Autor Wątek: Jedzonko Rubi  (Przeczytany 3004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koral

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Kobieta
  • jesteśmy we dwie,no i Boguś oj będzie się działo.
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Kuba (Boguś)
  • Pozostałe zwierzaki: papuga Punia
  • Za TM: Rubi,Princesa,Lucuś,Pysia
Jedzonko Rubi
« dnia: Listopad 25, 2008, 09:14:33 am »
Witam bardzo proszę o rade czy królik może jeść w nadmiarze suszona pokrzywę zuzali.Jak dam jej suszki do miseczki z jedzeniem to najpierw wybiera pokrzywę a potem może resztę ale  niekoniecznie.Bardzo lubi zieleninkę  zwłaszcza bazylie .Dodam ze Rubi nie ma ząbków i nie je granulatów ani pokarmów stałych.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Jedzonko Rubi
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2008, 11:19:13 am »
Koral, najpierw należałoby uściślić, co to znaczy "w nadmiarze". Moim zdaniem nadmiar czegokolwiek nie jest najlepszy :) Pokrzywa jest moczopędna: pomaga usuwać toksyny, ale w ogromnej ilości bałabym się podawać (ryzyko odwodnienia).
Z drugiej jednak strony Rubi je tylko suszki i zieleninę... :/ Trochę do miseczki nie zaszkodzi.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline koral

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Kobieta
  • jesteśmy we dwie,no i Boguś oj będzie się działo.
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Kuba (Boguś)
  • Pozostałe zwierzaki: papuga Punia
  • Za TM: Rubi,Princesa,Lucuś,Pysia
Jedzonko Rubi
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2008, 14:26:29 pm »
bośniak .powiedz mi co masz na myśli troche do miseczki?
Ponieważ Rubi  nie ma ząbków je tylko marchewkę obieraną w plasterki i tak samo korzeń pietruszki dlatego kupiłam jej suszki zuzali.Nie wiem czemu ale bardzo upodobała sobie pokrzywę i tylko to wcina tzn dwie gałązki naraz .Nie wiem czy to dużo czy to mało czy Rubiś nie kombinuje coś  ze zdrowiem bo akurat w tym przypadku jest full wypas. :>  :>

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Jedzonko Rubi
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2008, 14:49:26 pm »
Z tego co pamiętam, pokrzywa Zuzali jest dość pokruszona i łatwo odmierzać łyżką :) (chyba że tylko ja tak trafiłam), więc tym sposobem dawałabym raz dziennie 1-2 łyżki. Jak wymieszasz z innymi suszkami to wybiera, spryciula?  :lol Moim pokrzywa nie podeszła, za to uwielbiają skrzyp, z którym też nie należy przesadzać  :diabelek
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Nuna

  • Gość
Jedzonko Rubi
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2008, 16:21:18 pm »
Wiekszosc warzyw i owocow mozesz zetrzec na tarce o grubych oczkach, troche mozolne, ale urozmaicone jedzenie dostarcza wszystkich witamin i mineralow , ktore uszak potrzebuje.
Jesli krolik czesto je pokrzywe powinien tez duzo pic. Pokrzywa jest moczopedna.

Offline koral

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Kobieta
  • jesteśmy we dwie,no i Boguś oj będzie się działo.
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Kuba (Boguś)
  • Pozostałe zwierzaki: papuga Punia
  • Za TM: Rubi,Princesa,Lucuś,Pysia
Jedzonko Rubi
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2008, 18:07:19 pm »
Wiesz czy dużo pije tego nie wiem ,ale i za dużo tez nie sika,a co do jedzenia to staram się urozmaicać tzn daje jej jeszcze seler też oskrobany skrobaczką.Próbowałam dawać jej jabłko ale jakoś nie była zainteresowana,zresztą  ja ja wzięłam jak była juz dorosła więc nawyki trudno zmieniać

daryja

  • Gość
Jedzonko Rubi
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 27, 2008, 02:40:10 am »
Jak Świnek (królik mojego mana) miał chore ząbki to podawaliśmy przeciery warzywne dla niemowląt (tylko trzeba uważać, żeby napewno wege były) i papkę z granulatu ziołowego - z tego co pamiętam bardzo łatwo się w wodzie rozcierał. To są te ciemne, grube granulki, nie standardowe, choć pewnie i te dałoby się rozetrzeć. Może warto biedulkowi bez ząbków wzbogacić trochę dietę...

A z siankiem sobie radzi?

Offline koral

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Kobieta
  • jesteśmy we dwie,no i Boguś oj będzie się działo.
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Kuba (Boguś)
  • Pozostałe zwierzaki: papuga Punia
  • Za TM: Rubi,Princesa,Lucuś,Pysia
Jedzonko Rubi
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 27, 2008, 09:04:55 am »
Cześć z siankiem i ziołami radzi sobie całkiem dobrze.Rubi to nie ma tylko siekaczy dlatego muszę jej kroić warzywa w paski,lubi tez bardzo dropsiki więc wpadłam na pomysł podpowiedziany zresztą przez koleżanki z forum i w kawalek władam espumisan który wspomaga trawienie i jest dobry na wzdęcia i widzę że bardzo sie jej apetycik poprawił :lol  :lol