Autor Wątek: cos dziwnego dzieje sie z krolikiem :(  (Przeczytany 3431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Monika85

  • Gość
cos dziwnego dzieje sie z krolikiem :(
« dnia: Luty 16, 2009, 21:48:28 pm »
Witam. Zakladam ten temat, bo byc moze ktos mial podobny problem. Otoz, moj kroliczek od dzis rana dziwnie sie zachowuje. Oczka mu uciekaja w lewa strone, potem je prostuje i znow mu uciekaja w lewa strone. A za oczkami glowka mu ucieka i tak caly czas. Nawet jak spi to oczka mu tak non stop leca w lewo :( Oczywiscie kroliczka juz ogladal weterynarz. Dal mu jakies 2 zastrzyki i powiedzial ze podejrzewa jakas chorobe neurologiczna. Jutro kolejna wizyta. Jesli ktos z was spotkal sie z czyms takim to niech napisze co to moze byc i czy da sie to wyleczyc. Z gory dziekuje za pomoc

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
cos dziwnego dzieje sie z krolikiem :(
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2009, 22:22:59 pm »
http://forum.kroliki.net/topics22/4166,15.htm
W tym temacie opisana jest podobna choroba. Jest mowa o leku Panacur. Możesz zapytac weterynarza o ten lek.
Ale na pewno jeszcze ktoś Ci doradzi co robić.

Monika85

  • Gość
cos dziwnego dzieje sie z krolikiem :(
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2009, 22:32:30 pm »
jejku czyli moj kroliczek moze miec E.cuniculi? ;( Jutro podpowiem weterynarzowi zeby zrobil badania na te chorobe i moze podal ten lek Panacur. Nie chce stracic mojego zwierzaka :(

serafin

  • Gość
cos dziwnego dzieje sie z krolikiem :(
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2009, 09:09:30 am »
Spokojnie, ta choroba (jeśli to faktycznie e.cuni, a objawy z oczopląsem i główką na to wskazują) jest ciężka, ale możliwa do wyleczenia. Na pewno musisz walczyć o swojego króliczka, zapewnij mu wygodne miejsce, gdzie nie będzie mu nikt przeszkadzał, a jednocześnie będziesz go mogła obserwować. Jeśli przestanie sam pobierać pokarm, to musisz go karmić sama - ja robiłam to przez strzykawkę. No i jeśli leki podane przez weta nie przyniosą szybkiego efektu (w moim przypadku szybki efekt oznaczał brak pogorszenia - nie oczekuj, że króliś zacznie powracać do normalnego zachowania od razu), to polecam Panacur, oczywiście po zgodzie weterynarza. Ja nie robiłam badań na potwierdzenie tej choroby, czytałam w necie, że długo czeka się na wyniki (nie wiem, czy to prawda), a tu czas się liczył. No i pisz jak zdrowie króliczka... Trzymam kciuki.

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
cos dziwnego dzieje sie z krolikiem :(
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2009, 12:29:21 pm »
Monika85 nie mozesz się teraz załamac!!!
Teraz jesteś Potrzebna swojemu uszatkowi, żeby dac mu dużo ciepła i opieki.Ja trzymam kciuki, napisz co powiedział wet.
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Monika85

  • Gość
cos dziwnego dzieje sie z krolikiem :(
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2009, 21:52:59 pm »
Bylam u weterynarza i dostal kolejny zastrzyk z antybiotykiem. Ale dzis juz jest na szczescie lepiej. Nie ma juz oczoplasu, ale jeszcze glowke w lewo przekrzywia. Weterynarz powiedzial ze podejrzewa jakas chorobe pasozytnicza. Jutro kolejna wizyta

Andzia;)

  • Gość
cos dziwnego dzieje sie z krolikiem :(
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2009, 07:30:34 am »
najwazniejsze ze juz jest dobrze i da sie go wyleczyc :jupi

Monika85

  • Gość
cos dziwnego dzieje sie z krolikiem :(
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2009, 21:21:41 pm »
Tina juz jest zdrowa  :jupi  jednak to nie bylo E.cuniculi :) ale dziekuje wszystkim za rady :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
cos dziwnego dzieje sie z krolikiem :(
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2009, 21:25:17 pm »
Cieszę się  :przytul A co stwierdzono w końcu? Co jej było?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Monika85

  • Gość
cos dziwnego dzieje sie z krolikiem :(
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2009, 21:58:03 pm »
W ostatnim dniu leczenia wet mi powiedzial,ze byla leczona na zapalenie osrodka nerwowego.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
cos dziwnego dzieje sie z krolikiem :(
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2009, 22:20:54 pm »
:wow A co to?  :hmmm Ośrodek nerwowy to bardzo ogólne pojęcie... No nic, najważniejsze, że króliczek już zdrowy :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Monika85

  • Gość
cos dziwnego dzieje sie z krolikiem :(
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2009, 22:33:52 pm »
Tez nie wiem co to dokladnie :/ Tylko tak ogolnie mi powiedzial. Ale najwazniejsze,ze wyzdrowiala :) Bo balam sie,ze to cos gorszego.

Aurinko

  • Gość
cos dziwnego dzieje sie z krolikiem :(
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2009, 23:31:35 pm »
Jest taka jednostka chorobowa zaplenie/infeckja OUN.Przynajmniej u ludzi, ale Twoj krolik mial typowe neurologiczne objawy wiec widocznie u krolikow tez jest to mozliwe :-)

Monika85

  • Gość
cos dziwnego dzieje sie z krolikiem :(
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2009, 00:06:26 am »
Nio widocznie u kroliczkow tez takie chorubska wystepuja. Choc na poczatku bylo podejrzenie zatrucia bo Tina lubi doslownie wszystko lizac. Ale na szczescie wet w pore odkryl przyczyne. Mialam szczescie ze odrazu trafilam na dobrego weterynarza :)