Autor Wątek: Sok z ananasów  (Przeczytany 7660 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kalciaa92

  • Gość
Sok z ananasów
« dnia: Sierpień 30, 2008, 01:33:51 am »
Nie bardzo wiem, gdzie to umieścić. Do diety jako czegoś długotrwałego, powtarzającego się nie zaliczę a i do chorób nie bardzo.
Czy to prawda, że jeśli królik nie je swoich "wieczornych kupek", to można dodać niewielką ilość soku ananasowego do wody, którą pije? To w czymś pomaga? Nic się nie stanie kicajowi?
Pytam z czystej ciekawości.

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Sok z ananasów
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2008, 01:36:59 am »
możesz spróbować ale jedynie taki, który sama wyciśniesz z ananasa świeżego.
Pomaga przy zatorach

bonnie_blue

  • Gość
Sok z ananasów
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2008, 07:45:24 am »
chyba coś ci sie pomyliło.
jeśli dodasz do wody sok z ananasa to tym bardziej nie będzie zjadał cekotrofow.
Swiezo wycisniety sok z ananasa podaje sie w przypadku zatoru.

Nuna

  • Gość
Sok z ananasów
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2008, 10:17:55 am »
Bromelina zawarta w soku z ananasa pomaga rozpuscic wlosy zalegajace w zoladku. Podczas linienia mozna podawac kawalek ananasa lub jego sok, tak samo dziala papaja i kiwi. Ja podaje kiwi.
Jesli krolik nie zjada cekotrofow to nalezalo by zmniejszyc ilosc podawanego granulatu.

kalciaa92

  • Gość
Sok z ananasów
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2008, 16:16:13 pm »
Z moim królikiem wszystko w porządku. Zapytałam, bo tak powiedziała mi koleżanka. Dziękuję za odpowiedź

Ataa

  • Gość
Sok z ananasów
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2008, 15:08:33 pm »
Ja słyszłam że sok z ananasa podaje się królikowi wtedy gdy  on linieje i wylizuje swoje futerko bo ono moze stanąć mu w przewodzie.:)

Offline Martuu

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 192
Sok z ananasów
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2008, 18:36:14 pm »
Zadam pytanie idiotyczne, zdaje sobie z tego sprawę, ale jak wycisnąć sok z ananasa?

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Sok z ananasów
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2008, 18:42:10 pm »
Martuu, można w sokowirówce ale można tez zetrzec na drobym tarku a potem wycisnać przez gazę.

ggarbi

  • Gość
Sok z ananasów
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 24, 2008, 18:34:11 pm »
NIE RÓBCIE TEGO! Sok z ananasa, jak z każdego OWOCU jest dla USZATA trucizną, jak  wszystko co zawiera cukier!

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Sok z ananasów
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 24, 2008, 21:31:00 pm »
o, to marchewka też?  :>
nie popadajmy w przesadę, cukier w rozsądnych ilościach tylko osładza życie, nie truje :lol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

kalciaa92

  • Gość
Sok z ananasów
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 25, 2008, 17:52:06 pm »
czyli jak? :hmmm

aglu66

  • Gość
Sok z ananasów
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 26, 2008, 17:35:00 pm »
A tak,że nie podawaj!!!Nam też lekarze z jednej lecznicy zalecali po kątem rozpuszczania wylizywanej przez kroliczka śierści..i był z tego jeden ogromny stres dla uszatków,a przy okazji dla mnie(musiałam złapać królisie,a potem na siłę wciśnąć do pyszczka strzykawką) :/ ...Dopiero mądry lekarz z lecznicy Oaza nam wyperswadował te działania i od 2 lat nie torturujemy naszych milusińskich :jupi ...i nic złego się nie dzieje,i nie ma to wpływu na ich zdrowie!!!!!!!!!!!!!

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Sok z ananasów
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 26, 2008, 18:06:50 pm »
Cytat: "aglu66"
A tak,że nie podawaj!!!Nam też lekarze z jednej lecznicy zalecali po kątem rozpuszczania wylizywanej przez kroliczka śierści..i był z tego jeden ogromny stres dla uszatków,a przy okazji dla mnie(musiałam złapać królisie,a potem na siłę wciśnąć do pyszczka strzykawką) :/ ...Dopiero mądry lekarz z lecznicy Oaza nam wyperswadował te działania i od 2 lat nie torturujemy naszych milusińskich :jupi ...i nic złego się nie dzieje,i nie ma to wpływu na ich zdrowie!!!!!!!!!!!!!


nie ma potrzeby meczyc zdrowego uchola,sok z ananasa podaje sie jak uchol ma problemy zdrowotne,a dzieje sie tak przy zatorze,przy okazji karmienia uchola na sile i przy okazji podawania lekow niektorzy podaja sok
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Sok z ananasów
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 26, 2008, 18:24:44 pm »
Ja mojemu wariatowi podaje paste taką dla kotów na odklaczenie i nie mam problemu z jej podawaniem bo kulinek ją uwielbia  :lol

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Sok z ananasów
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 26, 2008, 22:19:23 pm »
mika jak się nazywa ta pasta??

Nuna

  • Gość
Sok z ananasów
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 26, 2008, 22:30:06 pm »

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Sok z ananasów
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 27, 2008, 08:54:43 am »
Ja używam Bezo-Pet.