Autor Wątek: Wrzody żołądka  (Przeczytany 3457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline emis123

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
Wrzody żołądka
« dnia: Marzec 15, 2009, 12:49:48 pm »
Od czego mogły powstać wrzody żołądka? Czy jeżeli króliś jadł normalnie sianko, marchewke itd a od jakiegoś czasu nie chce jesc to moze byc oznaka wrzodów?

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Wrzody żołądka
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2009, 12:51:30 pm »
Co to jest "od jakiegos czasu"? Królik najprawdopodobniej ma wzdecie albo zator. Robi bobki, ma twardy brzuszek?
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline emis123

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
Wrzody żołądka
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2009, 12:59:28 pm »
Junius zdech mi w czwartek. Pani Doktor napisala mi, ze mogly to byc wrzody, choc jednoznacznie tylko mogla by potwierdzic to sekcja. Wiadomo, ze wrzody nie robia sie z dnia na dzien i tak teraz skojarzylam, ze Junior gdzies od ponad pol roku nie chcial nic tknac z zieleniny tylko granulat i karme z warzywami i owocami suszonymi. Ani ziaren nic zero. Ile razy mu pod nosek podtykalam i odtracal zlosliwie lebkiem. Normalnie sie zachowywal, jadl wszystko inne tylko nie zielenine, juz mu przynosilam marchewke od babci z ogrodka, bo myslalam ze te kupione to sa nawozone i mu nie odpowiadaja. Byc moze juz cos mu wtedy zaczelo sie dziac w brzuszku tylko nie bylo objawów. Bo niemozliwe jest, ze kroliczek od tak sobie zdechl w jeden dzien....

[ Dodano: Nie Mar 15, 2009 1:05 pm ]
Normalnie bobkowal (duze zdrowe bobki), brzuszek normalny, wesoly radosny...

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Wrzody żołądka
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2009, 15:28:31 pm »
U mnie było tak samo. Klapek jadł do końca, nigdy nie wybrzydzał jadł wszystko. Do swojej śmierci. Odchodził kilka godzin. Zrobiłam sekcje okazało sie ze to martwica żołądka czyli coś podobnego do wrzodu, bo jak robi sie perforacja to na jedno niestety wychodzi. Skąd robi sie to świństwo nikt nie potrafił mi powiedzieć. Pani weterynarz konsultowała sie, powiedziała mi tylko, ze to absolutnie nie jest moja wina.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline emis123

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
Wrzody żołądka
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2009, 20:13:16 pm »
Wlasnie to jest najgorsze, czy zrobilo sie wszystko, aby uratowac zwierzaka i ta niepewnosc dreczy....