Autor Wątek: niesforność + Dziwne zachowanie  (Przeczytany 8049 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
niesforność + Dziwne zachowanie
« dnia: Styczeń 22, 2009, 11:59:33 am »
Jak juz wspominalam Moja mała od pewnego czasu buszuje w nocy ile wlezie.... szarpie kuwetą zawsze przewraca miski kopie w kuwecie i wszystko znajduje sie na terenie dywanika jedzenia itp...to ze dzis w nocy 2/3 nie spalam  to pomine... a co robi? KOPIE.. za kuwetą próbuje 'szkrobac' pazurkami ..wszedzie -po plastiku ale po dywaniku tez. No więc zdenerwowałam się i wyciagłam skubany dywanik i zostal sam plastik - dalam jej wiecej sianka a ONA szurrr  :wow  :wow   wziela całe te siano w pyszczek i zaczeła szaleć jakby szukała miejsca zeby je gdzieś ukryć , znó drapala, miala tego sianka juz cały dzióbek a ciagle kazda trawke chciala wziać,latala po całej klatce jak oszalała,stawala na 2 łapkach majac to siano,pomyslalam ze ma urojona ciaze -wiec dalam dywanik znow i recznik ze moze chciala zrobic jakies gniazdko...?? :DD  ona dalej szkrobala a ja poszłam spać-rano sianko bylo zjedzone w klatce syf jak codzien .. co to za dziwne nieprzyzwoite zachowanie  :DD  ?? :chory ciekawe kiedy się wyspię...
SylwiaG

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
niesforność + Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2009, 12:13:11 pm »
Cytat: "sylwiaG"
ciekawe kiedy się wyspię...

Obawiam się, że nieprędko  :diabelek
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
niesforność + Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2009, 13:34:05 pm »
no tak ale co to za zachowanie mam rację?? i czy to sie bedzie ciagle powtarzac :nie_wiem
SylwiaG

Offline vocativus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
niesforność + Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2009, 22:47:17 pm »
mój królik też czasami jest nadpobudliwy. Jemu to wszystko jedno bo sie w dzień wyśpi i w nocy siedzi i piłuje wiklinowy tunel i koszyk, przekopuje szmaty które tam ma, wije gniazdo, potem rozwala i zaś wije :D Na szczęście miski mam takie że ich przewrócić nie umie. Rzut kuwetą zdarza sie rzadko.
Spróbuj zmniejszyć ilość cukrów w diecie i zainwestuj w melisę lub sianko melisowe, albo inne rośliny działające uspokajająco. Cudów po tym nie oczekuj ale zawsze to 10 minut więcej snu :D

jak gryzie szczebelki w metalowym płotku albo klatce to radzę obwiesić to szmatami do okoła i przypiąć klamerkami. Na początku to może być doskonała zabawka ale po chwili sie znudzi i da se spokój :D

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
niesforność + Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2009, 23:14:42 pm »
np mniej jej kochanych rodzynek:)) i tak ostatnio wybrzydza i nirchce jesc kupilam vitakrafta 8.50 500gr i tez nie bardzo.. zje jak MUSI  :DD  a duo cuni u mnie niema w zadnym sklepie...
SylwiaG

Offline vocativus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
niesforność + Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2009, 23:23:11 pm »
ja kupuje cuni complete przez internet. Do domu przyniosą, i łazić nigdzie nie trzeba. W zwykłym zoologiczym też jest ale 500g za 15 zł. Jak już go mam karmić to czymś porządnym a nie jakimiś śmieciami za 2,50 z kolorowanymi przeterminowanymi paluszkami, ciastkami i innym dziadostwem. Już pomijam te żyjątka które tam można znaleźć :D

Rodzynki dawaj od święta. Tam jest tyle cukruuuuu. Ty sie potem dziwisz że szaleje :D jakoś sie tej energii musi pozbyć.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
niesforność + Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2009, 23:28:20 pm »
Cytat: "sylwiaG"
kupilam vitakrafta 8.50 500gr i tez nie bardzo.. zje jak MUSI

Jakiego Vitakrafta??
Polecam sklepy internetowe - większość asortymentu można skompletować, jest taniej i wygodniej (Vocativus ma rację).
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
niesforność + Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2009, 14:09:43 pm »
wlasnie ze meczy mnie ta przesylka za 12 zl  :bejzbol  10 zl cuni duzo niecale i 10 przesyłka.. troszke drogo :chory . vitakraft menu.. ma 3pr. tluszczu wiec wziełam... . moja krolowa wlasnie mi siedzi na kolanach,wczoraj siedziala z 3h:P i musze ja glaskac oczywiscie.. wyłozy sie i koniec :)
SylwiaG

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
niesforność + Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 24, 2009, 14:14:02 pm »
nieoplaca sie zamowic tylko 0.5kg CC,przy okazji mozna suszki lub odrazu 2,5 kg CC,najtaniej Szopek
a gdzies Ty kupila Vitkraft za 8.5kg to chyba nie granulat bo granulat z Vitakraftu jest drozszy od CC i srednio w sklepach kosztuje ok.18 zl
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline vocativus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
niesforność + Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2009, 15:35:06 pm »
no koszta przesyłki nie są małe. Najlepiej zamawiać, jak pisze reniaw - opakowanie 2,5kg - 4 paczki po 625g szczelnie zapakowane - granulat nie wietrzeje. Takie pudła można kupić trzy - okres przydatności do spożycia jest długi. Wtedy do każdego pudła dopłacasz 4zł za przesyłkę. Do tego siano, żwirek, zioła, przysmaki - wszystkiego po trochu. Żwirek polecam ten - http://szopek.pl/Certech_Super_Pinio_35l-1881.html Nazbieraj pieniędzy i zrób duże zakupy (oczywiście zakładając że masz to potem gdzie trzymać :D) - przecież nie ty to bedziesz nosić. Wtedy koszta dostawy jednego produktu maleją, a sklepy dają niekiedy upusty przy sporych sumach. Siądź na spokojnie, z kalkulatorem i wybierz co lepiej kupić przez internet a co lepiej kupić u siebie w zoologicznym.

Jak kupisz duże opakowanie żwirku to część możesz wsypać do butelki po wodzie 5l, a reszte szczelnie zamykasz - żwirek może absorbować wilgoć z powietrza. Z butelki wysypiesz ile trzeba i zakręcisz. Suszki możesz wsypać do wyparzonego słoika po korniszonach lub czymś innym i zakręcić tak żeby było trochę luzu - nie będą wietrzeć a i się nie zepsują (dlatego się nie dokręca słoika). Trochę kombinowania i matematyki i zaoszczędzisz sporo pieniędzy i nerwów :D

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
niesforność + Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2009, 17:26:26 pm »
na takie zakupy musze kasy NAZBIERAĆ :) patrzałam na sklep WIDEOZOO i czym wiecej KG tym przezyłka drozsza - przy 5 kg to juz jakies 20 zł wiec  moze podacie gdzie wy kupujecie zarełko dla króliczków :)   RENIAW a to jest jakas mieszanka bo jest tam granulat i sladowe ilosci jakis czerwonych zielonych ..costam  :P płaciłam 8.50 za  pół kg. w sklepach u nasz sa same mieszanki i szuski -tez kupilam ost.jakis niemiecki mlecz czy cos .. i tez drogo bo 9 zl...
SylwiaG

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
niesforność + Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2009, 18:58:59 pm »
tak tez myslalam,ze mieszanka,to juz lepszy bylby Vitapol,granulat czy Willife 2 kg za ok. 12zl ale jego chyba narazie nie ma w sklepach
najtanszy jest http://szopek.pl/informacyjna-4.html,place przelewem i zamawiam kurierem,16zl
a poczta wiadomo,ze im ciezsza paczka tym wiecej sie placi,najlepiej kurierem sie oplaca bo do 30 kg placi sie za ok. 15-16zl zalezy od sklepu
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
niesforność + Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2009, 19:28:09 pm »
dzieki pewnie skorzystam .
SylwiaG

esculap

  • Gość
niesforność + Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 27, 2009, 15:07:18 pm »
sylwiaG, wnioskując z zachowania Twojej króliczki to ona chyba chce sobie uwić gniazdo. Pewnie dojrzewa, albo ma rujkę, albo ciążę urojoną. Chyba powinnaś powoli mysleć o sterylce.

Cytat: "bosniak"
sylwiaG napisał/a:
ciekawe kiedy się wyspię...

Obawiam się, że nieprędko  


Zamiast się naśmiewać może byś doradziła koleżance  :bejzbol  ;)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
niesforność + Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 28, 2009, 15:27:22 pm »
własnie ze to bylo jednorazowe zachowanie, na codzien to lata za moją ręką , na kolanach tak samo,szaleje lize podgryza...wydaje mi sie ze wydziela przy tym jakis zapach zeby za pol h usiasc i siedziec tam godzine  oh:   w związku z tym czy to tez sprawia jej jakieś negatywne skutki ?czy rzeczywiscie musze ją wysterylizować...
  no i jeszcze co do królaska mojego chlopaka ... on to jak mnie słyszy to widać w jego oczach sex  :DD  myslę ze moze wyczówa moją króliczkę.... no i zaczyna gwałcić mi rękę .. gwałcic dosłownie... :oops:  TRZEBA kastrować takie'zachowanie' ...  :nie_wiem
SylwiaG

Offline oliwja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
niesforność + Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 01, 2009, 17:30:22 pm »
Cześć. ; ) Jestem tu nowa, więc nie za bardzo wiem jak sie co robi, ale pomińmy.  Również mam problem z moją króliczką, ma ona 2,5 roku i od jakiegos roku jest nie do zniesienia. Nie mogę jej dotknąc, pogłaskać, włożyć ręki do klatki, nawet przy uzupełnianiu pokarmu mnie atakuję, gdy przechodzę koło klatki również. Zrobiła się agresywna. Powoli tracę do niej cierpliwość, nie wiem co mam robić. Doradźcie mi, w ilu procentach pomoże sterylizacja i czy warto to robić, lub czy da się ją jakoś od takiego zachowania odzwyczaić? :(

lulame

  • Gość
niesforność + Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 01, 2009, 17:36:51 pm »
http://forum.kroliki.net/topics28/4959.htm

Oliwja przeczytaj proszę ten wątek :)
Czy poświęcasz swojemu króliczkowi wystarczająco dużo uwagi?
Może jej zachowanie wynika właśnie z za małej ilości poświęcanego jej czasu? (to tylko propozycja ;))
Sterylizacja w pewnym stopniu poskromi złośnicę, chyba że króliczek atakuje ze strachu :(

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
niesforność + Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 01, 2009, 17:39:34 pm »
Wysterylizuj ją. Gwarancji ci nikt nie da, ale warto spróbować. Ponad to spędzaj z nia duzo czasu, siądź na podłodze i czekaj aż do ciebie podejdzie, daj powąchać rękę potem ostrożnie, bez gwałtownych ruchów spróbuj pogłaskać - jesli ucieknie, nie goń jej, nie łap, nie bierz na ręce tylko poczekaj aż znowu podejdzie. Musisz wzbudzic jej zaufanie. A karm ja i wszelkie zmiany w klatce wykonuj, kiedy króliczka akurat w niej nie ma - terytorializm jest powszechny u królików. Niektórzy polecaja docisnięcie główki do podlogi, kiedy królik ugryzie - ja osobscie w to nie wierzę, ale jak chcesz to próbuj ;)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline oliwja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
niesforność + Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 01, 2009, 17:54:40 pm »
Ok, dzięki za rady. Zaraz przeniosę się na podłogę, bo Viva właśnie wyszła z klatki:). Później napiszę jakie były efekty. Pozdrawiam.;)

[ Dodano: Nie Lut 01, 2009 6:32 pm ]
siedziałam pół godziny na podłodze a królisia podeszła do mnie tylko 2 razy jak wyciągałam do niej rękę, żeby mnie obwąchała. za pierwszym razem mnie obwąchała i wskoczyła mi na kolana po czym wystraszyła się [sama nie wiem czego] i uciekła. za drugim razem podeszła, obwąchała mnie, podrapała i również uciekła. : ( :zdenerwowany  to chyba będzie wymagało więcej czasu niż myslałam...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
niesforność + Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 01, 2009, 18:48:30 pm »
No pewnie, przeciez to nie takie hop-siup :>
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."