Autor Wątek: głaskanie przytulanie i miłoŚĆ:D  (Przeczytany 11675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
głaskanie przytulanie i miłoŚĆ:D
« dnia: Styczeń 08, 2009, 21:03:14 pm »
witam
ile czasu poświecacie na glaski swojego królisia?? ja jakies moze 5 razy dziennie po 10 minut , no chyba ze mnie niema to kroliczek siedzi sam.. a moze potrzebuje tego wiecej? wtedy sam siada na kolanach i zaczepia a wasze??w jaki sposób okazujecie sobie sympatie??my sie czasem przytulamy noskami:) :icon_3m_sie i ile króliś biega??i czy codziennie :) dzieki z góry za kom.:)
SylwiaG

film_lady

  • Gość
głaskanie przytulanie i miłoŚĆ:D
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2009, 21:08:23 pm »
Nie można czasowo wyliczyć ile potrzebuje króliczek na głaskanie. Jak zdawałam maturę a Matysia jeszcze była brzdącem :) często uczyłam się na podłodze, a ona spędzała ze mną czas. Najlepiej każda wolną chwilę poświęcaj króliczkowi, nawet oglądając film możesz go po miziać po łebku :)

Ana

  • Gość
głaskanie przytulanie i miłoŚĆ:D
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2009, 21:43:50 pm »
To prawda. Moja Smenia nawet jak jem to przychodzi i domaga się natychmiastowego zainteresowania się nią. Trzeba spędzać dużo czasu z królikiem i nie liczyć ile to trwa. :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
głaskanie przytulanie i miłoŚĆ:D
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2009, 21:59:09 pm »
Cytat: "sylwiaG"
i ile króliś biega??i czy codziennie

Im więcej, tym lepiej. Oczywiście że codziennie.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
głaskanie przytulanie i miłoŚĆ:D
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2009, 23:49:44 pm »
nie liczę to było w przybliżeniu chodzilo mi głownie o to  jak okazujecie króliczkom przyjaźń i czy sie przytulacie:)a dalej nie wiem.
SylwiaG

sirga

  • Gość
głaskanie przytulanie i miłoŚĆ:D
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2009, 08:58:47 am »
Mój biega codziennie 2 godzinki rano kiedy się szykuje do pracy ,i wieczorkiem  tak od 19 do ok 23.Kiedy mam wolne i siedzę w  domu to biega calutki dzień tak jak powiedziała Bośniak im więcej tym lepiej :)co do okazywania mu czułości to miziam go tyle na ile ma sam ochotę,jeśli się odsuwa lub ucieka to daje mu spokój, najwięcej mizia go mój piesior  :DD  jak mały chodzi po pokoju to razem śpią,bawią się i po tym wszystkim Bary jeszcze funduje mu kąpiel ciepłym jęzorem :) mój uchol to uwielbia :)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
głaskanie przytulanie i miłoŚĆ:D
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2009, 16:44:07 pm »
no nieźle wlasnie co do psiaka martwie sie co bedzie z królisiem jak sobie sprawie czworonoga :)) u Ciebie jest ok widzę.. :wow
SylwiaG

Ana

  • Gość
głaskanie przytulanie i miłoŚĆ:D
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2009, 17:40:50 pm »
Ja oprócz królika mam jeszcze kota i trzeba ich całkowicie izolować. Smenia to by może jeszcze go polubiła, ale kot jest zazdrosny i wrogo nastawiony. Do tego myślę o całkowitym odizolowaniu kota od wszystkich bo jest strasznie agresywny i tylko dawaniu mu jeść o odpowiednich porach, bo nie mam serca go uśpić.  :(

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
głaskanie przytulanie i miłoŚĆ:D
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2009, 19:56:56 pm »
Cytat: "Ana"
Do tego myślę o całkowitym odizolowaniu kota od wszystkich bo jest strasznie agresywny i tylko dawaniu mu jeść o odpowiednich porach, bo nie mam serca go uśpić

Co?? Od ludzi też go chcesz izolować?? Gwarantuję, że przez to nie złagodnieje  :bejzbol Nad każdym zwierzem trzeba pracować - spróbujcie wszyscy zsocjalizować kota, a nie izolujcie go :oh:
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Nuna

  • Gość
głaskanie przytulanie i miłoŚĆ:D
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2009, 20:15:15 pm »
Kot jest wykastrowany ? Kot czy kotka ?

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
głaskanie przytulanie i miłoŚĆ:D
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2009, 22:49:41 pm »
O rany - jakbym ja kiedyś, jeszcze przed sterylizacją odizolowała Ciapule, bo była agresywna to to by była najgorsza decyzja, jaką bym mogła w tym momencie podjąć :oh: Jakie uśpienie - to żart? :wow Mi by to nawet przez mysl nie przeszło..
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Ana

  • Gość
głaskanie przytulanie i miłoŚĆ:D
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 13, 2009, 14:38:30 pm »
To kotka. Teraz chodzi sobie po prostu własnym ścieżkami. Próbowałam nad nią pracować, ale za każdym razem kończyło się to zapaleniem kociego pazura (u mnie). Więc po 8 latach się poddałam... Nie myślcie, że jestem jakaś szorstka dla zwierząt czy coś. Naprawdę się starałam ale to taka natura, i jest taka od małego.

Offline Punisia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
głaskanie przytulanie i miłoŚĆ:D
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 13, 2009, 11:09:05 am »
Nie jesteś szorstka... koty mają taką naturę :)
Np. kot mojej koleżanki gdy widzi mnie lub kogoś innego skacze z pazurami  :zdenerwowany
To jest bolesne mówię Ci.  :buu
Wszystko będzie ok.   :przytul  



Ps: Ciapusia mamy podobne króliczki  :DD
Pamiętaj, nawet strachliwy królik ma w swej nazwie króla. :bunny:

esculap

  • Gość
głaskanie przytulanie i miłoŚĆ:D
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 14, 2009, 00:42:38 am »
Cytat: "Punisia"
Nie jesteś szorstka... koty mają taką naturę


Błagam, nie piszcie bzdur jak nie macie o czymś pojęcia.

Offline Punisia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
głaskanie przytulanie i miłoŚĆ:D
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 14, 2009, 11:50:04 am »
Większość kotów tak się zachowuje.... ale nie wszystkie ... więc proszę nie poniżaj mnie :/
Pamiętaj, nawet strachliwy królik ma w swej nazwie króla. :bunny:

Nuna

  • Gość
głaskanie przytulanie i miłoŚĆ:D
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 14, 2009, 13:52:59 pm »
Moje kotki sa lagodne, na Maksa trzeba tylko uwazac bo ma baardzo duzy temperament i wklada w zabawe cala swoja sile.
Jesli kot jest agresywny to albo jest
- chory i cos sprawia mu bol
- hormony sa winne - u niewykastrowanych zwierzat
- kociak za szybko byl zabrany od mamy i rodzenstwa i nie nauczyl sie co boli, a co nie.
- kot swoje cwiczenia i walki z braku kociego towarzysza uskutecznia na nas.
- nieumiejetnosc czytania kociej mowy ciala tez moze byc przyczyna tzn.
jesli widze, ze Wiki nie zyczy sobie w tej chwili byc glaskana to jej nie ruszam.

Offline Tynka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
głaskanie przytulanie i miłoŚĆ:D
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 02, 2009, 16:16:04 pm »
a mój królik sie na mnie obraził bo ostatnio nie miałam dla niego czasu i teraz ciągle mnie gryzie :/ jak niedawno poświęcałam mu dużo czasu to lizał tylko a teraz ciągle gryzie :/ muszę go trochę dopieścić moim towarzystwem ;)
pozdrawiam

Tusiak

  • Gość
głaskanie przytulanie i miłoŚĆ:D
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 05, 2009, 14:26:57 pm »
Ja dla Masakry polubiłam ostatnio leżenie plackiem na podłodze, zresztą to jest niesamowicie miluśne jak kicak podbiega do moich włosów i zaczyna mnie iskać i skubać, a przy tym wydaje takie odgłosy - pomruki i westchnienia - że można się nieźle uśmiać. Co do czasu - poświęcam jej od 2-7 godzin dziennie ,zależy ile mam czasu, ale zawsze jest na wybiegu rano i wieczorem,  a w ciągu dnia często wiszę nad klatką i tusiam ją na ile pozwala górne wejście.
Rodzaje zabaw - wczoraj Tuśka vel Masakra zaczęła biegać za moją ręką, ale w miejscu, tak wokół własnej osi. Poza tym wszelkie tusianie jakie przyjdzie do głowy - delikatne smyranie między uszami i za uszami 1-2 palcami, królisia wtedy się kładzie plackiem na dywanie, tak się wyciąga do przodu, zamyka oczy i co jakiś czas zgrzyta zębami, potrafi tak 30 minut przeleżeć.
Czesanie też lubi, chociaż jak coś ją skubnie to ucieka.
Albo jak ją złapać tak delikatnie za boczki i zacząć smyrać po brzuszku, tak w górę i w dół, nie za mocno, i ogólnie wszelkie głaskania, nawet pod włos, przytulanie itp.

[ Dodano: Sro Kwi 08, 2009 1:46 pm ]
Dzisiaj do "miłosnych" zabiegów mogę dorzucić jeszcze tusianie i trzymanie na rękach. Tak spokojnie siedziała, że jej nie poznaję, normalnie to wariat, nie królik, ale widać spodobało jej się  :DD

alison1628

  • Gość
ODPOWIEDZ
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 14, 2009, 04:52:32 am »
Moja Balbinka wrecz domaga sie pieszczot,glaskania i przytulania.Podejrzewam ze bylo to spowodowane tym ze za wczesnie byla oddzielona od matki"miala 5 tyg." i brakowalo jej czulosci.W sklepie w ktorym ja kupilam byla jedynym kroliczkiem.Wlascicielka sklepu prowadzila go z corkami ktore tez ja rozpieszczaly.Teraz ma 9 tyg. i nadal uwielbia pieszczoty.

Dorota1000PNS

  • Gość
głaskanie przytulanie i miłoŚĆ:D
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 24, 2009, 12:12:43 pm »
Moje uszolki to prawdziwe pieszczochy, mój mąż bije rekordy w głaskaniu ich - jednego głaskał...godzinę, najśmieszniejsze jest to że im dłużej je głaszcze i tule..to zasypiają  :icon_biggrin ja mam jeden nawyk - notorycznie je całuje, przyzwyczaiły się już do tego :) ostatnio po serii całusów i gadania do Truśki - polizała mnie w nos - myślałam że zwariuje ze szczęścia!