Autor Wątek: ogromny koszt sterylki ...  (Przeczytany 7968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
ogromny koszt sterylki ...
« dnia: Styczeń 29, 2009, 16:25:34 pm »
witam
czytam i czytam, doszlam do wniosku ze poddam moją malą sterylizacji ... widziałam ze ciapula i inni polecają Klinikę małych zwierząt w Katowicach. Jestem z Jastrzębia więc Katowice to najdalej ,gdzie mogę wybrać się z królisiem. Dzwoniłam do kliniki i pani Marta tego nie wykonuje,tylko pan Rybicki, pytalam narazie tylko o koszty i dowiedziałam się ze sterylizacja to koszt prawie 200 zł :wow  ... dokładnie to ok 180. Czy wy tez tyle płaciliście? Ewentualnie czy mogłabym gdzie indziej wykonać zabieg na Śląsku ,tak zeby nie było za daleko .. ?
Dzieki za porady
SylwiaG

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2009, 16:35:54 pm »
Ja w Krakowie też tyle płaciłam.
Moja rada: lepiej iść do polecanego weta i wydać 200 zł (tym bardziej, że to wydatek jednorazowy), niż oszczędzić 50 zł i potem płakać, że coś nie wyszło.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2009, 16:47:44 pm »
Zgadzam się w 100 %, choć my jesteśmy w szczęśliwej sytuacji, bo sterylka u naszego (naprawdę super) weta w Toruniu kosztowała 120 zł (w tym była juz wizyta kontrolna, ze zdjęciem szwów), ale bez wahania zapłaciłabym dwa razy tyle...

Aurinko

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2009, 16:48:08 pm »
I to jest ten ogromny koszt? Ja mojego Puska nie kastrowalam wiec nie wiem jakie sa ceny,ale jak zobaczylam ten post to myslalam,ze ok 1000zl....Ale 180zl? Za zabieg chirurgiczny i znieczulenie,i to jeszcze u dobrego specjalisty?  Ja bym napisala,ze i tak malo sie cenia.Naprawde,nie oszczedzaj na zdrowiu swojego pupila.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2009, 21:06:21 pm »
wiesz licze sie z tym ze to drogie zwierzakii i nie oszczedzam na opiece,ale jak sie uczy to trudno uzbierac kase  :bejzbol  a ogromna kwota mam tez na mysli , ze inni tez dobrzy specjalisci biorą 100,120zł ...których w moim poblizu niema .. i juz  w takim razie uzbieram i tyle ..bo moja mała bidulka tylko by sie sexic chciala :icon_rolleyes
SylwiaG

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2009, 21:19:19 pm »
Ja zapłaciłam za sterylkę 160zł+2x11zł za wykonanie zastrzyku z antybiotyku w ciągu dwóch następnych dni. W sumie wyszło sporo, bo jeszcze doszły do tego przejazdy taksówką. Ale wiem, że w Łodzi jest lecznica w której jest jeszcze drożej (i nie oznacza to, że lepiej). W tamtej lecznicy za samo, że tak powiem wejście do gabinetu już się płaci. A gdzie porada, recepta czy leki? Znajoma płaciła po 60zł za wizyty podczas których królik miał tylko podawany zastrzyk witaminowy (cokolwiek to znaczy).
Dlatego 2 stówki to nie jest dużo. Tym bardziej, że jest to naprawdę poważna "operacja".
Bywa taniej, ale drożej też...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2009, 22:00:01 pm »
Absolutnie nie klinika małych zwierzat!

Ja sterylizowalam Ciapule i kastrowałam Jaspera u dr. Gierka tez Katowicach. Zapłaciłam 150zł za sterylke, za kastracje 80. Zwierzaki dostałam wybudzone.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2009, 23:18:51 pm »
włąsnie tam dzwonilam ,Ciapula gdzie to robilas ta pani mowila ze sterylka ook 180..
SylwiaG

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2009, 23:41:02 pm »
Hmm to musialo zdrożeć - zresztą jak wszystko ostatnio..
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2009, 23:48:31 pm »
no wlasnie ubolewam nad tym :nie_wiem
SylwiaG

Offline zaba zielona

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2009, 18:32:07 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Absolutnie nie klinika małych zwierzat!

Ciapusia - moglabys napisac, dlaczego tak kategorycznie odradzasz te kilnike? Mialam do nich pelne zaufanie, ale skoro mowisz, ze absolutnie nie oni, to bede musiala poszukac jakiegos innego weta i udac sie do niego na zwiadowcze szczepienie.

Napisz cos wiecej, prosze.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2009, 18:39:42 pm »
Już było wiele sytuacji, gdzie źle postawili diagnozę, spartaczyli jakis zabieg i stracili zwierze.. Tutaj na forum jest grupka osób poszkodowanych przez tą klinike.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

karolajna25

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 30, 2009, 22:38:50 pm »
ja jestem umówiona na sterylkę w przyszłym tygodniu w Warszawie.koszt to280,ale wolałam uzbierać na pewną klinikę,niż oszczędzić50zł. już nie mogę się doczekać efektów(mam nadzieję,że hormonki malutkiej się uspokoją),bo jest nie do wytrzymania a ostatnio doszło dość dotkliwe gryzienie(do klatki zbliżam się tylko w rękawiczkach skórzanych) :oh:

naomi19

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2009, 12:07:20 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Już było wiele sytuacji, gdzie źle postawili diagnozę, spartaczyli jakis zabieg i stracili zwierze.. Tutaj na forum jest grupka osób poszkodowanych przez tą klinike.

Min ja i moja Bunia. ( mój portfel  :bejzbol  )

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 01, 2009, 20:45:46 pm »
naomi19,  a co się stało dokładnie??
SylwiaG

Toluś123

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2009, 09:28:30 am »
cześc,
chyba troszkę pomieszaliście
Zarówno samice jak i samce mogą być sterylizowane lub kastrowane

Sterylizacja jest to zabieg skutkujący ubezpłodnieniem zwierzęcia. Ubezpłodnić można czasowo – farmakologicznie, stosując środki hormonalne przeznaczone dla danego gatunku lub trwale – podczas zabiegu chirurgicznego.
Najbardziej popularną metodą ograniczania niechcianego rozrodu zwierząt była do tej pory sterylizacja farmakologiczna. Jednak badania wykazały, że sieje ona największe spustoszenie w organizmie zwierzęcia. Przez to zwiększa ryzyko pojawienia się ropomacicza, wystąpienia guzów narządów rozrodczych oraz guzów sutków. Stosowana mogła być jedynie u samic. Jest to metoda odwracalna, ale niesie za sobą ryzyko powikłań okołoporodowych, które jest znacznie większe niż u samic nie poddanych tej metodzie sterylizacji.
taki zabieg nie kosztuje więcej niż 50-70 zł.

Droga jest kastracja czyli chirurgiczne usunięcie macicy wraz z przydatkami u samic oraz całkowite usunięcie jąder u samców.
zalety:
Zabieg ten całkiem niweluje ryzyko wystąpienia ropomacicza oraz (przeprowadzona przed wystąpieniem pierwszej rui czy cieczki, w wieku 5-6 miesięcy) znosi do zera ryzyko wystąpienia guzów sutków, które rośnie do około 10% wśród samic, u których przeprowadzono go po pierwszej rui (cieczce). Kastracja samców w odpowiednim wieku (koty 6-8 miesięcy, psy 7-12 miesięcy) ogranicza do zera ryzyko wystąpienia raka prostaty i jąder.

Wczesna sterylizacja lub kastracja  nie ma żadnego negatywnego wpływu na rozwój psychiczny i fizyczny. Młode zwierzęta wracają do zdrowia w ciągu raptem kilku dni po zabiegu.
Do każdego z kilkuset polskich schronisk i przytulisk codziennie trafiają kolejne bezdomne zwierzaki. Większość z nich pozostanie w tych miejscach do końca swoich dni. Kastracja to jedyna humanitarna i w pełni skuteczna metoda zapobiegania bezdomności zwierząt oraz 100% skuteczna metoda antykoncepcyjna.
 

 [/size]

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2009, 10:33:19 am »
Toluś, masz rację, ale jak Cię proszę, zmień rozmiar czcionki, bo ten jest porażający. Aż się źle czyta.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Toluś123

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2009, 18:31:09 pm »
ok,
nie będę już korzystać z możliwości użycia kolorowej czcionki i możliwości jej powiększenia.
Tylko skoro to razi w jakim celu ktoś daje możliwość wprowadzenia takich zmian?

Aurinko

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2009, 19:09:02 pm »
Umiar jest we wszystkim wskazany.....

skillya

  • Gość
ogromny koszt sterylki ...
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2009, 20:54:16 pm »
Cytat: "Toluś123"
Tylko skoro to razi w jakim celu ktoś daje możliwość wprowadzenia takich zmian?
Razi, jeżeli cały post jest napisany w ten sposób. Na pewno nikomu by nie przeszkadzało, gdybyś wyróżniła większą czcionką/kolorem/pogrubieniem tylko najważniejsze fragmenty tekstu -- tak, jak powiedziała Aurinko "Umiar jest we wszystkim wskazany".