Autor Wątek: Podstawowa karma  (Przeczytany 14527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

madziallena

  • Gość
Podstawowa karma
« dnia: Luty 16, 2009, 08:31:17 am »
Witam !Mojemu królikowi pojade zwykła karmę przeznaczona dla tego typu zwierzątek .Jak narazie podaje ją raz na dzień ,bo obawiam sie ze moj królik zbytnio urośnie. Czy karma ma być podawana kilka razy dziennie? Czy ma być caly czas w dostępie dla królika?

Aneczka

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2009, 09:46:08 am »
To ile królik urośnie nie ma żadnego zwiąku z karmą!! Dziewczyno, czy jak Ty byś mniej jadła to byś bła mniejsza?? W najlepszym wypadku byłabyś po prostu głodna!!
Nie możesz dawać tak mało jeść królikowi. Jeżeli to młode zwierzątko, to powinnaś mu dawać 2 razy dziennie po dwie duże łyżki granulatu, a jeszcze lepiej 4 razy po łyżce, koniecznie sianko, non stop musi byc świeże w klatce. Zacznij też wprowadzać jakieś suszki i zieleniene (najlepiej od okolo 11 tygodnia) a, jak to piszesz:
Cytat: "madziallena"
zwykła karmę przeznaczona dla tego typu zwierzątek

zastępuj pomału granulatem (najlepiej cuni complete).
I poczytaj sobie troszkę, bo założyłaś masę nowych tematów, a większość z nich już było i to nie raz.
A poza tym, nie głódź zwierzątka - NIE BEDZIE MNIEJSZE, W OGOLE GO NIE BEDZIE!!

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Podstawowa karma
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2009, 09:49:54 am »
madziallena, nie ma czegoś takiego jak "zwykła karmę przeznaczona dla tego typu zwierzątek"  :> Jaka to zwykła, a jaka niezwykła? Karma ma nazwę i producenta - jeśli nie podasz tych informacji, nie wiemy, czym karmisz i czy jest to dobre.

Na forum jest dział tematyczny <<Dieta>> - poczytaj, wszystkiego się dowiesz. To czy karma ma być cały czas dostępna, czy dwa razy dziennie zależy od wieku króliczka - nie wiemy, w jakim wieku jest Twój. Dajesz mu coś oprócz tej karmy? Jakieś warzywa/zieleninę?
Cytuj
(...)obawiam sie ze moj królik zbytnio urośnie

Jak to przeczytałam, to mi kapcie spadły  :bejzbol Jak można coś podobnego powiedzieć w ogóle?! Królik urośnie niezależnie od tego, czy będziesz mu skąpić jedzenia  :oh: Najwyżej będzie chory i niedożywiony  :dobani
A jak już urośnie (jest to nieuniknione i lepiej oswój się z tą myślą), to co z nim zrobisz? ...Okropne :/
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Punisia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Podstawowa karma
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2009, 10:13:45 am »
He he ja narazie daje Puni karmę Chrumiś ale skoro mówicie że granulat jest lepszy kupię jej i zacznę do niego przyzwyczajać :) Tylko niewiem czy będzie to jadła bo ją ciężko przyzwyczaić :) Pozdrawiam  !! bosniak, rozbawiłaś mi tymi kapciami : :DD
Pamiętaj, nawet strachliwy królik ma w swej nazwie króla. :bunny:

madziallena

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2009, 11:57:59 am »
Mimo iż krytyka jest negatywna,bardzo dziekuje. :bukiet

Aneczka

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2009, 12:44:15 pm »
Nie rozumiem, w czym się chciałaś upewnić, że głodzisz zwierzka i zle go karmisz??
To możesz czuć sie upewniona - Twoj króliczek jest głodzony i zle karmiony!!

Negatywna reakcja?? A czego sie spodziewałaś?? że powiemy - cudownie, to my też przestaniemy karmić nasze uszaki i wszystkie beda takie "malutkie"...??

Nie rozumiem... :/  :/

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Podstawowa karma
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2009, 12:46:07 pm »
nie negatywna reakcje,ale dziewczyny tłumacza ci jak masz postepować i nic negatywnego w tym nie ma!!!
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Aneczka

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2009, 12:54:32 pm »
Dokładnie, staramy Ci się wytłumaczyc , że popełniasz bardzo duży błąd, który może sie odbić na zdrowiu, albo i życiu Twojego króliczka. W tym dziale znajdziesz wile rad jak karmić zwierzątko.
Nie wiem ile masz lat i gdzie przeczytałas o tym, że nie karmiony króliczek nie urośnie (w sumie racja, bo zanim urośnie, zdechnie z głodu, więc jakiś sens w tym jest), ale to naprawde totalna bzdura!!
Chcemy Cie poprostu powstrzymać przed krzywdzeniem króliczka wynikającym z braku wiedzy.
Nie ma sie o co obrażać, tylko poczytać (szkoda, ze nie zrobiłaś tego zanim króliczek zamieszkał u Ciebie)) i zmienić jak najszybciej postępowanie

Nuna

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2009, 13:11:22 pm »
Moze to i smieszne lub szokujace, ale slyszalam i czytalam juz nie raz tekst " nie dawaj krolikowi marchewki bo ci urosnie na 4 kg krola" "lub karm tylko suchym pokarmem bo jw." i takie rady czasami dostaja ludzie od pracownikow sklepow zoologicznych. To co sie dziwic dziecku.

Madziallena w jakim wieku jest Twoj uszak ?

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Podstawowa karma
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 16, 2009, 13:13:30 pm »
Już parę razy słyszałam, że jak królikowi będzie się dawało mało jedzenia to będzie "prawdziwą" miniaturką bo nie urośnie.
Ludzie nie wiedzą jak wygląda miniaturka... myślą że królik będzie taki malusi jak w chwili kupna, a potem pretensje, że ich w sklepie oszukali bo królik urósł a miała to być miniaturka  :oh:
Teraz tyle osób ma Internet, wystarczy przed zakupem zwierzaka wpisać w wyszukiwarce dane słowo i poczytać parę for jak należy o niego dbać, jakie kupić akcesoria, karmę itp. ale się nie chce prawda? Kiedyś nie było Internetu, żeby się czegoś dowiedzieć o np. szczurze spędzałam po szkole mnóstwo czasu w księgarni czy w bibliotece. A teraz ludziom ciężko wpisać w google "czym żywić królika" normalnie brak słów...

madziallena

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 16, 2009, 13:27:17 pm »
Kicuś jest u mnie pól roku,a ile ma doklanie nie wiem,bo zostal wyrzucony z rodziny która go nie chciała,ale będzie miał gdzieś tak z rok...I niech nikt nie pomyśli ZE BYL GLODZONY PRZEZ POL ROKU ! Ostatnio zaczełam go mniej karmić bo przez te pol roku bardzo urósl i myślałam ze to jest spowodowane zbyt duza iloscia jedzenia w jego brzuszku. :(  :(

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Podstawowa karma
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 16, 2009, 13:31:39 pm »
Rocznemu królikowi dajemy łyżkę stołową granulatu rano i łyżkę wieczorem. Oprócz tego warzywa i zielonkę.
Jesteś z Krakowa, więc nie będziesz mieć żadnych problemów z zakupem odpowiedniego granulatu (jeśli jeszcze nim królika nie żywisz), np. Cuni Complete, Cuni Duo.

Jaką karmę je Twój króliczek? Dajesz mu sianko?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Aneczka

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 16, 2009, 13:45:10 pm »
Cytat: "madziallena"
Ostatnio zaczełam go mniej karmić bo przez te pol roku bardzo urósl i myślałam ze to jest spowodowane zbyt duza iloscia jedzenia w jego brzuszku.  

Nie ma co plakać nad rozlanym mlekiem, poczytaj, zastosuj sie do rad Bośniaka, a na to, ze królik rośnie, nie ma rady, genów nie zmienisz jak mu będziesz dawała mniej czy więcej jedzonka.

P.S: a ja bym nawet chciała, żeby Frotek okazał sie nie-do-konca miniaturką... Może nie od razu 8kg bydlaczek, ale takie 3,5 -4kg, było by całkiem fajnie (ale nie karmie go więcej, żeby urósł :PP)

madziallena

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 16, 2009, 13:51:07 pm »
Je karme Animals. Sianko ma ZAWSZE 'przy sobie' i nigdy mu go nie brakuje. :lol
Warzywa,owoce oczywiście też dostaje,ale głownie jako przysmak.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Podstawowa karma
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 16, 2009, 13:52:41 pm »
Animals to bardzo zła firma, trują się nią zwierzęta :(

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Podstawowa karma
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 16, 2009, 13:55:21 pm »
A z jakiego rejonu (dzielnicy) Krakowa jesteś?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

madziallena

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 16, 2009, 13:56:12 pm »
Uszek je ją bardzo chętnie.Dostaje także jezdzenie z Meganu,jak narazie nie narzeka.:icon_8P

Aneczka

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 16, 2009, 13:59:11 pm »
Cytat: "madziallena"
Warzywa,owoce oczywiście też dostaje,ale głownie jako przysmak.

Owoce jako przysmak - ok.
Ale u rocznego królika zieleninka to powinna byc juz podstawa, do której granulat jest jedynie dodatkiem.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Podstawowa karma
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 16, 2009, 13:59:38 pm »
A dlaczego ma narzekać skoro to istna bomba kaloryczna, pełna kolorowych, niezdrowych pierdół? Bosniak dobrze ci radzi, dla uszatka zdrowy jest granulat :)

Aneczka

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 16, 2009, 14:03:16 pm »
Dokladnie tak jak mowi Wataha, króliczek będzie jadł ta karme tak samo chętnie jak Ty czekolade z orzechami. Sama pomysl co by było gdybyś na dłuższą mete żywiła się czekoladą?? To samo dotyczy króliczka - nic dodac, nic ująć
Króliczek wybiera to co samaczne i nic dziwnego, skoro ma wybor, wyjada lakocie, a nie pelnowartosciowy pokarm...

madziallena

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 16, 2009, 14:04:05 pm »
Granulat dostaje Cuni Duo. :icon_8P Zgadzam sie ze tam pelno jest nawciskane roznych 'lakoci' ale trakuje to czesto jako przysmak .Na codzien dostaje karme Animals lub zwykła karme ze Smyka,ale nie wiem czy ktos zna. :rotfl2

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Podstawowa karma
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 16, 2009, 14:09:03 pm »
Ja znam Symka, karmiona tym była Śnieżka którą miałam na DT. Ma prawie 8% tłuszczy  :oh:  O reszcie składu się nie wypowiadam, dziwne rzeczy tam wciskają.

Aneczka

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 16, 2009, 14:12:43 pm »
hmmm, to cos się zmieniło od 15 minut kiedy to pisaś:
Cytat: "madziallena"
Je karme Animals

i
Cytat: "madziallena"
Dostaje także jezdzenie z Meganu

A to koło cuni duo, ze tak powiem, nawet na połce nie lezalo....

Może zastanów sie czym i jak karmisz króliczka, bo z Twoich wypowiedzi pomału zaczyna wynikać NIC

Poza tym co chwile edytujesz posty i zmienaisz ich treść, przez co odpowiedzi zdają się byc zupełnie nielogiczne. Staram Ci się odpowiedzieć, ale zanim zdarze wysłać odpowiedź, to juz sie okazuje, ze nie mam na co odpowiadac, bo post zastapiłaś innym.

Z tego co teraz napisałaś (edytowałaś), tez nic dobrego nie wynika, to cuni duo powinno byc podstawą (jeszcze lepiej cuni complete), a ewentualnie (jak juz musi) animals przysmakiem, nie odwrotnie

madziallena

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 16, 2009, 14:12:55 pm »
No to ja juz nie wiem co jest dla niego dobre... :(

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Podstawowa karma
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 16, 2009, 14:15:40 pm »
madziallena,  przeczytaj cały ten artykuł. Gwarantuje ci, że po jego przeczytaniu nie będziesz mieć już problemów z żywieniem uszatego.

http://www.lecznica-oaza.strefa.pl/biblioteka/artykuly/kroliki/zywienie.htm

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Podstawowa karma
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 16, 2009, 14:16:47 pm »
W Twoim mieście bez problemu poradzisz sobie z zakupem dobrych karm inni mają z tym większy problem,wic mozesz wybrac się na lepsze zakupy :) a poza tym to krytyka nie moze być pozytywna raczej wiec jest negatywna .
SylwiaG

madziallena

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 16, 2009, 14:21:06 pm »
Ok. Wielkie dzięki ,postaram sie bardziej zmienic lub urozmaicic diete mojego uszatka ,no i wybrac sie na porzadne zakupy. =) =) :icon_8P  :icon_8P

Aneczka

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 16, 2009, 14:22:38 pm »
Dobry jest granulat o podstawowym składzie (w przybliżeniu)
białko 12-14%
tłuszcz nie więcej niż 3%
włokna powyżej 18% (im więcej tym lepiej)
Na polskim rynku te wymogi najlepiej spełnia cuni complete.
Dla rocznego króliczka granulat powinien stanowic uzupelnienei diety (czyli 1 - 2 łyzek dziennie - w zależności od tego ile uda Ci sie o tej porze roku zdobyc zieleniny)
Podstawą diety króliczka stanowi zielenina (jezeli nie stosowałaś jej jako podstawy diety do tej pory, to wporawdzaj stopniowo i obserwuj kupki).
Oczywiście królik nie może jeść każdej zieleniny, w każdych ilościach.
Polecam Ci artykuł ze strony lecznicy Oaza http://www.lecznica-oaza.strefa.pl/biblioteka/artykuly/kroliki/zywienie.htm, tam znajdziesz wykaz zieleninki, jaką możesz podawać królikowi, oraz inne cenne rady.

O widze, że w czasie kiedy aj sie produkowałan nad postem (którego raz mi wcięło) ktoś juz podał tego linka  :PP

madziallena

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 16, 2009, 14:30:18 pm »
Postaram sie dostosowac do wszystkich rad. ;p

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Podstawowa karma
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 16, 2009, 15:20:07 pm »
Wataha, 8% tłuszczu, to pikuś jest. Chrumiś ma 16 :oh:

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Aneczka

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 17, 2009, 09:28:13 am »
Cytat: "Black_"
Chrumiś ma 16

 :oh:  to jest chyba żarcie dla królików - pudzinów  :oh:
MAtko, kto cos takiego produkuje, i kogo tym karmic....

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Podstawowa karma
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 17, 2009, 14:45:51 pm »
To znaczy, nie jestem pewna czy dokładnie 16, ale na pewno coś koło tego. Też byłam w szoku, jak to zobaczyłam.
I pomyśleć, że ludzie tym króliki karmią :oh:

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Aneczka

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 18, 2009, 10:37:37 am »
Biedne króliczki, to równie dobrze mozna im dawać śmietanke kremówkę zamiast wody...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Podstawowa karma
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 18, 2009, 12:16:14 pm »
Nie wiem, skąd wzięłaś te 16% tłuszczu  :&gt; Granulat Chrumiś ma 3,7%, a mieszanka 4,7%. To oczywiście też za dużo, ale podawanie, że 16% to lekkie przegięcie.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

madziallena

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 18, 2009, 13:02:38 pm »
Jak podawac warzywa?  :buu  :buu  Wszystkie po trochu,czy kazdego dnia inne?  :rotfl2

Nuna

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 18, 2009, 13:46:13 pm »
Moje dostaly dzisiaj na sniadanie(dwa kroliki) : pasternak, kilka lisci salaty rzymskiej, cykorie, trzy liscie kapusty pekinskiej, troche koperku .

Aneczka

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 18, 2009, 13:56:42 pm »
Króliczki powinny dostawać PRZYNAJMNIEJ trzy rodzaje zieleniny dziennie. Ale jeżeli do tej pory podawałas ją (jak to napisałaś w jakims innym temacie) jako przysmak, to nie możesz od razu zaserwowac mu takiego "śniadanka" jak Nuna swoim. Musisz kolejno wprowadzać różne gatunki zieleniny, np codziennie przez 5-7 dni podawać tylko pietruszke i obserwować czy wszystko jest ok, jeśli tak dołączasz np marchewkę i znowu przez kilka dni obserwujesz, jeżeli nic złego się nie dzieje dodajesz np cykorie itd w kółko...Przy czy w czasie prób porcja wprowadzanej zieleniny nie powinna przekroczyć dawki jaka mieści się na łyżce stołowej

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Podstawowa karma
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 18, 2009, 14:52:15 pm »
A to dziwne, bo jestem pewna, że jakaś mieszanka (chyba, że to nie był ten nieszczęsny Chrumiś) miała coś koło 15% tłuszczu, a aż taka ślepa nie jestm :P

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Podstawowa karma
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 18, 2009, 21:45:40 pm »
Ja planuje posadzić sobie trawę w doniczce. :P
Kupiłam bazylię, ale już padła. oO"


Aneczka

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 20, 2009, 09:37:18 am »
Ja mam w doniczkach miete, bazylie, pietruszke, koperek, rozmaryn - i wszystko jest, wg Uszaka - mniam mniam, to dobry pomysł miec taką mini hodowle, poza tym jak gotuje, to z tego jego ogródka podbieram zioła do zup, czy jakichs innych dań i tak ładnie w kuchni pachnie... Aż sie głodna zrobiłam

alison1628

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 15, 2009, 04:59:21 am »
Ja mojej malej kupilam V-L dla juniorow.Z tego co cie dowiedzialam to mieszanka a nie pelnowartosciowy granulat-i znow blad a Aneczka zapewnie bedzie miala mi cos do powiedzenia-bede wdzieczna gdy to zrobi.Tylko niech mnie tak mocno nie krytykuje.

Aneczka

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 15, 2009, 09:24:21 am »
alison1628, nie zamierzam Cię linczować,. moze wczoraj za ostro wypowiedziałam sie na temat odrobaczania takiego malutkiego kroliczka, ale przyznaję, że więcej w tym winy weterynarza niż Twojej i tak jak mowie, nie było to tylko do Ciebie, bo czasu nie cofniemy, po prostu przestroga dla innych, no, nieważne, bo to już inny temat.
Faktycznie mieszanka to nie granulat, ale jeżeli to mieszanka Versele - Laga to jeszcze pół biedy, bo ich mieszanki mają często lepszy skład niż część dostepnych na rynku granulatów. Jeżeli Twój króliczek był w sklepie na jakiejś mieszance ziaren, a z pewnością tak bylo, to pewnie nie jadłby, tak czy inaczej od razu granulatu, bo to tak jakby Ciebie chcieli przestawic z hamburgerów na pieczywo wasa, a taka mieszanka, dobrej firmy, z niezłymi proporcjami moze byc pomocna w przestawieniu Balbinki na pełnowartosciowy pokarm. Dokup po prostu Cuni Complete i dosypuj po trochu do mieszanki, stopniowo zmieniając proporcje, aż w końcu zostanie sam granulat. Tak czy inaczej takie zmiany lepiej przeprowadzać stopniowo, więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło:)
 I widzisz nie było tak źle, naprawde  do niekogo nie jestem negatywnie nastawiona i jezeli tylko mogę jakos pomóc chetnie to zrobię :bukiet

alison1628

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 15, 2009, 09:30:11 am »
Aneczka bardzo ci dziekuje-myslalam ze juz mi nie bedziesz udzielac porad.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Podstawowa karma
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 15, 2009, 15:58:20 pm »
Alison - czy ty nie przesadzas? :&gt; My sie na forum nie obrazamy, jesli ktos zrobil zle to o tym piszemy, ale oczywiscie tez jestesmy w razie potrzeby gotowi tej osobie pomoc, a nie zostawiamy jej na lodzie. Nie przejmuj sie tak wszystkim, bo popadniesz w depresje :P Czasem tylko wystarczy troche pokory...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Aneczka

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 15, 2009, 16:46:15 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Czasem tylko wystarczy troche pokory...

Ciapusia, pisałaś gdzieś cos o tym jak w święta poszłaś do kościoła.. Chyba Ci kazanie zapadło w pamięć:) :P

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Podstawowa karma
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 15, 2009, 21:17:27 pm »
Mi? Nieee :P Ja to napisałam 'od siebie' :P
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

alison1628

  • Gość
Podstawowa karma
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 16, 2009, 03:56:18 am »
Dziewczyny ciesze sie ze wszystko wrocilo do normy!