Autor Wątek: urozmaicanie diety maluszka  (Przeczytany 2553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

amk

  • Gość
urozmaicanie diety maluszka
« dnia: Grudzień 05, 2008, 22:28:47 pm »
Trusia jest u nas juz blisko 2 tygodnie, przechorowala sie bidulka i wlasnie konczymy serie zastrzykow antybiotykowych. Ale wyglada na to, ze wygralismy :jupi  

Mala ma niecale 2 miesiace, wazy 300g. Wetka zasugerowala po okresie rekonwalescencji rozszerzanie diety. No i wlasnie nie wiem jak sie za to zabrac :oh:

Wiem, ze powinnam zaczynac od malych ilosci i obserwowac czy nie pojawi sie np. biegunka, tak? Ale co to znaczy "mala ilosc"? i od czego zaczac? trafilismy na sezon zimowy, wiec i ograniczone mozliwosci.

Na razie calkowicie przestawilam Mala na granulat Duo Cuni + oczywiscie siano. (a zaczynalismy od mieszanki "w wyprawce", ktora zawierala nawet platki czekoladowe  :dobani

Wszelkie rady przyjme z otwartymi ramionami :)

Anula_un

  • Gość
urozmaicanie diety maluszka
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2008, 22:49:21 pm »
Mi weterynarz powiedział ze moge zacząć dawac marchewke. np . plasterek i obserwowac.
Mówił również o babce szerokolistnej i lancetowatej(suszki)

Gratulacje z maleństwa:) mój również jest u mnie niedługo a i ich wiek podobny.
hmm i miasto :lol

ps. mój waży 320g.

Nuna

  • Gość
urozmaicanie diety maluszka
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2008, 22:58:00 pm »
Male ilosci to np. plasterek marchewki, pol plasterka jablka, mala galazka pietruszki czy koperku- oczywiscie wszystko pojedynczo, codziennie jeden rodzaj. 8 tygodniowe kroliki maja juz dobrze wyksztalcony uklad pokarmowy i moga jesc to wszystko co ich starsi koledzy, ale trzeba je do tego powoli przyzwyczajac :)

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
urozmaicanie diety maluszka
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2008, 23:31:40 pm »
Ja przy takim maleństwie zaczęłabym od suszków - zioła jakieś np. melisa, babka lancetowata, albo mniszek.

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
urozmaicanie diety maluszka
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2008, 14:06:12 pm »