Autor Wątek: czemu nie lize?? woli gryźć... ciezki ten okres sie robi  (Przeczytany 4445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
czemu nie lize?? woli gryźć... ciezki ten okres sie robi
« dnia: Styczeń 02, 2009, 21:13:05 pm »
w związku z dorastaniem mojej królicy mam pytanie..nigdy mnie nie lizała otórz niewiem dlaczego bo zawsze wydaje sie szczesliwa skacze figluje,zblizamy sie do siebie noskami i tam lezymy sobie ja ją glaszczę.. a ona jescze nigdy nie  odwdzieczyla mi sie lizaniem ..niewiem dlaczego .. ? ale ! ostatnio kiedy zaobserwowałam ze ma ruje no i biega mruczy itp.. wchodz mi na kolana zaczepia grysie ciagle mi rece,  przed chwilą ugryzła mnie lekko i zaczeła lizać i to parę razy .. znó ugryzła i lizała  :hmmm  co za przewrotność  :nie_wiem juz jestem cała
obolała bo albo obraca sie w kolko na kolanach i gryzie -potem lizac albo siada i mam ja głaskac  godzine niechce zejsc  help meeee .. zwariuje  :niespodzianka
SylwiaG

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
czemu nie lize?? woli gryźć... ciezki ten okres sie robi
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2009, 21:34:56 pm »
Miałam to samo z Tosią. Zaczepiała mnie, a jak nie zaczęłam jej głaskać, to drapała i gryzła. Cóż... Musiałam wtedy ją przytulać i się wyciszała. To chyba jedyny sposób :DD

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
czemu nie lize?? woli gryźć... ciezki ten okres sie robi
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2009, 21:57:04 pm »
hehe no mi to niepomaga :p
SylwiaG

film_lady

  • Gość
czemu nie lize?? woli gryźć... ciezki ten okres sie robi
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2009, 22:01:05 pm »
To samo przechodziłam z moją Matysią. Zaczęło się chyba jak skończyła rok. Trwało to trochę, ale im starsza, tym rzadziej się to zdarzało. jak bardzo przesadzała, wtedy wkładałam ją do klatki (nie zamykając klatki), w ten sposób delikatnie dawałam jej do zrozumienia, że mnie to nie odpowiada. Albo się uspokajała, ale siedziała obrażona w klatce :)

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
czemu nie lize?? woli gryźć... ciezki ten okres sie robi
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2009, 08:59:17 am »
sylwiaG, mój Kulek tez nigdy mnie nie lizał i chyba tak już zostanie  :(
A o drapaniu już nie wspomnę bo ręce mam w bliznach i świeżych ranach  :nie_powiem
Ja też od pewnego czasu zeszlam do poziomu podłogi i wyleguję sie z Kulkiem na podłodze i widzę ze to daje rezultaty bo przychodzi na głaseczki i eciska nosek pod moja rękę  :lol

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
czemu nie lize?? woli gryźć... ciezki ten okres sie robi
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2009, 11:43:46 am »
Mój kicajek też wcześniej mnie nie lizał  :(  Wszystko zmieniło się po kastracji, teraz wylizuje mi całą twarz i częściej przychodzi na długie głaski  :lol

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
czemu nie lize?? woli gryźć... ciezki ten okres sie robi
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2009, 12:29:17 pm »
no przyjemne to jest :) szcegolnie jak po ugryzieniu stara sie to ;zalagodzic; a pozniej znow ugryzie :DD
SylwiaG

majcia4

  • Gość
czemu nie lize?? woli gryźć... ciezki ten okres sie robi
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2009, 14:04:33 pm »
ojo joj to widać że tylko ja mam lizusa :)) moja Punia ma 4 miesiące (2 u jej may i dwa u mnie) liże mnie jak nie wiem co a przecież nie była jeszcze kastrowana itd :)  :DD

becia

  • Gość
czemu nie lize?? woli gryźć... ciezki ten okres sie robi
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2009, 21:41:00 pm »
Ja mam juz mojego nunka 3 miesiace i dalej nie daje sie brac na rece, czasem mnie gryzie w stopy taki troszke dzikusek z niego, co robic? :hmmm

Ana

  • Gość
czemu nie lize?? woli gryźć... ciezki ten okres sie robi
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2009, 14:12:35 pm »
Moja Smenia za każdym razem kiedy usiądę już jest przy mnie i mnie liże po rękach i drapie mnie łapkami żebym ją głaskała :)

Offline anowi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
czemu nie lize?? woli gryźć... ciezki ten okres sie robi
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2009, 15:28:56 pm »
Witam! moj Czarus to tez mala lizawka jak sie obok niego poloze to oczy, nos i policzki wyczyszczone na maxa  :lol  Latka zas tak ukochala wylizywanie oczek Czarka, ze bidula ma lysa powieczke na lewym oczku  :> . Oczywiscie jak to zauwazylam to myt krolika i do weterynarza.... (z obawy ze to moze jakies nieplanowe lysienie), ale okazalo sie  ze to "uroki zycia w stadzie". Czarek tak sie obrazil za ta nieplanowana wizyte ( moze wstydzil sie tej lysej powieczki    :nie_powiem )_ ze ostawil niezle  tupanko u pana doktora, a na mnie juz tydzien obrazony  :> ucieka i nawet glaski mam wydzielone... nie mowiac o lizaniu! paskuda mala!

Koza

  • Gość
czemu nie lize?? woli gryźć... ciezki ten okres sie robi
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2009, 21:26:01 pm »
Bob tez mnie cały czas liżę a najbardziej po policzkach i wgl po twarzy xD chodzi i mruczy a najlepiej jak jest w łazience na noc i rozbieram się no bycia to odwraca się plecami i spogląda prawym okiem chcąc powiedzieć " no wiesz zawstydzasz mnie, ja jestem jeszcze niepełnoletni xD" urwis mój:* :diabelek  :krolik

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
czemu nie lize?? woli gryźć... ciezki ten okres sie robi
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2009, 22:15:29 pm »
anowi,  wlasnie raz zrazisz pozniej musisz glaskać zeby Ci wybaczył..mojego Suska zawsze wystrszy mój chlopak jak jest u mnie, bo bierze go i ogląda 'kim jest' i robi z nim cuda i chce go udobruchać a kroliś sie go bardzo boi .. no i pozniej Susek boi sie tez mnie i zanim wejdzie mi na kolana miną 2 tygodnie musze sie podlizywac zeby znow mi zaufał.. nawet do klatki niemoje go włozyć bo normalnie biore go kiedy chcę .. a tak klapa ... becia,  chyba jestes skazana na gryzienie w stopki :)) lepsze to niz obsiusiane łózko takie jak moje :D
SylwiaG

Offline bunny_wrrr

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Owca
czemu nie lize?? woli gryźć... ciezki ten okres sie robi
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 08, 2009, 18:09:48 pm »
hehe owca i lize i gryzie
jak ja wypuszcze to biegnie do moich kroliczych kapci i je ekhm gwalci najpierw jeden potem drugi
a dopiero potem sie za mnie bierze  :oh:
lubi przytulaski ale tylko jak ona ma ochote
jesli sie ja ignoruje to biega naookolo i bodzie a w ciezszych przypadkach robi dziwne rzeczy zeby zwrocic na siebie uwage -wlazi gdzie nie wolno itd
ostatnio skoczyla na sciane  :wow

wydaje tez odglosy typu pomrukiwanie z niezadowolenia
dodatkowo przy glaskaniu czesto dosc glosno dyszy
balam sie ze moze ma zatkany nosek czy cos ale w innych sytuacjach zdarza sie to bardzo rzadko np jak drzemie
nie wiem czy to ma jakis zwiazek z dojrzewaniem?
bo wczesniej tak nie robila czasem tylko pomrukiwala przez sen
galeria owcy --->oisforowca

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
czemu nie lize?? woli gryźć... ciezki ten okres sie robi
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 08, 2009, 23:51:57 pm »
sapie? nie spotkalam się z tym wczsniej mój sapie tylko jak niechce dać się złapać a ja go wezmę na hama ale to sapie z nerwów:P
SylwiaG