Autor Wątek: ogromny koszt sterylki ...  (Przeczytany 8615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
ogromny koszt sterylki ...
« dnia: Styczeń 29, 2009, 16:25:34 pm »
witam
czytam i czytam, doszlam do wniosku ze poddam moją malą sterylizacji ... widziałam ze ciapula i inni polecają Klinikę małych zwierząt w Katowicach. Jestem z Jastrzębia więc Katowice to najdalej ,gdzie mogę wybrać się z królisiem. Dzwoniłam do kliniki i pani Marta tego nie wykonuje,tylko pan Rybicki, pytalam narazie tylko o koszty i dowiedziałam się ze sterylizacja to koszt prawie 200 zł :wow  ... dokładnie to ok 180. Czy wy tez tyle płaciliście? Ewentualnie czy mogłabym gdzie indziej wykonać zabieg na Śląsku ,tak zeby nie było za daleko .. ?
Dzieki za porady
SylwiaG

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2009, 16:35:54 pm »
Ja w Krakowie też tyle płaciłam.
Moja rada: lepiej iść do polecanego weta i wydać 200 zł (tym bardziej, że to wydatek jednorazowy), niż oszczędzić 50 zł i potem płakać, że coś nie wyszło.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2009, 16:47:44 pm »
Zgadzam się w 100 %, choć my jesteśmy w szczęśliwej sytuacji, bo sterylka u naszego (naprawdę super) weta w Toruniu kosztowała 120 zł (w tym była juz wizyta kontrolna, ze zdjęciem szwów), ale bez wahania zapłaciłabym dwa razy tyle...

Aurinko

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2009, 16:48:08 pm »
I to jest ten ogromny koszt? Ja mojego Puska nie kastrowalam wiec nie wiem jakie sa ceny,ale jak zobaczylam ten post to myslalam,ze ok 1000zl....Ale 180zl? Za zabieg chirurgiczny i znieczulenie,i to jeszcze u dobrego specjalisty?  Ja bym napisala,ze i tak malo sie cenia.Naprawde,nie oszczedzaj na zdrowiu swojego pupila.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2009, 21:06:21 pm »
wiesz licze sie z tym ze to drogie zwierzakii i nie oszczedzam na opiece,ale jak sie uczy to trudno uzbierac kase  :bejzbol  a ogromna kwota mam tez na mysli , ze inni tez dobrzy specjalisci biorą 100,120zł ...których w moim poblizu niema .. i juz  w takim razie uzbieram i tyle ..bo moja mała bidulka tylko by sie sexic chciala :icon_rolleyes
SylwiaG

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2009, 21:19:19 pm »
Ja zapłaciłam za sterylkę 160zł+2x11zł za wykonanie zastrzyku z antybiotyku w ciągu dwóch następnych dni. W sumie wyszło sporo, bo jeszcze doszły do tego przejazdy taksówką. Ale wiem, że w Łodzi jest lecznica w której jest jeszcze drożej (i nie oznacza to, że lepiej). W tamtej lecznicy za samo, że tak powiem wejście do gabinetu już się płaci. A gdzie porada, recepta czy leki? Znajoma płaciła po 60zł za wizyty podczas których królik miał tylko podawany zastrzyk witaminowy (cokolwiek to znaczy).
Dlatego 2 stówki to nie jest dużo. Tym bardziej, że jest to naprawdę poważna "operacja".
Bywa taniej, ale drożej też...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2009, 22:00:01 pm »
Absolutnie nie klinika małych zwierzat!

Ja sterylizowalam Ciapule i kastrowałam Jaspera u dr. Gierka tez Katowicach. Zapłaciłam 150zł za sterylke, za kastracje 80. Zwierzaki dostałam wybudzone.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2009, 23:18:51 pm »
włąsnie tam dzwonilam ,Ciapula gdzie to robilas ta pani mowila ze sterylka ook 180..
SylwiaG

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2009, 23:41:02 pm »
Hmm to musialo zdrożeć - zresztą jak wszystko ostatnio..
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2009, 23:48:31 pm »
no wlasnie ubolewam nad tym :nie_wiem
SylwiaG

Offline zaba zielona

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2009, 18:32:07 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Absolutnie nie klinika małych zwierzat!

Ciapusia - moglabys napisac, dlaczego tak kategorycznie odradzasz te kilnike? Mialam do nich pelne zaufanie, ale skoro mowisz, ze absolutnie nie oni, to bede musiala poszukac jakiegos innego weta i udac sie do niego na zwiadowcze szczepienie.

Napisz cos wiecej, prosze.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2009, 18:39:42 pm »
Już było wiele sytuacji, gdzie źle postawili diagnozę, spartaczyli jakis zabieg i stracili zwierze.. Tutaj na forum jest grupka osób poszkodowanych przez tą klinike.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

karolajna25

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 30, 2009, 22:38:50 pm »
ja jestem umówiona na sterylkę w przyszłym tygodniu w Warszawie.koszt to280,ale wolałam uzbierać na pewną klinikę,niż oszczędzić50zł. już nie mogę się doczekać efektów(mam nadzieję,że hormonki malutkiej się uspokoją),bo jest nie do wytrzymania a ostatnio doszło dość dotkliwe gryzienie(do klatki zbliżam się tylko w rękawiczkach skórzanych) :oh:

naomi19

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2009, 12:07:20 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Już było wiele sytuacji, gdzie źle postawili diagnozę, spartaczyli jakis zabieg i stracili zwierze.. Tutaj na forum jest grupka osób poszkodowanych przez tą klinike.

Min ja i moja Bunia. ( mój portfel  :bejzbol  )

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 01, 2009, 20:45:46 pm »
naomi19,  a co się stało dokładnie??
SylwiaG

Toluś123

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2009, 09:28:30 am »
cześc,
chyba troszkę pomieszaliście
Zarówno samice jak i samce mogą być sterylizowane lub kastrowane

Sterylizacja jest to zabieg skutkujący ubezpłodnieniem zwierzęcia. Ubezpłodnić można czasowo – farmakologicznie, stosując środki hormonalne przeznaczone dla danego gatunku lub trwale – podczas zabiegu chirurgicznego.
Najbardziej popularną metodą ograniczania niechcianego rozrodu zwierząt była do tej pory sterylizacja farmakologiczna. Jednak badania wykazały, że sieje ona największe spustoszenie w organizmie zwierzęcia. Przez to zwiększa ryzyko pojawienia się ropomacicza, wystąpienia guzów narządów rozrodczych oraz guzów sutków. Stosowana mogła być jedynie u samic. Jest to metoda odwracalna, ale niesie za sobą ryzyko powikłań okołoporodowych, które jest znacznie większe niż u samic nie poddanych tej metodzie sterylizacji.
taki zabieg nie kosztuje więcej niż 50-70 zł.

Droga jest kastracja czyli chirurgiczne usunięcie macicy wraz z przydatkami u samic oraz całkowite usunięcie jąder u samców.
zalety:
Zabieg ten całkiem niweluje ryzyko wystąpienia ropomacicza oraz (przeprowadzona przed wystąpieniem pierwszej rui czy cieczki, w wieku 5-6 miesięcy) znosi do zera ryzyko wystąpienia guzów sutków, które rośnie do około 10% wśród samic, u których przeprowadzono go po pierwszej rui (cieczce). Kastracja samców w odpowiednim wieku (koty 6-8 miesięcy, psy 7-12 miesięcy) ogranicza do zera ryzyko wystąpienia raka prostaty i jąder.

Wczesna sterylizacja lub kastracja  nie ma żadnego negatywnego wpływu na rozwój psychiczny i fizyczny. Młode zwierzęta wracają do zdrowia w ciągu raptem kilku dni po zabiegu.
Do każdego z kilkuset polskich schronisk i przytulisk codziennie trafiają kolejne bezdomne zwierzaki. Większość z nich pozostanie w tych miejscach do końca swoich dni. Kastracja to jedyna humanitarna i w pełni skuteczna metoda zapobiegania bezdomności zwierząt oraz 100% skuteczna metoda antykoncepcyjna.
 

 [/size]

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2009, 10:33:19 am »
Toluś, masz rację, ale jak Cię proszę, zmień rozmiar czcionki, bo ten jest porażający. Aż się źle czyta.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Toluś123

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2009, 18:31:09 pm »
ok,
nie będę już korzystać z możliwości użycia kolorowej czcionki i możliwości jej powiększenia.
Tylko skoro to razi w jakim celu ktoś daje możliwość wprowadzenia takich zmian?

Aurinko

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2009, 19:09:02 pm »
Umiar jest we wszystkim wskazany.....

skillya

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2009, 20:54:16 pm »
Cytat: "Toluś123"
Tylko skoro to razi w jakim celu ktoś daje możliwość wprowadzenia takich zmian?
Razi, jeżeli cały post jest napisany w ten sposób. Na pewno nikomu by nie przeszkadzało, gdybyś wyróżniła większą czcionką/kolorem/pogrubieniem tylko najważniejsze fragmenty tekstu -- tak, jak powiedziała Aurinko "Umiar jest we wszystkim wskazany".

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 04, 2009, 22:57:15 pm »
to ciekawe co piszesz a piszesz odwrotnie bo włąsnie sterylizcja jest droga 180 zł a kastracja nie odziwo jak piszesz do 70 tylko wiecej ...
SylwiaG

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 04, 2009, 23:00:09 pm »
Mój wet też powiedział że zabieg pana jest tańszy :D

Nuna

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 04, 2009, 23:01:37 pm »
Nie Sylwia, Tolus pisze prawde, potocznie mowi sie na zabieg u krolicy sterylizacja mimo, ze jest to kastracja czyli usuniecie macicy i jajnikow. Przy prawdziwej sterylizacji podwiazuje sie tylko jajowody, macica zostaje.
Tak sie jednak przyjelo, ze mowimy sterylizacja u samic, kastracja u samcow- blednie, ale kazdy rozumie o co chodzi.

Toluś123

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 05, 2009, 10:35:24 am »
Mam pytanie o zabezpieczenie szwów po operacji
Co jest lepsze? zmuszać królewskie zwierzaki do noszenia kołnierza, który polecają wet po zabiegu czy jednak kaftanik (i gdzie można takowy zdobyć)?

Uszy do góry, już niedługo wiosna!!!

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 05, 2009, 11:07:45 am »
Kołnierz, z tego co wiem, nie jest polecany dla królików :(
A kaftanik, cóż, nasza Alaska go miała. Szczęśliwa nie była, trzeba to przyznać. Przestała jeść ceko, bobki robiła w kaftanik i pół dnia nosiła jak w pieluszce  :PP Ale najgorzej nie było, czasem nawet się wyciągała, jaj się chyba wydawało, że kaftanik to już na zawsze ;) Przeżyłyśmy, a je byłam spokojna o gojenie rany. To tylko tydzień, a ona zapomniała o nim równocześnie ze zdjęciem go.
Kaftanik kupiłyśmy u weta za 25 zł.

Toluś123

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 05, 2009, 15:12:51 pm »
Piękne dzięki za odpowiedź.
Tak też mi się wydawało, że kołnierzyk niewygodny ale w kilku lecznicach w takim ubranku króliś jest oddawany właścicelowi po operacji

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 05, 2009, 16:33:04 pm »
skoro tak to pewnie macie rację,nie wiedzialam o tym , ale prawdą jest ze rzeczywisie sie tak przyjeło a wet mowi kast 80 :) ster 180 :) i tyle
SylwiaG

karolajna25

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 05, 2009, 21:09:13 pm »
Stanisław po kastracji dostał kołnierzyk na3dni,ale zdjęłam po2dniach, bo walczył z myciem,a szczególnie miejscem strategicznym nie był zainteresowany.dziś jest3tyg po zabiegu i świetnie się ma.przed godziną odebrałam Zuzię po sterylce jeszcze jest w szoku oby szybko do siebie doszła.będę musiała przeszyć kaftanik,bo XS jest za duży :PP

Aurinko

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 02, 2009, 20:30:45 pm »
Kiedy mozna myslec o kastracji/sterylizacji krolika? W jakim wieku?

Aneczka

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 03, 2009, 10:01:04 am »
Sama zobaczysz jak królik zacznie dojrzewac, zasadniczo ok półroczne króliki już można kastrować, zwykle czeka się do 7-8 miesiąca