Autor Wątek: Woli mieszankę od granulatu!  (Przeczytany 2803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rockeen

  • Gość
Woli mieszankę od granulatu!
« dnia: Marzec 22, 2009, 18:32:26 pm »
Otóż chcę przedstawić wam mój problem, zanim królik przybył do nas do domu mieszkał w ''zagrodzie'' ze swoim rodzeństwem, jeszcze mniejszymi królikami i matką. Był tam karmiony sianem i warzywami. Problem polega na tym że (mieszkam za granicą...) tam gdzie mieszkam są tylko dwa trochę większe sklepu i to wszystko (w sumie to są małe ale nie aż tak jak taki np. spożywczak ) No i (przyjechał do nas w środę) a we wtorek mieliśmy jechać (jechać jakieś 10 min potem krótki prom jakieś 10 min i znowu jechać też jakoś 10 minut) do Molde inaczej mówiąc miasta, gdzie jest sklep zoologiczny. No ale jeszcze przed wtorkiem musiał coś jeść więc dałam mu marchewkę, siano i (niestety) mieszankę. Był tylko jeden typ, tym bardziej że to było jedyne jedzenie dla królików... i jadł to. Ale w środę kupiłam granulat, wsypałam go do miski obok domku, a mieszankę wysypałam do takiej miski przyczepionej do domku (na dachu) Problem polega na tym że granulatu ani tkną, jak leżał tak leżał, je tylko mieszankę. Więc dzisiaj postanowiłam zrobić trochę inaczej. - tam gdzie miał granulat wsypałam trochę świeżej trawy, a tam gdzie miał mieszankę, granulat. I co? Zjadł trochę trawy a mieszankę porozwalał koło miski i nawet nie tkną.
Chcę zlikwidować mieszankę z jego diety ale jak?

EDIT: Boję się co do otyłości, jak rozpoznać czy królik ma nadwagę?

Aneczka

  • Gość
Woli mieszankę od granulatu!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2009, 18:38:07 pm »
Jeżeli poszukasz, to ten temat był już milion razy na forum, wprowadzanie granulatu - ktos pyta o to chyba przynajmniej raz dziennie :oh:
Nie dziw się, że królik woli mieszanke, ja też wolę czekolade niż chrupkie pieczywo.
Na dobry początek powiem tylko, że musisz na początku mieszć granulat z mieszanka zmieniając stopniowo proporcje aż do wyeliminowania mieszanki. królik musi mieć też ciągły dostęp do swieżego siana i wody

Paulix

  • Gość
Woli mieszankę od granulatu!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2009, 18:42:51 pm »
Spróbuj podać inny granulat. Może trzeba trochę odczekać, aż królik się nim zainteresuje. Możesz też spróbować mieszać granulat z mieszanką. Jeśli ma siano i warzywa, z głodu nie umrze. Ja bym poczekała.
Co do otyłości, zważ królika. Jeżeli waży nie więcej niż ok. 2 kg, to powinno być ok. Inaczej jest w przypadku baranków (do ok. 3kg).

Aneczka

  • Gość
Woli mieszankę od granulatu!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2009, 18:46:58 pm »
Paulix, rockeen, królik dostał granulat pierwszy raz, nie trzeba próbować innego. Z postu wynika, że królik to jeszcze królicze dziecko, więc nie ma sie co martwic otyłością.

Nuna

  • Gość
Woli mieszankę od granulatu!
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2009, 08:41:45 am »
Jesli krolik byl karmiony warzywami i sianem to pewnie nie zna ani granulatu ani mieszanki. Jak codziennie bedziesz mu wsypywala do miseczki granulat wymieszany z mieszanka to ktoregos dnia sie skusi :)

rockeen

  • Gość
Woli mieszankę od granulatu!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2009, 19:02:00 pm »
Ok dzisiaj mu wymieszałam, zobaczymy co będzie :)