Autor Wątek: Wyrywa siersc  (Przeczytany 19060 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Patrycja121997

  • Gość
Wyrywa siersc
« dnia: Styczeń 17, 2009, 13:07:19 pm »
Moze wiecie kiedy Krolisiom wypada siersc? U mojego Tuptusia zaczelo sie od wczoraj(16.01.09r.) zaczal wyrywac sobie siersc. Czy to jest normalne u Krolisiow?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Wyrywa siersc
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2009, 13:35:47 pm »
A Tuptuś to jest samiec czy samica?
Zazwyczaj sierść (najczęściej z brzucha) wyrywają sobie samiczki podczas ciąży urojonej. Z wyrywaniem, sierści spotkałam się jeszcze jak mój pierwszy królik dostał jakiegoś uczulenia na leki. Wygryzał sobie sierść w miejscu, w którym był zrobiony zastrzyk.
Ale może ktoś zna jeszcze jakieś przypadki wyrywania sierści?

Nuna

  • Gość
Wyrywa siersc
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2009, 13:39:25 pm »
Jesli wyrywa sobie siersc z okolic przednich lapek i brzucha to Tuptus pewnie jest TUPTUSIA i jak Tocha napisala ma najprawdopodobniej ciaze urojona :)

ania_leg

  • Gość
Wyrywa siersc
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2009, 14:26:13 pm »
Mam pytanie... Czy jeśli mój królik wyrywał sobie sierść spod pyszczka (jakby z szyi) to też możę mieć ciążę urojoną? Tylko że Gucio zjadał tą wyrwaną zębami sierść...

AdaR_87

  • Gość
Wyrywa siersc
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2009, 15:06:21 pm »
Samice przy ciąży urojonej wyrywają sobie sierść spod pyszczka, na klatce piersiowej i brzuszka. Jednak jeśli to samczyk to raczej może mył sobie sierść i coś mu ją tam skleiło dlatego ją wyrwał i zjadł. Króliki jak się myją i wylizują sierść, to ją zjadają dlatego mogą sobie zapchać jelita jeśli zjedzą za dużo futra a nie jedzą sianka.

ania_leg

  • Gość
Wyrywa siersc
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2009, 15:55:48 pm »
Właśnie on(albo ona bo co do płci Gucia zdania są podzielone :P) poprostu sobie wyrywał normalną sierść i jadł jak...pokarm... A czy ta ciąża urojona ma jeszcze jakieś objawy? No i co z nią zrobić?

AdaR_87

  • Gość
Wyrywa siersc
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2009, 17:15:56 pm »
Żeby nie było ciąży urojonych u samiczek trzeba wysterylizować...inaczej sytuacja będzie się co jakiś czas powtarzać. Nie jest to zbyt korzystna zdrowotnie sytuacja dla samiczki...męczy się bidulka bo myśli że jest w ciąży i dlatego wyrywa sierść by zrobić gniazdo dla małych. Najlepiej jak będziesz u weta to poproś żeby sprawdził płeć króla.

Aneczka

  • Gość
Wyrywa siersc
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2009, 17:16:14 pm »
króliczki robią gniazdo, noszą sianko w pyszczku,a  co zrobic?? Przeczekać

ania_leg

  • Gość
Wyrywa siersc
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 28, 2009, 20:13:59 pm »
Mam nadzieję, że to się nie powtórzy... :) Dzięki wielkie za pomoc, bo strasznie się bałam, że królcio mi się rozchorował...

nuka

  • Gość
Wyrywa siersc
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 28, 2009, 20:25:23 pm »
Cytat: "ania_leg"
poprostu sobie wyrywał normalną sierść i jadł jak...pokarm...

Ania, jak królas zje własną sierść w dużej ilości to może skończyć się zatorem, brak reakcji może skończyć się śmiercią uszaka.Obserwuj kicaja czy ma apetyt i jakie robi bobki. Początki zatoru to bobki zmieniają się w bombki (kulka ze sznureczkiem), potem są bobkowe korale, a za chwilę brak bobków. Musisz reagować już na etapie bomb.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Wyrywa siersc
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 02, 2009, 12:24:11 pm »
Susek włąśnie zaczęła sobie wyrywać sierść z brzuszka i .. jeść  :oh:  1 raz taka sytuacja nas spotyka.
SylwiaG