Autor Wątek: PILNE! cztery 8-tygodniowe maluszki z Warszawy  (Przeczytany 4900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
PILNE! cztery 8-tygodniowe maluszki z Warszawy
« dnia: Marzec 02, 2009, 16:27:30 pm »
pilnie szukam domu tymczasowego dla 4 maluszków 8 tygodniowych z Wawy
jeśli do środy:/ nie znajdzie się nic dla nich, maluchy zostaną oddane do sklepu zoolgicznego

kontakt 245027
ola.glowacka@kroliki.net
tel. 600 825 554



Aurinko

  • Gość
PILNE! cztery 8-tygodniowe maluszki z Warszawy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2009, 17:20:29 pm »
A widomo jakiej sa plci?

Offline Elka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 80
PILNE! cztery 8-tygodniowe maluszki z Warszawy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2009, 20:24:21 pm »
A jest możliwość wysłania zdjęć maluchów i informacji o płci oraz kontaktu do właściciela mailem? U mnie w sklepie jest tablica, na której wieszane są ogłoszenia o zwierzakach szukających domu. Mogłabym wydrukować i powiesić.
Pozdrawiamy Elka i stadko

Aurinko

  • Gość
PILNE! cztery 8-tygodniowe maluszki z Warszawy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2009, 20:38:49 pm »
Ja potrzebuje porady w tej kwestii DT.Mam 3.5 miesiecznego Juniorka,nie kastrowanego.Daje juz oznaki dojrzewania.Jak to by bylo w przypadku przygarniecia innego krolika? Moze to byc samicza i ma byc trzymana w osobnej klatce ale w tym samym pokoju.Czy moze drugi samiec? Ale czy wtedy nie beda walczyc za bardzo ze soba?Czy dwa dojrzewajace niewykastrowane samce moga w ogole zyc ze soba w zgodzie?Czy moze najpierw wykastrowac Juniora i wtedy oferowac pomoc w przypadku DT?

Nuna

  • Gość
PILNE! cztery 8-tygodniowe maluszki z Warszawy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2009, 09:01:46 am »
Jesli przygarniesz samiczke musza byc trzymane oddzielnie, az do kastracji Juniorka, po kastracji samczyk jest jeszcze jakis czas plodny wiec musza byc nadal rozdzielone okolo 6 tygodni.
Drugi samiec: oba musisz wykastrowac, czy sie polubia niewiadomo, zalezy od charakterow.
 Ja niepolecam trzymania dwoch niewykastrowanych samcow, poczatkowo moze byc dobrze, a wystarczy mala zmiana np. wizyta u weterynarza czy przestawienie klatki w inne miejsce  i zaczna sie bojki, bardzo krwawe i czesto na smierc i zycie. Dwa samce zyjace razem musza byc wykastrowane.

Kociakitka

  • Gość
PILNE! cztery 8-tygodniowe maluszki z Warszawy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2009, 09:08:20 am »
Cytat: "Nuna"
Jesli przygarniesz samiczke musza byc trzymane oddzielnie, az do kastracji Juniorka, po kastracji samczyk jest jeszcze jakis czas plodny wiec musza byc nadal rozdzielone okolo 6 tygodni.
Drugi samiec: oba musisz wykastrowac, czy sie polubia niewiadomo, zalezy od charakterow.
 Ja niepolecam trzymania dwoch niewykastrowanych samcow, poczatkowo moze byc dobrze, a wystarczy mala zmiana np. wizyta u weterynarza czy przestawienie klatki w inne miejsce  i zaczna sie bojki, bardzo krwawe i czesto na smierc i zycie. Dwa samce zyjace razem musza byc wykastrowane.


Nuna, co dla wykastrowanej samiczki polecisz ? :> samca czy samiczke ?

Nuna

  • Gość
PILNE! cztery 8-tygodniowe maluszki z Warszawy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2009, 09:10:08 am »
Zawsze samca :) parka to najlepsza kombinacja.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
PILNE! cztery 8-tygodniowe maluszki z Warszawy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2009, 09:12:54 am »
dokładnie jak napisała Nuna

gdybyś przygarnęła samiczkę, musisz ją odizolować od samca do momentu zabiegu i po kastracji, ponieważ hormony po jeszcze szaleją
w przypadku dwóch samców, ja też uważam, że muszą być wykastrowane

co do maulchów
mam dom tymczasowy dla dwóch maluchów, jutro powinny przyjechać do Wawy( ich właścicielka jest z Piaseczna), dwa  maluchy mają trafić do jednego domu tymczasowego, chciałam, aby najpierw całą czwórkę zobaczyli w oazie, aby podzielić uszole według płci
dwa maluchy, które mają trafić do mojej znajomej, muszą być tej samej płci

mam nadzieję, że ich właścicielka pojedzie z nimi do oazy, tego nie jestem w stanie dopilnować niestety:/

czyli szukam DT dla dwóch króli, ale nie znam jeszcze ich płci

dzisiaj jestem dostępna na tel. 600 825 554



Kociakitka

  • Gość
PILNE! cztery 8-tygodniowe maluszki z Warszawy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2009, 09:27:46 am »
aha, czyli musze szukać kastrowanego samca dla mojej kastrowanej samiczki :>

Ola, ja oferowałam DT w Białymstoku dla tych królików. Szkoda, że z transportem kiepsko jest, sama bym po nie przyjechała.

Aurinko

  • Gość
PILNE! cztery 8-tygodniowe maluszki z Warszawy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2009, 20:42:37 pm »
To chyba najpierw wykastruje juniora,i dopiero wtedy bede myslala o DT.Zreszta ten DT przemienil by sie w dom staly,bo chyba nie umialabym sie rozstac.Teraz Junior jest za mlody na zabieg, a izolowac przez pol roku kroliki od siebie to raczej nie ma sensu.Co najmniej do 15 nie ma mnie w domu, wiec Junior biega od 15 do rana.A jakby byl drugi krolik to musialabym pewnie codziennie innego wypuszczac.A trzymanie krolika cala dobe w klatce nie usmiecha mi sie.Jak myslicie? Bo teoretycznie jednego krolika moge przygarnac.Ale pozniej na pewno tez znajda sie jakies kroliki szukajace domu,a  do tego czasu Juniora wykastruje.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
PILNE! cztery 8-tygodniowe maluszki z Warszawy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 04, 2009, 10:16:44 am »
cała czwórka dzisiaj zostanie rozlokowana w domach tymczasowych w Warszawie

i wystawiona do adopcji;)



mcad

  • Gość
PILNE! cztery 8-tygodniowe maluszki z Warszawy
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 04, 2009, 16:44:56 pm »
Hej :)
To ja biorę maluszki na tymczas. Dwa odbierają ode mnie osoby, które chcą je przechowac, a dwa biorę ja ;)
Dzisiaj do mnie przyjadą, więc strzelę jakieś foty i jutro dam na forum ^^
Pozdrawiam.

nuka

  • Gość
PILNE! cztery 8-tygodniowe maluszki z Warszawy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 04, 2009, 17:19:05 pm »
hej,
super, że przechowasz maluchy :bukiet . Koniecznie zrób zdjęcia i wygłaszcz uszate :*  :*  :*

[ Dodano: Czw Mar 05, 2009 9:24 pm ]
mcad, ktoś obiecał fotki  !!

mcad

  • Gość
PILNE! cztery 8-tygodniowe maluszki z Warszawy
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 06, 2009, 08:59:31 am »
Tak, wiem.
Dwa maluszki zostały już wydane do innych DT.
Jeden dziś jedzie do domku stałego. Ta Pani, która bierze kicusia, dopiero na miejscu dokona wyboru. Więc jak już będzie po wszystkim, to wstawię foty tego mojego. Nie chcę fotografowac dwóch, skoro jeden idzie do domu, a nie wiem który zostanie, gdyż są strasznie ruchliwe :)
Dam fotki, jak mały zostanie odebrany.

nuka

  • Gość
PILNE! cztery 8-tygodniowe maluszki z Warszawy
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 06, 2009, 09:02:55 am »
mcad,

masz wesoły poranek...

trzymam kciuki a maje uszole ściskają łapki, żeby wszystko było ok :przytul

Offline Tamcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 484
  • Płeć: Kobieta
PILNE! cztery 8-tygodniowe maluszki z Warszawy
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 06, 2009, 10:31:16 am »
Ja je już widziałam,Pani która je oddawała przesłala mi fotki na maila(niestety je usunęłam) Dwa były bodajże czarne i dwa czarno-białe....Śliczne :)

mcad

  • Gość
PILNE! cztery 8-tygodniowe maluszki z Warszawy
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 06, 2009, 15:08:20 pm »
Tak.
Samiczka czarna pojechała do DT do pani Karoliny z SPK, a druga samiczka łaciata do innej Pani. Zostało dwóch panów- czarny lewek [ma śliczny biały nosek i krawat] i jeden biało-czarny z niebieskimi oczkami. Któryś z nich jedzie dziś do DS :)