Autor Wątek: Trzepie sie ;/  (Przeczytany 2246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ilonqa

  • Gość
Trzepie sie ;/
« dnia: Luty 19, 2009, 09:44:00 am »
Dzisiaj zauważyłam, że mój króliczek, kiedy siedzi, to tak jakby głowę do tyłu odrzucał. Robi to tak rytmicznie. Czy mam się martwić???

nuka

  • Gość
Trzepie sie ;/
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2009, 09:52:01 am »
Ja na Twoim miejscu poszłabym do weta.

Aneczka

  • Gość
Trzepie sie ;/
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2009, 10:08:47 am »
Hmm, no nie wiem, odkąd jest u nas Frotek (jakieś dwa tygodnie), to czasem jak sobie skacze po pokoju, to właśnie przechodzą go takie jakby dreszcze, tak go "trzepie", ale np nigdy nie zauważyłam tego w klatce, króliczek zachowuje się przy tym normalnie, je, bobkuje, pije, sika, skacze, wciska się w każdy kat, bawi się i wygląda na zdrowego i szczęsliwego, więc chyba nie jest to objaw choroby??

A co do Twojego króliczka, to może to być bezgłośne kichanie, ale nie wiem, bo nie widziałam

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Trzepie sie ;/
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2009, 15:17:02 pm »
Króliczek ma najprawdopodobniej zwykłą czkawkę - co się zdarza u młodych królików i może trwać nawet do pierwszego roku życia. Nie trzeba się tym martwić - chyba że zauważysz jakieś dodatkowe niepokojące objawy.

Aneczka

  • Gość
Trzepie sie ;/
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2009, 15:34:18 pm »
Cytat: "madzia85"
Króliczek ma najprawdopodobniej zwykłą czkawkę

Oh :oh: , na to nie wpadłam, w ogóle mi nie przyszło do głowy, że mały może mieć czkawkę. Początkowo sie martwiłam, ale że nie miał żadnych innych objawów, które mogłam uznać za chorobowe dałam sobie spokój z wymyslaniem chorób na siłe.

Dzięki Madzia :bukiet