Autor Wątek: siano  (Przeczytany 11450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nuna

  • Gość
siano
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 08, 2009, 16:54:20 pm »
Nie sa trujace jesli o to chodzi, ale zawieraja bardzo duzo cukru, prawie 69 % .
 Sa zdrowsze przekaski.

kasia_malo

  • Gość
siano
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 08, 2009, 17:04:13 pm »
Oki dzieki za odpwoiedz wlasnie tak myslalam ze moga zawierac duzo cukru...pozdrawiam

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
siano
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 08, 2009, 17:53:19 pm »
Cytat: "Gina"
Danae węgrowskie z Szopka?

Tak, zamówiłam, doszło, ale jeszcze nie próbowałam ;)

rikki165

  • Gość
siano
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 09, 2009, 21:00:03 pm »
Cytat: "XannuSS"
U mnie w zoologicznym jest takie zieloniutkie, pachnące nadnoteckie.
Nie zakurzone, grubiutkie i można w nim znaleźć różne kłosy traw, zioła :D
Tak więc źródełko mam idealne i oczywiście już zapas sianka :P
No tak na wszelki wypadek  :lol

możesz podać adres zoologicznego w którym to sianko jest??
Moja dostaje samo sianko i dokładam do sianka zioła..suszki.

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
siano
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 09, 2009, 21:36:34 pm »
Galeria Kalisz 2
Tyle ze tydzien temu bylam i byla zupelna bieda... Tylko po jednym i to jeszcze nie z kazdego rodzaju...
Pozostaje nam tylko czekac na dostawe :)
Uważaj tylko na te w dużych opakowaniach bo strasznie pylą, aż oczy szczypią  :nie_powiem  żałuję że jeszcze mam 2 w zapasie...
I czekam na dostawe bo te mniejsze nadnoteckie jest duzo lepsze :)
Jejka ale nakręciłam :P
Mam nadzieje ze cos z tego zrozumiesz ;P

rikki165

  • Gość
siano
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 09, 2009, 21:38:53 pm »
zrozumiałam...

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
siano
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 09, 2009, 21:45:52 pm »
Jak tylko bedzie cala półka siana to Ci napisze pw :)
A mają fajne bo zwykłe, ale naprawde grube i pachnace, z ziolkami a nawet słomą  :wow

malolata

  • Gość
siano
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 22, 2009, 22:19:25 pm »
nie znalazłam tematu poświęconego moje mu pytaniu i nie wiedziałam pod co to podpiąć ze by nie zaśmiecać forum, jeśli źle pisze to usuńcie to prosze. czy krolik moze miec w klatce słomę? mój ma, bardzo mu się podoba śpi na niej i co chwila też podjada. czy jets ona gorsza lub bardziej tucząca? siano też ma i też je je. mój królik nie dostaje zieleniny bo ma po niej problemy z biegunką. jedynie w małych ilościach jako przysmak.

Nuna

  • Gość
siano
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 23, 2009, 12:17:56 pm »
Sloma jest bardzo zdrowa, podobnie jak siano ma duzo wlokna, dobrze, ze skubie :)

Aneczka

  • Gość
siano
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 23, 2009, 17:34:34 pm »
Skubanie słomy mu nie zaszkodzi, chociaż króliki zwykle za nią nie przepadają. Nie może jej zjadać w jakichś olbrzymich ilościach bo jest bardzo sucha, ale podskubywanie "posłania" na pewno nie zaszkodzi.

A w tym temacie, ma takie pytanie. Wiadomo, ze królik nie powinien jeśc siana obsikanego, ale moj nie chce jeśc z paśnika, tylko z ziemi,a  z kolei nie chce też sikać w wyznaczone miejsce, jeżeli nie mam pod pupką miękkiego sianka. Daje mu sianko do jedzenia w jedno miejsce, a do sikania w drugie, ale on skubie oba i nie wiem co by na to poradzić...??

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
siano
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 23, 2009, 18:59:46 pm »
krolik brudnego,obsikanego sianka nie zje :P
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
siano
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 23, 2009, 19:36:45 pm »
Moja "kochana" Zuzia ma sianko w pudełku po butach, co ok. 2 dni dokładam nowe. Z początku wszystko było ok, mała jadła siano prawie bez przerwy, ale teraz zaczęła wskakiwać do pudełka...
Z jednej strony sianko wchodzi, a  z drugiej wylatuje,  że tak powiem...
Więc teraz, kiedy na żarełku jest już pare bobków, królewna odchodzi i łaskawie czeka, aż je wybiorę :oh:  :PP
Ma ktoś jakiś pomysł gdzie jej to siano dać, żeby go nie okupkała?
Od razu mówię, że odpada paśnik.

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Paulix

  • Gość
siano
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 23, 2009, 19:41:21 pm »
Może coś takiego?

Aneczka

  • Gość
siano
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 23, 2009, 20:21:06 pm »
Cytat: "Paulix"
Może coś takiego?

Pomysł zasadniczo dobry, ale
1. za małe jak na potrzeby mojego krolika
2. za bardzo sie przy tym musi namachac, bo to jednak sie troche husta, wiec woli zjesc co innego

Paulix

  • Gość
siano
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 23, 2009, 20:29:09 pm »
Aneczka, a czy twój królik korzysta z górnych drzwiczek klatki? Mogłabyś przyczepić kawałek siatki, dostęp miałabyś od góry, przez drzwiczki.

Aneczka

  • Gość
siano
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 23, 2009, 20:45:44 pm »
Tak, królik korzysta z drzwiczek, bo nie jest zamykany,a poniewaz oboje z mezem pracujemy, to nie czasem jest długo sam i musi móc sobie spokojnie wskakiwac i wyskakiwac, zeby się w klatce nie meczył.
Tak zasadniczo to ja nie wiem, czy on konkretnie je obsikane siano, tylko, że je siano z tego konta w którym sika, nie wiem, czy to jest konkretnie brudne siano, trudno to stwierdzić, bo nie obserwuje go 24h/dobę

Aurinko

  • Gość
siano
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 23, 2009, 21:56:16 pm »
Ja zainwestowalam,w taka kule po tym jak junior wskoczyl za pasnik i nie mogl sie wydostac.Kula dobrze sie sparwdza.Jest oparta o tylna sciane,wiec nie lata za bardzo, ale junior jest caly 'uhahany' jak sobie nosem czy lebkiem poodbija ta kule.Ja zamowilam kule z szopka i tam maja trzy rozmiary.

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
siano
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 24, 2009, 15:23:08 pm »
Nad kulą się zastanawiałam, ale Zuzce nie chciałoby się z niej wydobywać sianka, więc wolałam nie ryzykować.
Doszłam do wniosku, że będę jej dawać mniej siana do pudełka, żeby się połowa nie marnowała.

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Gina

  • Gość
siano
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 24, 2009, 22:39:49 pm »
Gdzie trzymasz to pudełko- w klatce czy na zewnątrz?
Moja znajoma podaje sianko kickowi w pojemniku na torebki foliowe z Ikei. Przyczepiła go do kratek kojca bezpośrednio nad kuwetą. Świetnie się sprawdza.
Mówię o czymś takim: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80010222

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
siano
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 25, 2009, 17:26:04 pm »
Pudełko jest poza klatką :)
A cokolwiek z Ikei odpada, bo mam dość daleko, zresztą nie sądzę, abym miała jak się tam dostać, bo sama do samochodu nie wsiądę.

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller