Autor Wątek: chyba biegunka  (Przeczytany 12335 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Andzia;)

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 14, 2009, 07:07:59 am »
no dzis jeszcze ide z nim do weta zeby go jeszcze obejzal

Nuna

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 14, 2009, 08:51:24 am »
Kup siano, powinno byc w klatce, kroliki same wybiora co chca jesc i kiedy.

Andzia;)

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 14, 2009, 10:30:33 am »
ma sianko tylko reszta ma teraz swieza trawe

kasiagio

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 14, 2009, 10:32:26 am »
Andzia;),  według mnie powinnaś dać i sianko dla reszty  nigdy nic nie wiadomo   :bukiet

Andzia;)

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 14, 2009, 15:36:51 pm »
czyli ze to moglo byc przez trawe?? ja mieszkam na wsi wiec zeby trawa spalinami byla zbrudzona to nie  ma mowy bo auto to raz na ruski rok kolo mojego domu przejedzie :DD

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
chyba biegunka
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 14, 2009, 15:59:56 pm »
Myślę, żebys wstrzymala się z trawą, nie chodz o zanieczyszczone, hodzi o to,że za dużo tez może zaszkodzić. Tak myślę. Ja bym dawała na jakiś zcas tylko sianko , i nigdy tak że samą trawę bez sianka.
SylwiaG

Andzia;)

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 14, 2009, 16:14:14 pm »
ja im nie daje duzo. no ale jak tak mowisz to tak musi byc :rotfl2

Nuna

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 14, 2009, 16:44:50 pm »
Chodzi o to, ze sianko powinno byc zawsze w klatce, krolik podjada kiedy ma ochote. Zielenine oczywiscie tez podawaj, ale nie sama trawe tylko rozne rosliny, kwiaty i galazki.

Andzia;)

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 14, 2009, 19:08:05 pm »
aha wydawalo mi sie ze trawa bedzie lepsza niz siano bo jest swieza a siano to przeciez wysuszona trawa wiec jaka jest w tym roznica moj tata dzis trawe kosil wiec sianko bedzie i jak to ze sklepu sie skonczy to bede miala z podworka :DD

kasiagio

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 14, 2009, 20:01:38 pm »
Andzia;), tutaj coś o jedzeniu sianka  ;)
# siano jak najlepszej jakości powinno być dostępne cały czas, ale większość królików woli podawanie siana małymi porcjami wielokrotnie w ciągu dnia. Świeże garstki siana zachęcają do jedzenia. Siano jest najbezpieczniejszym składnikiem diety królika, a ponieważ królik potrzebuje jeść dużo obiętościowo, siano jest najlepsze do podgryzania między posiłkami i do wypełniania przewodu pokarmowego. Jeśli królik je mało siana, poszukaj lepszego i spróbuj uatrakcyjnić podawanie siana poprzez oferowanie go w różnorodnych pojemnikach.
Królik przyzwyczajony do granulatu nie będzie na początku chciał jeść dużych ilości siana - przecież granulat jest smaczniejszy! Ograniczenie ilości smakołyków i granulatu zachęca jednak królika do sięgania po siano. Przestawienie królika na jedzenie większych ilości siana może trwać kilka tygodni i nie obywa się bez dąsów i żebrania o jedzenie. Trzeba być stanowczym!
# jeśli królik jest przyzwyczajony do jedzenia zieleniny, to można stopniowo podawać jej więcej, a zmniejszać ilość granulatu. Jeśli królik dotąd nie jadł świeżej zieleniny, poczytaj tutaj, jak ją wprowadzać do diety. Jeśli królik jest przyzwyczajony do zieleniny, można stopniowo zwiększyć jej ilość (dzienna dawka podzielona na dwie-trzy porcje może mieć wielkość mniej więcej królika). Nowe warzywa zawsze wprowadzaj stopniowo!

Gosiaczek1994

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 13, 2009, 17:21:30 pm »
Hej mam problem, jestem tu nowa wiec jak cos to sorki za bledy. Moj krolik chyba ma biegunke, tzn robi takie malutkie lejiste bobki, po kilka na raz. Je i pije normalnie. Jest juz staruszkiem ma 5 lat okolo. I od pewnego czasu wogole odepchnelo go od siana, po prostu nie chce i tyle. Czasem jak go zmusze to zje kilka zdzbel. a tak to nie je. To moze byc od tego?? Jak wyleczyc biegunke? I jak naklonic go do jedzenia siana???

Aneczka

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 13, 2009, 17:26:53 pm »
Czy to takie malutkie pozlepiane, dośc miękkie, śmierdzące "winogrona"??

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
chyba biegunka
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 13, 2009, 17:27:25 pm »
ja podaje lakcid- rozpuscic w 2 ml wody i pol dawki rano, pol wieczorem. Nie wiem jak to z siankiem u Ciebie, ale Mercedes tez przez jakis czas nie chciala jesc sianka, kupilismy jej wtedy taka wiklinowa kulke z siankiem w srodku (firma jr farm), byla nia zafascynowana :) Od tamtego czasu (a juz kulke skubane zjadly :P ) zajada sobie sianko :)
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Gosiaczek1994

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 13, 2009, 18:02:20 pm »
lakcid taki dla ludzi??

Aneczka

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 13, 2009, 18:04:10 pm »
Gosiaczek1994, jak wygląda ta kupka? czy to cos takiego http://www.kroolik.eu/nowy_lokator/zwyczaje/zwyczaje_img/cekotrofy2.jpg

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
chyba biegunka
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 13, 2009, 18:20:43 pm »
tak lakcid jak dla ludzi :) chyba, ze to po prostu niezjedzone ceko :)
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Gosiaczek1994

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 13, 2009, 18:24:23 pm »
no cos takiego jak na zdjeciu takie male kuleczki ale one sa rozlaczone. poprostu robi takie male kuleczki w jednym miejscu jedna po drugiej a nie tak ze na raz wszystkie

Aneczka

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 13, 2009, 18:26:43 pm »
Cytat: "Gosiaczek1994"
robi takie malutkie lejiste bobki, po kilka na raz
z tego opisuje wnionskuje, że to ceko. Jeżeli to biegunka, to perzede wszystkim królika zostaw na samym sianku i suszkach, no iw odzie oczywiście. Nie dawaj żadnego granulatu, ani nic świeżego. Przy czym z opisu to prędzej ceko niż biegunka, dlatego pytam jak dokladnie wyglądają te kupki, to ważne pytanie?
a czym karmisz swojego króliczka i w jakim on jest wieku??

Gosiaczek1994

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 13, 2009, 18:42:17 pm »
ma ponad 5 lat wiec to juz staruszek. Karmie go karma sucha vitapol, woda przegotowana, siano (chociaz tego wogole nie rusza od dluzszego juz czasu) i dziennie jakies z dwa warzywa lub owoce np dzisiaj dostal marchewke i pol jablka

aha i to nie tak ze zrobil jedna dwie takie bobki, juz od jakis trzech, czterech dni nie robi zwyklych, tylko takie jak opisywalam... ;(

Aneczka

  • Gość
chyba biegunka
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 13, 2009, 18:47:45 pm »
Gosiaczek1994, czy to sa takie jakby winogrona?? jak na linku??
Jeżeli to biegunka i trwa tyle dni, to musisz wziąć królika do weterynarza. A do jedzenei tylko siano i suszki. Karma sucha vitapol nie nadaje sie dla królików, królik nie może jeśc owoców tak często i w tak dużych ilościach, są dla niego za słodkie. Dwa warzywa to z kolei zdecydowanie za mało. Marchewka tez jest bardzo słodka i trzeba ograniczać ilość. królik 5 lat to nie staruszek, króliczki dozywają lat 12.
Zapraszma do działu dieta, myślę, że zmiana żywienia może znacznie pomóc Twojemu uszakowi i zdecydowanie przedłużyć mu zycie