Autor Wątek: Problem z wykastrowanym krolikiem  (Przeczytany 5725 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tenmoku

  • Gość
Problem z wykastrowanym krolikiem
« dnia: Grudzień 26, 2005, 20:58:28 pm »
Mam pewne pytanie dotyczace dziwnego zachowania mojego Moki, otoz od niespelna dwoch tygodni kroliczek zaczal "zalecac" sie do mnie i mojego meza, czasem w sposob natarczywy ze czasami musial byc zamkniety w klatce na pare godzin. To jest dla mnie pewna zagadka w jego zachowaniu poniewaz krolik jest kastrowany. Aczkolwiek nie zaznacza terytorium siuskami lecz jego chrumkanie i podszczypywanie czasem zdaje sie byc natarczywe. Dodam ze mam tego kroliczka od niedawna czyli od miesiaca i kroliczek juz ma 5 i pol roku:)) Moka zostal zaadoptowany przez nas:)) Czy ktokolwiek moze wiedziec czy ten stan jest tymczasowy czy nawet dopuszczalne jest takie zachowanie dla kastrowanych kroliczkow?? :?

katej

  • Gość
Problem z wykastrowanym krolikiem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2005, 11:30:13 am »
obaj moim panowie są wykastrowani, co nie znaczy, że od czasu do czasu nachodzą ich chwile na gwałty
na szczęście nie trwa to długo - ok. 1-2 dni, potem jest spokój
tylko u nas nie napastują nas, a siebie nawzajem

anUSZka

  • Gość
Problem z wykastrowanym krolikiem
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2006, 21:51:41 pm »
Dni dluzsze sie robia, moze to dlatego? Daj mu troche wiecej czasu, jest u Was krotko, mozliwe, ze to wciaz stres poprzeprowadzkowy.
Czy to tylko podszczypywanie? Opisz dokladnie jego zachowanie...

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Problem z wykastrowanym krolikiem
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2006, 19:35:40 pm »
U mnie Misio, choć kastrat - do końca był bardzo pobudliwy. Kastracja łagodzi popęd, ale nie eliminuje go całkowicie. Przypuszczam, że królik będzie miewał takie chęci na zbliżenia - raz częściej raz rzadziej.

margmiBOBEK

  • Gość
Problem z wykastrowanym krolikiem
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2006, 23:18:13 pm »
A mój królik -samiec, po kastracji nie zgwałcił mnie ani razu. Od kastracji minęło ok 5 miesięcy więc raczej już nie spodziewam się przypływów czułości z jego strony  :diabel:Króliczek kastrowany był bardzo wcześnie, może poprostu pewne odruchy nie zdążyły mu się utrwalić...

u_megi

  • Gość
Problem z wykastrowanym krolikiem
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2006, 08:31:43 am »
hihi a ja mam samiczkę niewysterylizowaną, która gwałci drugą samiczkę wysterylizowaną i MNIE  :diabel:
zle to się zdarza spradycznie i trwa ok 2 dni

michak

  • Gość
Problem z wykastrowanym krolikiem
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2006, 15:02:21 pm »
:mrgreen: Dziwne. Dziwne.

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Problem z wykastrowanym krolikiem
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2006, 16:42:28 pm »
Cytat: "u_megi"
hihi a ja mam samiczkę niewysterylizowaną, która gwałci drugą samiczkę wysterylizowaną i MNIE  :diabel:
zle to się zdarza spradycznie i trwa ok 2 dni
i to jest całkiem normalne zjawisko. Dobrze, że nie za  częste... a czemu nie wysterylizowaliście drugiej samiczki? Jakieś sprawy zdrowotne?

Daria

  • Gość
Problem z wykastrowanym krolikiem
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2006, 19:30:51 pm »
Moja tylko raz dobierała sie do maskotki. Naszczęście mnie zostawiła w spokoju  :)

becia

  • Gość
Problem z wykastrowanym krolikiem
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2009, 22:18:09 pm »
mój krolioczek ma ok. 3 miesiace i zastanawiam sie nad wykostrowaniem go tylko ile to może kosztowac??

mEFFI100

  • Gość
Problem z wykastrowanym krolikiem
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2009, 19:26:01 pm »
W Gdańsku kosztowało mnie 100 zł, w mniejszych miejscowościach może być trochę taniej.