Autor Wątek: ogromny koszt sterylki ...  (Przeczytany 7977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 04, 2009, 22:57:15 pm »
to ciekawe co piszesz a piszesz odwrotnie bo włąsnie sterylizcja jest droga 180 zł a kastracja nie odziwo jak piszesz do 70 tylko wiecej ...
SylwiaG

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 04, 2009, 23:00:09 pm »
Mój wet też powiedział że zabieg pana jest tańszy :D

Nuna

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 04, 2009, 23:01:37 pm »
Nie Sylwia, Tolus pisze prawde, potocznie mowi sie na zabieg u krolicy sterylizacja mimo, ze jest to kastracja czyli usuniecie macicy i jajnikow. Przy prawdziwej sterylizacji podwiazuje sie tylko jajowody, macica zostaje.
Tak sie jednak przyjelo, ze mowimy sterylizacja u samic, kastracja u samcow- blednie, ale kazdy rozumie o co chodzi.

Toluś123

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 05, 2009, 10:35:24 am »
Mam pytanie o zabezpieczenie szwów po operacji
Co jest lepsze? zmuszać królewskie zwierzaki do noszenia kołnierza, który polecają wet po zabiegu czy jednak kaftanik (i gdzie można takowy zdobyć)?

Uszy do góry, już niedługo wiosna!!!

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 05, 2009, 11:07:45 am »
Kołnierz, z tego co wiem, nie jest polecany dla królików :(
A kaftanik, cóż, nasza Alaska go miała. Szczęśliwa nie była, trzeba to przyznać. Przestała jeść ceko, bobki robiła w kaftanik i pół dnia nosiła jak w pieluszce  :PP Ale najgorzej nie było, czasem nawet się wyciągała, jaj się chyba wydawało, że kaftanik to już na zawsze ;) Przeżyłyśmy, a je byłam spokojna o gojenie rany. To tylko tydzień, a ona zapomniała o nim równocześnie ze zdjęciem go.
Kaftanik kupiłyśmy u weta za 25 zł.

Toluś123

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 05, 2009, 15:12:51 pm »
Piękne dzięki za odpowiedź.
Tak też mi się wydawało, że kołnierzyk niewygodny ale w kilku lecznicach w takim ubranku króliś jest oddawany właścicelowi po operacji

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 05, 2009, 16:33:04 pm »
skoro tak to pewnie macie rację,nie wiedzialam o tym , ale prawdą jest ze rzeczywisie sie tak przyjeło a wet mowi kast 80 :) ster 180 :) i tyle
SylwiaG

karolajna25

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 05, 2009, 21:09:13 pm »
Stanisław po kastracji dostał kołnierzyk na3dni,ale zdjęłam po2dniach, bo walczył z myciem,a szczególnie miejscem strategicznym nie był zainteresowany.dziś jest3tyg po zabiegu i świetnie się ma.przed godziną odebrałam Zuzię po sterylce jeszcze jest w szoku oby szybko do siebie doszła.będę musiała przeszyć kaftanik,bo XS jest za duży :PP

Aurinko

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 02, 2009, 20:30:45 pm »
Kiedy mozna myslec o kastracji/sterylizacji krolika? W jakim wieku?

Aneczka

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 03, 2009, 10:01:04 am »
Sama zobaczysz jak królik zacznie dojrzewac, zasadniczo ok półroczne króliki już można kastrować, zwykle czeka się do 7-8 miesiąca