Autor Wątek: Uwaga - Lakcid  (Przeczytany 6002 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta

nuka

  • Gość
Uwaga - Lakcid
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2009, 09:09:12 am »
ja na szczęście nie rafiłam na zanieczyszczoną serię.
A lek z ampułki wyciągam cieniutką igłą. Jest mi tak wygodnie i jednocześnie chroni przed dostaniem się do strzykawki szkła, które może się ukruszyć przy łamaniu ampulki

Aurinko

  • Gość
Uwaga - Lakcid
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2009, 19:25:01 pm »
Te szkielka bywaja tak mikroskopijne,ze nawet moga sie przez igle przecisnac.Niby niewidoczne golym okiem,a ile szkody moga wyrzadzic..

nuka

  • Gość
Uwaga - Lakcid
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2009, 19:33:39 pm »
oj to prawda, dlatego używam najcieńszej igiełki dostępnej ogólnie w aptekach.

Jest to lek dla dzieci,
wyobraźcie sobie jak przygotowuje go do podania roztrzęsiona matka, której maleństwo ukochane zachorowało... Drżą jej ręce, szkło się kruszy, drobiny dostają się do ampułki a ona żeby uchronić dziecko w zaufaniu do lekarza który ten lek przepisał - podaje to maluchowi z miłości  :heart

A producent sobie tego nie wyobraził i zamknął proszek w szklanej ampułce  :bejzbol  :bejzbol  :bejzbol

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Uwaga - Lakcid
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2009, 20:15:54 pm »
Przecież szkło w tej partii nie znalazło się dlatego, że komuś w rękach ampułka pękła czy się ukruszyła  :> tylko już na etapie produkcji. Jeśli taką fiolkę otwiera się w oznaczonym miejscu i zdecydowanym ruchem, to nic nie odpryskuje.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

nuka

  • Gość
Uwaga - Lakcid
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2009, 20:21:27 pm »
bosniak,

czasami jednak odpryskuje przy otwieraniu

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Uwaga - Lakcid
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2009, 22:32:11 pm »
Mi nigdy nie odprysnął - na szczęście. Wydaje mi się, że właśnie tak musi być skonstruowana ampułka i ewentualnie przy przełamaniu jej w nieodpowiednim miejscu może dojść do ukruszenia się szkła. Ale jeśli zrobi się to prawidłowo to szanse są raczej marne :)
Całe szczęscie już nie musze go podawać bo przez tą "aferę" trochę bym się bała :/

Toluś123

  • Gość
Uwaga - Lakcid
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 10, 2009, 08:31:14 am »
Muszę podawać lakcid. Wszystko zawsze było świetnie. Pyk i lek dostępny.

No ja chyba jakiegoś pecha mam. Wczoraj kupiłam kolejne opakowanie. Trafia mnie jak mam otworzyć ampułkę. Albo miejsce łamania jest źle zaznaczone albo szkło grubsze. Trzeba użyć dużo większej siły niż przy poprzednich i nie mam gwarancji że szkło nie odpryśnie, tak jakoś dziwnie chrobocze przy otwarciu. Coś chyba jednak się dzieje się u producenta.

Goga

  • Gość
Uwaga - Lakcid
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 10, 2009, 17:40:48 pm »
Są na szczęście inne probiotyki (w kapsułkach i saszetkach) ale w związku z wyższymi cenami i tak ludzie wolą osławiny Lakcid. Ja osobiście kupuje w lecznicy enteroferment.