Autor Wątek: Podstawowa karma  (Przeczytany 14526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alison1628

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 15, 2009, 04:59:21 am »
Ja mojej malej kupilam V-L dla juniorow.Z tego co cie dowiedzialam to mieszanka a nie pelnowartosciowy granulat-i znow blad a Aneczka zapewnie bedzie miala mi cos do powiedzenia-bede wdzieczna gdy to zrobi.Tylko niech mnie tak mocno nie krytykuje.

Aneczka

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 15, 2009, 09:24:21 am »
alison1628, nie zamierzam Cię linczować,. moze wczoraj za ostro wypowiedziałam sie na temat odrobaczania takiego malutkiego kroliczka, ale przyznaję, że więcej w tym winy weterynarza niż Twojej i tak jak mowie, nie było to tylko do Ciebie, bo czasu nie cofniemy, po prostu przestroga dla innych, no, nieważne, bo to już inny temat.
Faktycznie mieszanka to nie granulat, ale jeżeli to mieszanka Versele - Laga to jeszcze pół biedy, bo ich mieszanki mają często lepszy skład niż część dostepnych na rynku granulatów. Jeżeli Twój króliczek był w sklepie na jakiejś mieszance ziaren, a z pewnością tak bylo, to pewnie nie jadłby, tak czy inaczej od razu granulatu, bo to tak jakby Ciebie chcieli przestawic z hamburgerów na pieczywo wasa, a taka mieszanka, dobrej firmy, z niezłymi proporcjami moze byc pomocna w przestawieniu Balbinki na pełnowartosciowy pokarm. Dokup po prostu Cuni Complete i dosypuj po trochu do mieszanki, stopniowo zmieniając proporcje, aż w końcu zostanie sam granulat. Tak czy inaczej takie zmiany lepiej przeprowadzać stopniowo, więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło:)
 I widzisz nie było tak źle, naprawde  do niekogo nie jestem negatywnie nastawiona i jezeli tylko mogę jakos pomóc chetnie to zrobię :bukiet

alison1628

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 15, 2009, 09:30:11 am »
Aneczka bardzo ci dziekuje-myslalam ze juz mi nie bedziesz udzielac porad.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Podstawowa karma
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 15, 2009, 15:58:20 pm »
Alison - czy ty nie przesadzas? :> My sie na forum nie obrazamy, jesli ktos zrobil zle to o tym piszemy, ale oczywiscie tez jestesmy w razie potrzeby gotowi tej osobie pomoc, a nie zostawiamy jej na lodzie. Nie przejmuj sie tak wszystkim, bo popadniesz w depresje :P Czasem tylko wystarczy troche pokory...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Aneczka

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 15, 2009, 16:46:15 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Czasem tylko wystarczy troche pokory...

Ciapusia, pisałaś gdzieś cos o tym jak w święta poszłaś do kościoła.. Chyba Ci kazanie zapadło w pamięć:) :P

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Podstawowa karma
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 15, 2009, 21:17:27 pm »
Mi? Nieee :P Ja to napisałam 'od siebie' :P
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

alison1628

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 16, 2009, 03:56:18 am »
Dziewczyny ciesze sie ze wszystko wrocilo do normy!