przypadku lakcidu bo jest gorzej rozpuszczalny ale to sama sprawdzisz.

I podziel się doświadczeniami, ta wiedza może być na wagę bobeczków w przyszłości

ailsa

  • Gość
Lacidofil czy Lakcid??
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2009, 21:59:23 pm »
Właśnie dostałam takie zalecenia jeśli chodzi o lakcid, żebym dawała po pól kapsułki 2 razy dziennie. Jedna kapsułkę rozcieńczyć w 2ml wody. A ten Lacidofil nie chciał mi się dobrze wymieszać, wiec dałam troszkę więcej wody. Czyli tak jak mówisz:) Dziękuje że zadzwoniłaś, czuje się spokojniejsza:)

nuka

  • Gość
Lacidofil czy Lakcid??
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2009, 22:04:37 pm »
Proszę, na zdrowie!

i napisz jaka była reakcja królisia na nowy probiotyk