Autor Wątek: czy krolik moze wyjsc w zime na dwor  (Przeczytany 18300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aneczka

  • Gość
czy krolik moze wyjsc w zime na dwor
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 23, 2009, 20:09:43 pm »
Alirma, to jest forum, więc większość odpowiedzi to subiektywne opinie i sugestie. Nie ma się co złościć, mowie tylko, że ja bym nie zaryzykowała, ale to co zrobisz, to Twoja decyzja, nikt Cie do niczego nie zmusi, ani przed niczym nie powstrzyma.
Chodzi tylko o to, żeby się zastanowić, czy taki spacer jest dla króliczka bezpieczny i czy przyniesie radośc jemu, czy raczej Tobie, bo królik to nie zabawka.
Króliki znosza dobrze niskie temperatury (nawet do -20st), ale nie znaczy to, że znosza je z radością. Tak jak juz kilka osób pisało, problemem nie jest temperatura na dworze, tylko zderzenie jej z tym co królik ma na codzien w domu...
Nie złość się, przecież wszyscy chca Ci pomóc, zresztą chyba po to zadajesz pytania, żeby usłyszeć odpowiedź....

Alirma

  • Gość
czy krolik moze wyjsc w zime na dwor
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 24, 2009, 10:42:44 am »
Tak Aneczka masz rację... Wy mi pomagacie, a ja się złoszczę!!  :oh:  Postaram się panować nad sobą  :P  Itp.! Dziękuję za rady!!! :>

toficzek1024

  • Gość
Re: czy krolik moze wyjsc w zime na dwor
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 27, 2009, 17:16:33 pm »
Z królikiem poczas zimy nie wolno wychodzić,bo morze się strasznie przezięmbić:) :icon_8P

Alirma

  • Gość
czy krolik moze wyjsc w zime na dwor
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 27, 2009, 19:18:55 pm »
Przeziębić! A nie przezięmbić, może,  a nie morze (chyba że chodzi coś typu Morze Czarne, albo Morze Bałtyckie)
To po 1.
A po 2. To sorry, ale jestem jakaś "chora" na błędy ort. :oh:  
A po 3. Jakbyś zobaczył/a poprzednie posty to byś wiedział, że odp. już dostałam. Ale dziękuję...

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
czy krolik moze wyjsc w zime na dwor
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 27, 2009, 20:05:42 pm »
Eh.  :oh: Wcale nie wygląda na zadowolonego jak twierdzi moja matka i ojciec. :/
Przynajmniej śnieg stopniał i nie bd mi marudzić żebym jeszcze raz z nim poszła...


Aneczka

  • Gość
czy krolik moze wyjsc w zime na dwor
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 27, 2009, 20:14:39 pm »
Oh, no wlasnie najgorsze z rodzicami i babciami (ja na szczescie mieszkam sama, znaczy z mezem), ale babcia juz sie zaofiarowala ze jak bedziemy wyjezdzac to go wezmie. W sumie nie mam innej alternatywy, ale juz sie boje, bo babcia generalnie sie zdziwila ze jest cos takiego jak sucha karma dla krolikow, jakbyscie posluchali czym uwaza, ze powinnam go karmic, to nie wiadomo czy się smiac czy plakac, a mimo tlumaczen uwaza ze wie lepiej, bo (teraz najlepsze)....... w czasie wojny mieli w szopie 40królików!!!!

Alirma

  • Gość
czy krolik moze wyjsc w zime na dwor
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 28, 2009, 12:51:49 pm »
Aha xD... W końcu się ociepliło :jupi :DD

Offline Punisia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
czy krolik moze wyjsc w zime na dwor
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 28, 2009, 16:02:35 pm »
dziś byłam z Puńką na dworze :) poznała się z nowym kumplem Puszkiem :p
Pamiętaj, nawet strachliwy królik ma w swej nazwie króla. :bunny:

madziallena

  • Gość
czy krolik moze wyjsc w zime na dwor
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 28, 2009, 16:37:27 pm »
To jest moja pierwsza zima z Czeskiem,i nigdy nie pomyślałam zeby zabrac go na pole w takiej porze roku.. :oh:
Kolezanka kiedys nosila po mrozie krolika w pudelku  :oh:
teraz ma 'nosowke' nie wiem jak to sie dokladnie nazywa,w kazdym razie jest przeziębiony...

Offline Punisia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
czy krolik moze wyjsc w zime na dwor
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 28, 2009, 16:58:10 pm »
omg!!!
To ta koleżanka to jakaś nie ten tegez czy coś  :oh:  biedny króliś :(
Ja Puni ubrałam sweterek od lalki z dzieciństwa :)
Pamiętaj, nawet strachliwy królik ma w swej nazwie króla. :bunny:

madziallena

  • Gość
czy krolik moze wyjsc w zime na dwor
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 28, 2009, 17:02:34 pm »
Apropos..jak sie nazywa ta choroba która u królikow charakteryzuje się katarem ,i mokrymi okolicami wokoł noska. :(

nuka

  • Gość
czy krolik moze wyjsc w zime na dwor
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 01, 2009, 07:11:45 am »
zapewne jest wiele chorób, w trakcie których kroliś ma mokry nos.
Mój np. ma alergię i pomimo brania leków nosek ma cały czas mokry i kicha.
Byłam u naprawdę dobrego króliczego specjalisty i jego zdaniem Dzeki pozostanie kichającym królikiem.