Autor Wątek: jak namówić rodziców na królika?  (Przeczytany 15504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jolaaa94

  • Gość
jak namówić rodziców na królika?
« dnia: Luty 28, 2009, 17:57:06 pm »
hm?  :P

Andzia;)

  • Gość
jak namówić rodziców na królika?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2009, 10:05:14 am »
moze porozmawiaj z nimi powiedz ze chcesz nauczyc sie odpowiedzialnosci pokaz im to forum zdjecia i to co sie tu pisze ze wrazie jakiegokolwiek problemu masz sie do kogo zwrocic ja jak bylam mlodsza mialam moze 12 lat to zeby namowic mame na zwierzatko to najpierw poczytalam o nim i zawsze zagadywalam mamie cos na jego temat no a zebym juz jej glowy nie zawracala to kupila mi to zwierzatko a teraz jest juz inaczej teraz mam moich dwuch zbojow i zaniedlugo bedzie trzeci :bukiet  mowie ci pogadaj z rodzicami moze to cos da :bukiet  zycze powodzenia :przytul

wioletaw87

  • Gość
jak namówić rodziców na królika?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2009, 02:18:43 am »
Wytłumacz rodzicom , że będziesz się zwierzaczkiem opiekować, że nie będą musieli nic przy nim robić (oczywiście mam nadzieję, że tak myślisz i że jak co to tak będzie, a nie , że Ty namówisz rodziców na króliczka a potem oni będą musieli się zajmować nim, bo mogą mieć później pretensje , że chciałaś, oni się zgodzili i zawiodom się na Tobie).

Ja moją mamę postawiłam przed faktem dokonanym. Nie chciała się zgodzić na królika, to za jakiś czas powiedziałam jej , że już go kupiłam razem z klatką, ale mam go u koleżanki bo bałam się ich reakcji(oczywiście nie kupiłam go, byłam młoda i naprawdę bałam się ich reakcji), no ale mama mi uwierzyła, zrobiła wielkie oczy i była zła, ale przez chwilę, potem kazała mi go przynieść do domu, no i przyznałam się ,że  go nie  kupiłam jeszcze bo stać mnie było na królika ale nie na klatkę i resztę. Dwa dni później mama poszła ze mną do zoologicznego, ja dałam  kasę na królika a mama na resztę. Trochę podstępem namówiłam mamę ale nieszło inaczej.

Mam nadzięję, że nie będziesz musiała robić żadnych podstępów. Powodzenia :)

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
jak namówić rodziców na królika?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2009, 08:52:41 am »
A może nam powiesz dlaczego twoi rodzice nie chcą się zgodzić? Muszą mieć konkretne powody. Pamiętaj, że to dom twoich rodziców i może nie życzą sobie królika w domu. Jeśli kupisz go na siłę, może się to źle skończyć :(

Aneczka

  • Gość
jak namówić rodziców na królika?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2009, 12:57:37 pm »
Wataha ma rację. u mnie np było tak, że w domu żadnego zwierzęcia nie było. Krzyczałam, płakałam, wymuszałam, prosiłam, rozmawiałam nic nie dało, a jak każde dziecko marzyłam o piesku, kotku, w końcu prosiłam chociażby o chomika, albo rybki, ale moja mama (właściwie to ją trochę rozumiem) lubi zwierzęta pod warunkeim, że są na wolności. Uważa, że udomowienie zwierząt dla ludzkiej przyjemności jest nieludzki i ona nie może na to patrzeć (tak samo jak na zwierzęta w zoo). Poza tym jest pedantką i nie wyobraża sobie, że może mieć w domu bałagan, albo jakiś zapach zwierzęcia, a my mieszkaliśmy w 5 w dwóch pokojach.....
Nie dało sie jej przekonać i dalej nie da (bo próby, tym razem z ust mojej młodszej siostry - ciągle trwają). Nie każdych rodziców się da przekonać, wszystko zależy od powodów

Marley

  • Gość
jak namówić rodziców na królika?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 07, 2009, 21:31:26 pm »
Wiesz co, najpierw udowodnij im, że jesteś odpowiedzialna. Ze szkoły przynoś dobre oceny, nie spóźniaj się na wyznaczone godziny(chodzi o np. powrót do domu z imprezy). Poczytaj książki o królikach, pokaż je rodzicom i przekonaj ich, że królik to nie jest aż taki wielki problem. Ja swoich namówiłam, mówiąc że skoro nie mogę miec psa, to mogłabym miec królika i że chciałabym się nauczyc opiekowac nad zwierzątkiem.  :lol  
Trzymam kciuki :DD

Asica

  • Gość
jak namówić rodziców na królika?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 10, 2009, 16:48:18 pm »
U mnie było tak: Ja chciałam królika, ale nikt mi na to nie pozwalał... Potem udało mi się udowodnić tacie, że jestem odpowiedzialna, podając przykład opiekowania się moim poprzednim zwierzątkiem... udało się!... Tato już jest, ale teraz dużo "cięższa" mama... Ni dało się jej namówić, w końcu mama zgodziła się na układ... Ja będę jej przynosiła dobre oceny i na półrocze będę miała średnią 4,5, a ona kupi mi królika... Na półrocze przyniosłam 4, a z królika nici... Na szczęście mama powiedziała że morze mi za to kupić psa... Ja że bardzo chciałam mieć zwierzę, zgodziłam się... Miałam dostać szczeniaka na wakacje, a dostałam dwuletniego królika na ferie :P A to dzięki tacie, który ulitował się nad królikiem trzymanym w złych warunkach i bez nikogo wiedzy przyniósł do domu... I tak oto Kicak jest dziś ze mną :jupi  :jupi  :jupi ...

rosia154

  • Gość
jak namówić rodziców na królika?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2009, 19:49:11 pm »
Pomóżcie mi! Bardzo chcę mieć króliczka miniaturkę ale moi rodzice się nie zgadzają  ;( Bardzo kocham zwierzęta i mam 2 psy,kota i świnkę morską ale to mi nie wystarczy xDD Heh... Powiedzcie mi jak mam przekonać do następnego zwierzaka? Może powiedzieć jej że moja koleżanka ma w bloku psa,chomika i królika a na działce 12 królików i ileś tam gołębi ? Proszę pomóżcie mi odpisujcie mi na tej stronie lub na moim gg-13657198.
Czekam.


                                                                                                                          Iza ;*

koralenia

  • Gość
jak namówić rodziców na królika?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 08, 2009, 21:06:49 pm »
Rosiu,wierze,ze kochasz zwierzeta,ale moze poczekaj z nowym.Czy masz czas ,zeby zajmowac sie jeszcze krolikiem?czy moze rodzice sie zajmuja i dlatego nie zgadzaja sie na nowy obowiazek.A kolezanka to co robi z tymi krolikami?Na dzialce ma hodowle?
Zadbaj na razie o te co masz,nowy zwierzak,to nie nowa zabawka.I chyba wiesz,ze te stworzenia trzeba utrzymac,a i weterynarz tez kosztuje.Masz miejsce w domu,zeby krolik zyl i biegal bezstresowo??Znajdziesz czas i pieniadze,zeby isc do weterynarza?Kto zajmuje sie w tej chwili twoim zwierzyncem?Kto wyprowadza psy,czysci kuwete kota i klatke swinki?Kto placi za karme?A nawet,jak zwierzeta maja dzialke/ogrodek ,to nakarmic,zadbac tez chyba trzeba...

rosia154

  • Gość
jak namówić rodziców na królika?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 09, 2009, 13:08:21 pm »
Koralenia  może i masz rację ale ja na wszystko mam czas a mam dość duży dom z wielkim podwórkiem żeby króliczek pobiegał a za wszystko ja płace i sprzątam wyprowadzam psy a kotek nie robi w kuwetę :) Jestem odpowiedzialna za wszystkie moje zwierzęta:) A moja mama powiedziała że może kupi mi na dzień dziecka:) Ale nie na 100% ;/ Ale mam dobre myśli :)

AdaR_87

  • Gość
jak namówić rodziców na królika?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 09, 2009, 13:33:34 pm »
Jeśli już mama dopuściła taką możliwość to masz teraz trochę czasu żeby pokazać jej jaka jesteś odpowiedzialna i dorosła. Nie zaniedbuj zwierzaków które już masz, pokaż mamie że potrafisz się nimi świetnie opiekować. No i nie zaszkodzi jeśli poczytasz dokładnie nasze forum i co jakiś czas powiesz mamie jakąś informacje o wymarzonym króliku żeby miała świadomość że naprawde ci zależy i że masz jakąś wiedze. Zastanów się też porządnie czy chcesz królika na 100%, bo zwierze to nie zabawka i potem nie będzie odwrotu, a chyba nie chcesz żeby trusiek cierpiał i był nieszczęśliwy?

rosia154

  • Gość
jak namówić rodziców na królika?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 10, 2009, 19:15:06 pm »
Nie nie chcę ale ta pani co ma zwierzaki ma tak okropnie ;/ poidełka są w GLONACH!!! Jest okropnie ;/

AdaR_87

  • Gość
jak namówić rodziców na królika?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 10, 2009, 19:18:16 pm »
To ty chcesz ratować jakiegoś królika ze złego sklepu czy pragniesz mieć nowe zwierzątko? bo ja teraz czegoś nie rozumiem...

rosia154

  • Gość
jak namówić rodziców na królika?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 10, 2009, 19:33:29 pm »
I dlatego chce królika bo chomiki i inne kupują a króliki to tak sobie idą ja moją świnkę kupiłam z chorą łapką a zrobiło mi się jej szkoda :( więc musiałam ją kupić:) A teraz moja Pysia lub mój Pysio (nie wiem jeszcze jaka płeć) pryska energią i radością :)

[ Dodano: Pią Kwi 10, 2009 7:34 pm ]
Chce go uratować i chce w ogóle mieć bo kocham je

AdaR_87

  • Gość
jak namówić rodziców na królika?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 10, 2009, 20:32:49 pm »
Ale nawet jak jednego uratujesz to do sklepu trafią kolejne na jego miejsce, wszystkich nie uratujesz! To błędne koło. Spraw sobie królika tylko pod warunkiem że NAPRAWDE go kochasz a nie by uratować świat...

rosia154

  • Gość
jak namówić rodziców na królika?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 11, 2009, 19:51:52 pm »
No tak wiem ale ja po prostu kocham zwierzęta ale nie kupuje go dla jaj, żeby siedział w klatce czy bym go brała i męczyła.Chce mieć dla siebie, żebym nauczyła się odpowiedzialności a nie do zabawy albo do pochwałki. A kiedyś jak byłam mniejsza to co dostałam lalkę dorysowałam jej czarnym niezmywalnym mazakiem wąsy tak jak kot ma xDD Po prostu kocham zwierzęta ;*

[ Dodano: Nie Kwi 12, 2009 12:07 pm ]
no wiem ale ja nie chce go mieć dla jaj zeby6 go męczyć czy go trzymać w klatce naprawdę kocham zwierzęta... :*

uUuAsissuUu

  • Gość
jak namówić rodziców na królika?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 12, 2009, 20:16:08 pm »
Szczerze mówiąc, nie rozumiem po co wtrąciłaś wątek lalki. Uważam to za zbedne w tym temacie.
Co do namawiania. Piszesz, że chcesz mieć królika, bo ci go szkoda. Zgadzam się ze wcześniejszą wypowiedzią, że na miejsce tego królika wejdzie kilka następnych, a ich nie uratujesz.
Chcesz się nauczyć odpowiedzialności? Według mnie na 2 psach, kocie i śwince morskiej można się nauczy odpowiedzialności. To w zupełności wystarczy. Zastanowiłaś się co będzie ze zwierzakami jak np. ty gdzieś wyjedziesz lub będziesz studiować? Albo jeżeli zwierzęta się nie zaakceptują? pamiętaj, że królik to zwierzę, które żyje nawet 10 lat.
Wierz mi, mi też jest szkoda tych zwierzaków z zoologa. Kiedyś to bym wszystkie wykupiła by było im lepiej. Pytałam się mamy, ta powiedziała, że w przyszłym miesiącu, a w przyszłym miesiącu już mi się odwidziało. Wstrzymaj się z zakupem i się poważnie zastanów czy podołasz takiemu obowiązkowi.

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
jak namówić rodziców na królika?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 04, 2009, 07:56:51 am »
Miałam ten sam problem. Ale mama zgodziła się na kanarka [XDD] Jak wesżłyśmy do KAKADU to mama zobaczyła słodką kuleczke ;)) . I mi króliczka kupiła. Teraz zamierzamy kupić jeszcze Goldena Retrivera .

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
jak namówić rodziców na królika?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 04, 2009, 07:57:40 am »
Mam nadzieję, że nie bez rodowodu...

A te małe slodkie kuleczki to akurat przekleństwo królików..
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
jak namówić rodziców na królika?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 04, 2009, 08:04:18 am »
Mówię , że taka kuleczka bo się nieźle skuliła ;) . Taka no malusienka i ledwo ją padni wyjęła.
Cytat: "Ciapusia"
Mam nadzieję, że nie bez rodowodu...

Ale królik z rodowodem. Przecież w kakadu nie dają RODOWODU.