Autor Wątek: Podawanie jedzenia  (Przeczytany 13479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nuna

  • Gość
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 17, 2009, 08:58:12 am »
Weterynarz musi zajrzec do pyszczka takim specjalnym wziernikiem, w razie watpliwosci moze zrobic RTG.
Czesto jest tak, ze jak krolik nie je siana to zeby nie sa wystarczajaco scierane , lub sa scierane nierowno i robia sie ostre krawedzie, ktore kalecza jezyk i policzki krolika, uszak wtedy wybiera to co miekkie, unika pewnych pokarmow z powodu bolu.

sebaicm

  • Gość
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 17, 2009, 16:42:26 pm »
hmm najpierw jadł animalsa, ale przeczytałem ze to odchody to odstawiłem...(ale przed odstawieniem tez nie chcial juz go jesc przez polowe okresu podawana animalsa)...potem kupiłem mu cuni complete to nie chce jesc, dalem mu dzisiaj vitapolu i je...wcina aż mu się uszy trzęsą  :DD
jejciu on je  :jupi

Aneczka

  • Gość
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 18, 2009, 10:54:56 am »
Oczywiście, że dobrze, że je, niemniej Vitapol niestety nie rozwiązuje problemu niewłaściwej diety króliczka.
Jak moj Futrzak nie chciał jeść CC, to zrobiłam tak - kupiłam Vitakraft (ale nie pódełko, tylko granulat uformowany w gwiazdki, serduszka itd, jest w takich metaliczno zielonych torbach, i niestety raczej drogi), sklad on ma nienajgorszy (ja miałam emotion balance, chyba - tłuszczu miał coś 2,5%, włókna chyba 17%, białka 12-13%; coś koło tego wartości), nie jest to już takie śmieciowe jedzenie, jak mieszanka, którą Frotek dostawał w sklepie, ale jednak CC lepszy, więc to był taki schodek na drodze do dobrego żywienia. Polecam - króliczek odzwyczajał się powoli od mieszanki i przyzwyczajał do granulatu, teraz pięknie zjada typowy granulat CC

sebaicm

  • Gość
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 01, 2009, 19:43:53 pm »
No i moj aron nie chce tego CC... dawalem mu swiezy, stal caly dzien, ograniczalem vitapol(granulat) i nie chce tego jesc...

Aneczka

  • Gość
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 01, 2009, 19:53:40 pm »
to spróbuj vitakraft emotions balance, to jest granulat ale troche inny niz cc, ma dobry sklad, ale krolika bardziej smakuje. moze byc po prostu ogniwem posrednim miedzy vitapolem a CC, u mnie tak było :lol

sebaicm

  • Gość
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 03, 2009, 18:02:33 pm »
u nas w Siedlcach nie ma takiego czegos...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 03, 2009, 18:08:48 pm »
Nie poddawaj sie z CC ;) Zgłodnieje to zje, zostaw mu CC w miseczce i poczymaj na samym sianku pare dni, przekona sie ;)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

sebaicm

  • Gość
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 03, 2009, 18:16:09 pm »
no powtorze poraz kolejny ze on siana nie je...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 03, 2009, 18:18:34 pm »
A suszki?
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

sebaicm

  • Gość
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 04, 2009, 09:30:47 am »
no je zioła i te takie liście ususzone :P

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 04, 2009, 15:41:41 pm »
No to zostaw mu to zamiast sianka.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

alison1628

  • Gość
ODPOWIEDZ
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 14, 2009, 05:31:12 am »
Do sianka i wody powinien miec dostep zawsze.Granulat ma w miseczce przez caly dzien warzywka tj,marchewke i pitruszke daje mu dwa razy dziennie-rano i wiczorem.Owocow jej jeszcze nie podaje,jedynie galazki jabloni.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 14, 2009, 08:39:23 am »
Za wcześnie na warzywa i owoce. Królik jest za mały. Korzeń pietruszki powinno się dawać rzadko, bo ma dużo wapnia - a nadmiar wapnia szkodzi królikom.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Nuna

  • Gość
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 14, 2009, 09:52:07 am »
Gwoli scislosci:
Korzen pietruszki ma malo wapnia 60 mg na 100 g w przeciwienstwie do natki 250 mg na 100g, a suszona natka 1847 mg
Jesli uszak nie ma zadnych sensaji moze jesc warzywa w malych ilosciach.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 14, 2009, 10:30:33 am »
Ja mam inne dane :) nać – 245 mg, korzeń 190 mg. O suszonej nic nie wiem, ale moje króle jej nie tkną (ani nawet nie wąchną  :P ).
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

alison1628

  • Gość
ODPOWIEDZ
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 14, 2009, 10:32:43 am »
I dlatego powoli wprowadzilam marchewke i pietruszke-sensacji zoladkowych nie ma i nie miala.Z owocami sie jeszcze wstrzymam-mysle ze na to zawczesnie.

Aneczka

  • Gość
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 14, 2009, 10:34:27 am »
wprowadza się jeden rodzaj świeżego na tydzien, od malutkiego kawałeczka. Nie koniecznie trzeba czekać do 3 m-ca, czeka się zachowawczo, żeby mieć pewność, że układ pokarmowy zwierzątka poradzi sobie z nowością i nie mieć zadnych sensacji

alison1628

  • Gość
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 15, 2009, 04:50:32 am »
Aneczka dziekuje ci za rady ktore mi dajesz ma nadzieje ze tak pozostanie-zapomnijmy o tym co bylo wczoraj.

Kinieczka

  • Gość
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 21, 2009, 19:32:36 pm »
Witam
Ja mam taki problem- mam króliczke która z powodu choroby nie jest w stanie jeść sama ani pić. Co 3 godziny jest sztucznie karmiona i pojona - dostaje każdorazowo po 6ml wody i tyle samo deserków Gerbera plus troche suchej karmy, sianko no i oczywiście coś co mimo choroby zjada sama czyli mlecz, natke marchewki i natke pietruszki. Oczywiście wszystko co zielone smakuje jej najlepiej. Królik chudnie ale to pewnie skutki choroby. Czy ktoś już musiał sztucznie dokarmiać królika (wiek 5 lat) strzykawką- jeśli tak to  mam pytanie czy taka ilość jedzenia jakie otrzymuje jest dla niej wystarczająca?? czy można zrobić dla niej coś jeszcze????

alison1628

  • Gość
Podawanie jedzenia
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 22, 2009, 05:31:26 am »
Napisz do "nuki" i "Aneczki" one ci pomoga sa w tym naprawde dobre.