Autor Wątek: Castomix  (Przeczytany 7644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Castomix
« dnia: Marzec 04, 2009, 14:39:27 pm »
10 wrzesnia 08' Szarlotka byla szczepiona - Castomix

Zaszczepic ja 10 i 31 marca polroczna szczepionka (najpierw mykso a pozniej pomor) czy pozostac przy Castomixie i czekac do ...?

Poczatkowo otrzymywala szczepionke polroczna, wolalabym do tego wrocic.

[ Dodano: Sro Mar 04, 2009 2:57 pm ]
Wyczytalam, ze Castomix daje ochrone przed myxo na 9 miesiecy i na pomor-rok

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Castomix
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2009, 15:52:55 pm »
Castomix chroni pół roku przed myxo i 9 miesięcy przed pomorem. Teraz zaszczep na myxo, a w czerwcu na pomór :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Castomix
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2009, 19:58:01 pm »
Nie chcę zakładać nowego tematu ale mam problem z Kulkiem. Od jakiegoś czasu Kulek ma śluz. Byliśmy na korekcji ząbków trzonowych ale niestety nie ma poprawy. Od dwóch tygodni kulek był na ścisłej diecie tzn. zero zieleniki,  warzyw, owoców tylko same suszki i granulat. Poprawy nie widać  :(  :(  Od dzisiaj zaczęłam mu dawać zielenikę ale śluz jest nadal. Tu moje pytanie, szczepić go czy nie??

nuka

  • Gość
Castomix
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2009, 20:29:27 pm »
nie ma 100% zdrowia = nie ma szczepień

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Castomix
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2009, 22:06:44 pm »
nuka, tak wiem o tym ale jednak w lecie chcę z nim jeździć na działeczkę i go puszczać i boję się że może coś złapać  :oh:  :oh:  Echhhhhhhhhhh nie wiem co robić. Jak tylko zauważę jakąś poprawę to lecę z nim na szczepienia :)

Aneczka

  • Gość
Castomix
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2009, 09:37:17 am »
Pytanie czy sluz jest chorobowy, bo np może być wywołany jakimś podrażnieniem. Jak np nam coś wpadnie do oka i nosa, to też cieknie, a nie jesteśmy chorzy. Najlepiej pogadaj o tym z dobrym wetem, bo jak krolika nie zaszczepisz, to o działce możesz zapomniec, ale jak go zaszczepisz chorego, to byc może będziesz musiała, ze tak powiem, zapomniec o kroliku. Nie ma co ryzykowac, ale wet powinien pomóc.
P.S: poza tym z tego co wiem to tez zalezy od wieku kroliczka i tego ile razy byl juz szczepiony, bo po kazdym szczepieniu zostaje pewna ilosc przeciwcial i wtedy one tak czy inaczej nie dopusciłyby do zachorowania (w razie szczepienia), ale nie jestem ekspertem i tylko powtarzam