Autor Wątek: nowy przyjaciel dla królisia  (Przeczytany 3174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aspe89

  • Gość
nowy przyjaciel dla królisia
« dnia: Styczeń 28, 2009, 13:35:39 pm »
Mam króliczka, który ma ok. 7 miesiecy .. niewiem dokładnie, ponieważ w zoologicznym z którego go brałam, nie wiedzili ile miał wtedy miesięcy, ale podejżewam że ok 3. Królis, jest bardzo kontaktowym zwierzątkiem i niezwykle upodobał sobie mojego psa, który niestety z racji wieku nie bardzo go toleruje(denerwuje się, gdy królik go zaczepia). Chciałabym aby miał drugiego królika. Duzo o tym czytałam i jakn arazie wyczytałam, że dobrym rozwiązaniem byłoby wykastrowanie (:() mojego królisia, bo fakt faktem zadziora z niego nie mała (bardzo zaciekle broni swojego terytorium). wiem że nowy lokator, wiąże się z wiekszą klatka badz dwoma osobnymi. Niewiem też jakiego powinnam króliczka wziąść czy samiczke czy sama (mój to samiec) . PRoszę powiedzcie coś na ten temat, bo nei wiem co robić.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
nowy przyjaciel dla królisia
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2009, 15:23:09 pm »
na poczatek swojego musisz wykastrowac i to u dobrego,sprawdzonego,kroliczego weta
musisz sie liczyc z tym,ze kroliczki niegdy sie nie zaprzyjaznia i bedziesz musiala trymac je osobno
drugiego najlepiej adoptowac juz "ulepszonego" i poczytac o zaprzyjaznianiu
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

aspe89

  • Gość
nowy przyjaciel dla królisia
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2009, 15:26:22 pm »
faktycznie, myślałam o zaadoptowaniu drugiego króliczka już wykastrowanego, jednak bardzo boje sie ze sie nie zaakceptują, a chciałabym drugiego królisia przedewszystkim ze wzgledu na to, aby mogły razem przebywać pod moją nieobecność.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
nowy przyjaciel dla królisia
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2009, 15:30:08 pm »
To przemyśl wszystko gruntownie. Może się zdarzyć, że się nigdy nie zaakceptują. I wtedy trzeba mieć scenariusz na trzymanie osobno :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Nuna

  • Gość
nowy przyjaciel dla królisia
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2009, 17:42:27 pm »
Jesli sie zdecydujesz to proponowala bym Ci samiczke. To najlepszy uklad, jest duza szansa, ze sie zaakceptuja.

Ser

  • Gość
nowy przyjaciel dla królisia
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2009, 18:22:47 pm »
Wez samiczke a samca wykastruj.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
nowy przyjaciel dla królisia
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2009, 19:30:10 pm »
jeśli kupisz krolika ze sklepu to to samo co jeśli byś zaadoptowała więc lepiej wziąc króliczka-który czeka w adopcji niz takiego ze sklepu.
SylwiaG