Autor Wątek: Dieta Zuzi  (Przeczytany 2914 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

beauty123

  • Gość
Dieta Zuzi
« dnia: Styczeń 17, 2009, 13:06:49 pm »
Witajcie!
Jestem nowa na tym forum więc może się przedstawie. Mam na imię Kasia, mieszkam w Krakowie i jestem „mamą” 7-mio miesięcznej Zuzi (zwanej potocznie Zuzkiem :lol ).

Mój problem polega na tym, że nie umiem za bardzo prawidłowo żywić Zuzy  :( . Mam ją dopiero 5 miesięcy a juz ma zwałki tłuszczu w okolicach zadka i pod pyszczkiem (nazywam to podgardle). Narazie daje jej Frykas dla królika firmy Animals. Podam jeszcze skład :
Woda 7%
Popiół surowy 4%
Białko ogólne 10%
Włókno surowe 9 %
Tłuszcz surowy 1%

I problem mam też z częstotliwością podawania jej pokarmu. Teraz jest tak, że prawie cały czas ma coś w misce  :DD . Jak ma pustą miskę to mam wyrzuty sumienia, że ją głodzę itp. Bo ona zawsze tak apetycznie wszystko zjada.
Chciałam prosić Was drogie forumowiczki, żebyście ułożyły jadłospis dla mojego Zuzka z godzinami podawania pokarmu i doradziły jaki granulat kupić i gdzie. Bo pomimo tego, że mieszkam w bardzo duzym mieście to w pobliskich sklepach zoologicznych nie mają granulatu ( pytałam to powiedzieli, że im się nie opłaca). Ja sama sobie z tym nie poradzę. Jesteście moją ostanią deską ratunku bo nie chce żeby moja Zuza padła na zawał albo coś w tym rodzaju. Bardzo proszę o pomoc!


P.S. Znacie jakiegoś zaufanego weterynarza w Nowej Hucie? Zamierzam Zuzę zaszczepić na wiosnę i nie bardzo wiem gdzie.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Dieta Zuzi
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2009, 13:54:31 pm »
http://www.uszata.com/eksplorer/dieta/dieta.html
Na tej stronie znajdziesz najważniejsze informacje na temat diety królika (i nie tylko). Poczytaj, a sama bez problemu ustalisz mu jadłospis. Najlepsze granulaty to Cuni Complete lub Cuni Duo. Ze względu na dużą zawartość włókna surowego. Ja kupuję przez internet, bo w zwykłym sklepie są droższe.
Z doświadczenia wiem, że trudno przestawić króliczka z "Frykasa" na inny granulat. Ale warto! Jeśli królinka ma apetyt to się uda.
Ja daję granulat dwa razy dziennie po łyżce i to do kuli smakuli, żeby się trochę natrudziła zanim wszystko zje.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Dieta Zuzi
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2009, 13:59:53 pm »
jest o zywieniu duuuzo na forum :>

Frykasy podaje sie tylko jako przysmak,a nie pokarm podstawowy i to klika sztuk i nie codz.
najlepszym,lubianym przez wszystkie uchole jest Cuni Complette(CC),Krakow to duze miasto napewno gdzies uda Ci sie kupic,jak i znalesc dobrego weta,mozesz zamowic przez neta,np w sklepie inter, Szopek,zamowic najlepiej duze 2.5kg opak. bardziej bedzie sie oplacalo,granulat podajesz po 1-2 lyzek dwa razy dziennie,caly czas dostep do dobrego siana,dokladanego kilka razy w ciagu dnia bo to siano,ktore lezy jakis czas i jest przebrane jest dla uchole ble...mozesz zakupic suszki,np. suszony mlecz,babke itd. tez lubiane,to na poczatek,zmien diete,uchol w ciagu dnia bedzie jadl duze il siana i napewno bedzie sie buntowal ale niestety musisz byc twarda :P
poczytaj o pod. warzyw,owocow
dobrze,ze chodz sie zorientowalas,ze zle go karmisz
nadwaga moze byc niebezpieczna lub zla dieta konczy sie zatorem
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

beauty123

  • Gość
Dieta Zuzi
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2009, 19:33:46 pm »
A czym się różni CC od CD (oprócz tego, że ceną)?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Dieta Zuzi
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2009, 19:51:33 pm »
jest lepsze gatunkowo i lubieja go wszystkie kroliki,jak kupisz CD to nie wiadomo czy uchol polubi(ryzyko)a CC napewno :P
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

esculap

  • Gość
Dieta Zuzi
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2009, 21:28:01 pm »
Przede wszystkim nie miej wyrzutów sumienia,że Zuzia ma pustą miskę. Ciekawe, jakie będziesz miała wyrzuty, jak zatuczysz królika na pzrysłowiową śmierć.

Cały czas za to może mieć siano i jeść je do oporu.

Masz młodego królika, jeszcze nie jest za późno na "naprawę" jego przyzwyczajeń. Powodzenia  :heej

beauty123

  • Gość
Dziękuje serdecznie!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2009, 17:15:40 pm »
Dziekuje wszyskim dziewczynom za cenne podpowiedzi i uwagi!
Wczoraj byłam w M1 i wreszcie zdobyłam CC (niestety nie było CD  :( ). Jeszcze do tego kupiłam mojej księżniczce nowy pałacyk :jupi ! Jest śliczny, ma domek i fajny pojemnik na siano. Chyba ja się bardziej cieszę od Zuzi! :lol  I z powodu karmy też nie była zachwycona. Wymyśliła sobie strajk głodowy ale myślę, że najgorsze juz za nami.
Jeszcze raz wam dziękuje za wszystki rady
Pozdrawiam!

Aurinko

  • Gość
Dieta Zuzi
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2009, 17:24:07 pm »
Zeby tak moj junior( 2 miesiace) sobie wymyslil strajk glodowy......Jedna dziurka wciaga granulat a druga siano,nie ma dzieciak  umiaru  :oh: W sklepie byl karmiony mieszanka ale wcale sie nie przejal przejsciem na granulat.Powodzenia w zdrowej diecie :-)