Autor Wątek: Pomocy! Dziwne rzeczy się dzieją!  (Przeczytany 3163 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aurelia

  • Gość
Pomocy! Dziwne rzeczy się dzieją!
« dnia: Luty 22, 2009, 15:22:11 pm »
Witam!
Mam królika od ponad tygodnia...
Od wczoraj robi dziwne kupki...
Takie pojedyncze bobki i takie jakby po 3-4 złączone[dość miękkie]
W klatce dziwnie się zachowuje...
Jak siedzi to trzesie jedna łapką, za chwile drugą...
Upatrzyła sobie jedno miejsce w którym ciągle leży...
Kiedy przenoszę ją w inne miejsce klatki ona wraca w to wcześniejesze jedno..
Ale nie idzie normalnie tylko jak by się tam czołgałą...
Troszke ciągnie tylne łapki...
Ale jak ją z klatki wypuszczam to normalnie chodzi,biega...
Czasami się drapie...Ma miękki brzuszek...
Pomocy!
Dziś żaden weterynarz nie przyjmuje!
Nie wiem co robić !
To mój pierwszy królik!

Offline Kania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 268
Pomocy! Dziwne rzeczy się dzieją!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2009, 17:38:46 pm »
Hmm a w jakim króliś jest króliś ?? możejest za młody ??  
Co dostaje do jedzenia ??  Je pije ?? Jeśli nie pije musisz go dopajać tak samo z jedzeniem królik NIE NIE JEŚĆ!! To może być biegunka lub zator !! Jutro szybko do weta.
Odpowiedz na pytania będzie łatwiej..
Kochanie tak bardzo mi Ciebie brak..
''Cover my eyes
 Cover my ears
 Tell me these words are a lie
 It can't be true
 That I'm losing you
 The sun cannot fall from the sky
 Can you hear heaven cry
 Tears of an angel''

aurelia

  • Gość
Pomocy! Dziwne rzeczy się dzieją!
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2009, 18:38:34 pm »
Króliś ma około 2 miesięcy...
Karmię go Karmą dla królików[mieszanka], czasem dostaje kawałeczek ususzonego chleba...
Klatke ma wyłożoną siankiem, które też podjada..
A tak to dostaje jesczez witaminiki i ma wapno do gryzienia...

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Pomocy! Dziwne rzeczy się dzieją!
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2009, 18:56:54 pm »
:oh:

nie podawaj chleba ani kostki wapiennej!!!

poczytaj o żywieniu młodego króliczka, nim go złą dietą wykończysz  :(

http://www.porady.kroliki.net/?p=mlode_kroliki

a tu fr. z usztej str.

Jaka dietę powinno się stosować dla młodych króliczków?

Dokładny opis diety króliczka "od dzieciństwa do starości" znajduje się na stronie o diecie. Tutaj przedstawię kilka dodatkowych wskazówek:

    * czterotygodniowe malce to jeszcze niemowlaki (zdarzają się takie w sklepach), jeszcze ze 3 tygodnie powinny mieć dostęp do mleka matki, dlatego trzeba bardzo uważać na pokarm. Najlepiej dawać tylko suchy pokarm - granulki do woli (bez ziarek, takie z samej zieleniny) i siano. Czwarty tydzień życia powinien być dopiero początkiem podawania stałego pokarmu - warto o tym pamiętać.
    * Tak przynajmniej do 3 miesiaca (12 tygodnia). Generalnie nie należy się spieszyć ze zmianami, młode króliczki dopiero budują sobie flore bakteryjną do trawienia i dieta powinna być jak najprostsza.
    * Do 7 m-ca królik powinien być na diecie dla "młodziaków" tzn. powinien
      mieć nielimitowane porcje suchego pokarmu w porach karmienia i zawsze
      siano (to akurat przez całe życie). Z podawaniem zieleniny nie należy się spieszyć, dobrze jest poczekać, nauczyć się rozpoznawać zachowania królika. Potem można zacząć wprowadzanie zieleniny do diety od jednej gałązki pietruszki.

Jak i kiedy podawać zieleninę?

Podawanie zieleniny nie powinno zacząć się wcześniej, niż po 12 tygodniu życia.Zielenina dla królików powinna być myta i dokładnie wysuszona z wilgoci
przed podaniem. Bezpiecznie jest zacząć od jednej gałązki pietruszki, drugiego dnia można podać dwie i tak przez parę dni, potem 3 itd. Nigdy nie należy wprowadzać
więcej, niż jedego nowego pokarmu w tygdniu, bo można przeoczyć ewentualną złą reakcję.
Z owocami w ogołe trochę należy poczekać, podobnie z marchwią. Żadnych
smakołyków przez parę tygodni jeszcze lepiej nie podawać, królik może mieć trudności z trawieniem.
Są ludzie, którzy całkiem zabraniają zieleniny, ale nie sądze, żeby to było rozsądne, królik nie powinien mieć problemów, o ile podawanie nie rozpocznie się za wcześnie i wprowadzane będzie powoli.
Życie jest piękne... pomimo wszystko

lithuania07

  • Gość
Pomocy! Dziwne rzeczy się dzieją!
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2009, 08:49:15 am »
Mam problem z królikiem. Ma dziwne odruchy głową - kręci nią od czasu do czasu jakby to był jakiś tik, dodatkowo rzuca nim; jak biega, w miejscu. Nie umie juz wskoczyć na łużko i odnosze wrażenie ze sam nad tym nie panuje. [nie ma ataków padaczkowych] ciągle się drapie. Zaczą duzo jeść i pić. nigdy tyle nie pił co teraz. zaczeło się od tego ze wpadł do akwarim. przestraszyłam sie ze zakazisie moze od rybki i go umyłam [bez głowy]. wszystko było ok. wysuszył się . biegał normalnie. potem miał atak apaii. siedział cicho w klatce[zadko się mu to zdarza[zazwyczaj tłucze w nią bo chce się wydostac]. potem zaobserwowałam u niego te ataki. nie mwiem co mam robić wszyscy mówią ze przesadzam, ze to skutek tego, ze zamało je, ale ja go naprawde obficie karmie a i tak jest chudy. Weterynarz mi nic nie poradził.
Błagam o pomoc!
Lithuania07 :(

Aneczka

  • Gość
Pomocy! Dziwne rzeczy się dzieją!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 07, 2009, 09:43:39 am »
Pomóc Ci może tylko weterynarz, idź do innego. W rzeszowie i okolicach napewno jest więcej niż jeden weterynarz

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Pomocy! Dziwne rzeczy się dzieją!
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 07, 2009, 09:52:39 am »
lithuania07, W Łańcucie jest dobry wet od króli. Magoń Rafał się nazywa i przyjmuje na Dominikańskiej 1, tel to 017 2252125 i kom. 502667895