Autor Wątek: Owsiki  (Przeczytany 21420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Owsiki
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 04, 2008, 18:48:25 pm »
Cytat: "Karolinag"
znaczyłoby to, że moja mała Łajzuchna wyczuła pasożyta?

Nie sądzę.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

zagnywacz

  • Gość
Owsiki
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 04, 2008, 19:30:05 pm »
ja sądzę że króliki potrafią wyczuwać "złe" sianko.. kiedyś kupiłam mu sianko, a on go nie jadł.. zagadywałam go , prosiłam, a on nic..
I okazało się,że siano miało wstętne robaczyska w formie małych pluskw. Fuj! Byłam przerażona,że Krużel musiał  z nimi egzystować, a ja go tak namawiałam, na to siano...
Skoro wiedział,że w sianie sa pluskwy, to może i jaja owsików widział Twój króliczek?
Skąd one u króliczka w ogóle? Co wet powiedział??

Karolinag

  • Gość
Owsiki
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 05, 2008, 09:39:05 am »
najprawdopodobniej z siana... bo w domu czysto i krolik ma czysto.. kurde sama juz nie wiem.
Poki co mijaja dwa dni od tablety, jutro napisze Wam jak ona sie nazywala bo nie panietam, w kale Bobeczka robale sie nie ruszja ale wygladaja calkiem zdrowo tak jakby przestaly sie ruszac doslownie przed momentem :/

Jakby nie bylo - zacytuje Wam autorytet w dziedzinie leczenia uszatkow Pania Wojtys-Gajde, wczoraj wyslalam do niej maila dzis otrzymalam odp. - może ta inf komuś pomoże tak jak i mi.

"Z tego co pamiętam u królików nie występują owsiki... Może to jakiś inny rodzaj pasożytów wewnętrznych - warto byłoby wiedzieć jaki żeby skutecznie leczyć królika. Sugeruję zatem wykonanie badania kału. Nie wiem jaką tabletkę dał Pani weterynarz i nie wiem czy to faktycznie owsiki więc nie wiem czy kuracja będzie skuteczna... Ja polecam jeszcze zastrzyki z Ivomecu co 10 dni.
Zator jelit jest możliwy, owsiki mogą zarażać ludzi."

To byl cytat z maila, rzecz oczywiscie dotyczy owsikow.
Trzymajcie się i wszystkim ktorzy jak ja walcza z pasożytami u pupila zycze cierpliwosci

Nuna

  • Gość
Owsiki
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 05, 2008, 10:32:18 am »
Czy to tak wygladalo ?
http://www.jr-x.de/kaninchen/pflege/wurm_1_ico.jpg
Jesli tak to sa to nicienie, moje mialy, moze z trawy bo duzo tego przynosze od wiosny do jesieni. Dostaly panakur paste, trzy dni pod rzad i za dwa tygodnie znowu, na razie jest ok. a minelo juz pol roku.

Karolinag

  • Gość
Owsiki
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 05, 2008, 12:18:13 pm »
no tak dokładnie to jest to..... :(

Cholera az mnie zmulilo.
Duzo tego w kupach jest.... sama nie wiem czy to jeszcze zyje. Mam nadzieje ze ten wet pomogl i za 2 tyg dobije dziady do konca.

Dzieki Nuna

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Owsiki
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 05, 2008, 12:50:16 pm »
Cytat: "Karolinag"
Cholera az mnie zmulilo


No, moja początkowa reakcja była taka sama... No bo u nas też nicienie... Leki pomogą i wybiją dziady. Tak się tylko zastanawiam, czemu Nuna dostała w systemie 3 dni - 2 tyg. przerwy - 3 dni. Bo u nas też Panacur, ale w systemie 1 raz - 2 tyg. przerwy - 1 raz  :hmmm Przy najbliższej okazji zapytam o to weta.
Pozdrawiam cieplutko  :bukiet
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Owsiki
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 05, 2008, 17:04:38 pm »
U mnie Brunon miał takie saame te robale  :oh:
Ostatnio znowu zauwazyłam kilka w bobkach ale martwe  :oh:

Karolinag

  • Gość
Owsiki
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 06, 2008, 09:11:01 am »
czesc wszystkim

U mnie tez Panacur, sprawdzilam wczoraj ale tableta... musial moj biedulek połknąć.
Wczoraj w bobach nic nie bylo, sprawdzam dokladnie.
Mam nadzieje ze jestem blizej niz dalej do końca.

justis

  • Gość
Owsiki
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 07, 2008, 00:11:00 am »
Tez przerabialismy robale wlasnie. Iiiii tam - nie pierwszy raz i na pewno nie ostatni.  :diabelek

Cytat: "Karolinag"
"Z tego co pamiętam u królików nie występują owsiki... Może to jakiś inny rodzaj pasożytów wewnętrznych - warto byłoby wiedzieć jaki żeby skutecznie leczyć królika. Sugeruję zatem wykonanie badania kału. Nie wiem jaką tabletkę dał Pani weterynarz i nie wiem czy to faktycznie owsiki więc nie wiem czy kuracja będzie skuteczna... Ja polecam jeszcze zastrzyki z Ivomecu co 10 dni.
Zator jelit jest możliwy, owsiki mogą zarażać ludzi."


Z tym ze wydaje mi sie ze nie mozna wspolnie z krolikiem chorowac na te same robale. Owszem nicienie - ale rozne rodzaje, z innym cyklem rozwoju, ktory uniemozliwia takiej nitce z krolika wyklucie sie w organizmie czlowieka.
I wet (albo prawie jak wet) mowila ze reszta rodziny sie nie zarazi. I tego sie trzymam na pocieszenie  :>  

Badanie kalu ma sens wtedy, kiedy w tym kale sa robaki. Moze sie zdarzyc tak ze nic nie wykryje, a tu niespodzianka - akurat w tej probce nic nie bylo.

Nas leczyli pasta Panacur codziennie o tej samej porze mala dawka - przez 9 dni. Bez powtroki. Zalecaja odrobaczanie 2 do 4 razy w roku. Troche tak dziwacznie  :hmmm

Nuna

  • Gość
Owsiki
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 07, 2008, 13:33:19 pm »
W bobkach moich krolikow nic nie wykryto, ale ja widzialam te robale na wlasne oczy, takie byly jak na zdjeciu, no i dostalam panakur w tubce. Nie musialam namawiac krolikow bo strasznie im to smakowalo, ale one wszystko zezra, sciane, pasek, kredki, to i z pasta nie bylo problemu. Nastepnym razem jak zobacze robaki mam je nakleic na tasme klejaco i przyniesc ( mam nadzieje, ze nikt teraz nie je).

zagnywacz

  • Gość
Owsiki
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 08, 2008, 10:16:31 am »
Mój weterynarz także zapewnił,że to nie są ludzkie owsiki i nie ma szansy zarażenia siebie nawzajem :)
A propos wcześniejszej rozmowy, czy to owsiki, czy nicienie.. owsiki należą do grupy nicieniowców :) Co nie zmienia faktu,że sa brzydkie :P
Mam nadzieję,że Krużla problem robactwa ominie :)

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
Owsiki
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 08, 2008, 13:30:34 pm »
Cytat: "zagnywacz"
owsiki należą do grupy nicieniowców  Co nie zmienia faktu,że sa brzydkie  

...a no urodą nie grzeszą niestety ;|  i mam nadzieję że nas z Ciachem także ominie (niespecjalna)przyjemność ich oglądania

Aneczka

  • Gość
Owsiki
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 05, 2009, 18:41:48 pm »
Kurcze, sorry, że tak wszędzie o tym samym, ale u mnie to wygląda idealnie tak właśnie jak na zdjęciu nuny.... Możemy się tym z mężem zarazic (błagam powiedzcie, że nie). Mnie już wszystko swędzi.

zagnywacz

  • Gość
Owsiki
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 05, 2009, 22:11:37 pm »
Bez obaw, ludzie nie mogą sie zarazić pokróliczkowymi owsikami :)

A gdyby nawet, to wszystko by Ciebie nie swędziało, tylko niektóre sfery ;)

A tak serio to no 100% człowiek się tym nie zarazi :)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Owsiki
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 05, 2009, 22:18:31 pm »
Aneczka, nie wiem czy czlowiek moze sie zarazic kroliczymi owsikami, wiec wierze na slowo zagnywaczce (? ;) )
Ale dla spokojnosci mozecie z mezem schrupac takie specjalne tabletki przeciwko ludzkim owsikom. Kiedys byly takie w aptece bez recepty dostepne. szybko dzialaly :] Wtedy nie bedziecie sie juz stresowac robalami.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Owsiki
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 05, 2009, 22:33:56 pm »
moj poprzedni Funiol mial robale,biale cieniutkie niteczki,zostal odrobaczony pasta,a potem po 2 tyg musialam dac proszek,drugi uchol nie mial nic ale zapob. tez mialam dac,nic w domu nie mylam nie dezynfekowalam,sprzatalam jak zwykle i nic nie zalapalam
polecany srodek-Panacur lub zel Fenbendazol
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Aneczka

  • Gość
Owsiki
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 06, 2009, 08:46:57 am »
Cytat: "zagnywacz"

A gdyby nawet, to wszystko by Ciebie nie swędziało, tylko niektóre sfery

wiem, ale mnie zapobiegawczo swędzi wszystko
Cytat: "Tocha"
Ale dla spokojnosci mozecie z mezem schrupac takie specjalne tabletki przeciwko ludzkim owsikom

jak bedą takie w aptece mieli to się zaopatrze, a potem będę wam przesyłać w razie koneiczności schrupania
reniaw, no, właśnie mój Bulas też póki co czysty, ale też go profilaktycznie odrobacze.
Mogę je normalnie puszczać po domu, czy lepiej poczekać aż Frotas dostanie odrobaczacza, żeby żywego paskudztwa po domu nie nosił (ze względu na Bulasa)?

A i jeszcze pytanie jak to odrobaczanie działa, bo słyszałam, że nie da się zabić jaj, tylko żywe osobniki, więc teraz zabija się żywe osobniki, a za 2tyg te, które wyklują się z obecnych jaj, ale co z tymi jajami, które one już zdąrzą złożyć??

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Owsiki
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 06, 2009, 08:55:47 am »
Nie zdążą  :lol
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Aneczka

  • Gość
Owsiki
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 06, 2009, 09:46:11 am »
bosniak, no, mam nadzieję :bejzbol