Autor Wątek: Agresja i ucieczka  (Przeczytany 2684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

logan82

  • Gość
Agresja i ucieczka
« dnia: Listopad 23, 2008, 13:03:16 pm »
Witam!!!
Gdy podchodzę do mojego królika on natychmiastowo ucieka do kąta.
A kiedy chcę mu coś włożyć do klatki to on naskakuje na mnie i drapie aż do krwi.
On w ogóle nie na widzi gdy się go głaska .
Po prostu martwi mnie jego zachowanie .
Proszę o szybką odpowiedź.

Z góry dziękuje !!!

Nuna

  • Gość
Agresja i ucieczka
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2008, 13:45:46 pm »
Napisz cos wiedzej o uszatym, w jakim jest wieku, ile czasu juz go masz, wykastrowany czy nie, samiec czy samiczka ?

logan82

  • Gość
Agresja i ucieczka
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2008, 20:28:26 pm »
Witam !!!
Owego królika kupiłem dokładnie 21 czerwca 2008 . Nie wiem dokładnie jest wieku ponieważ kupiłem go w sklepie zoologicznym .  Również nie wiem czy samiec czy samica i nie wysterylizwany/ana . Aha i czy jest jakiś sposób aby rozróżnić samca od samicy ?

Z góry dziękuje !!!

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Agresja i ucieczka
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2008, 20:56:30 pm »
No pewnie, ze jest - samiec ma jąderka i penisa, a samica nie :P Jaderka łatwo mozna zauwazyc o ile ich nie schowa, a penisa tez mozna zobaczyc. U samicy da sie tez wyczuc sutki.

Z mojej strony powiem tylko tyle: kastracja, kastracja i jeszcze raz kastracja!!
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

lenka

  • Gość
Agresja i ucieczka
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2008, 21:46:00 pm »
Może udaj się do weta  żeby ocenić stan zdrowia, płeć, i czy był kastrowany.
Co króliś dostaje do jedzenia? Czy wystarczająco biega poza klatką?

Co do kontaktu, ja bym bardzo pewnie położyła dłoń na główce królika zasłaniając mu/jej oczy, lekko przycisnęła i tak chwilę trzymała. Jeśli chociaż leciutko się spłaszczy to dobrze. Drugą ręką podsunęłabym pietruszkę pod nos. Powinieneś łagodne do niego mówić, żeby czuł że masz dobre intencje. I musisz być przy tym super spokojny.

daryja

  • Gość
Agresja i ucieczka
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 03, 2008, 03:10:32 am »
Ja kickowi rąk do klatki nie wkładam, bo wiem, że nie lubi (chociaż się nie rzuca), jeść dostaje na dywaniku łazienkowym przed klatką, a sprzątam jak jej nie ma w klatce. Wie, że co by się nie działo, leci do klatki i jest bezpieczna, jest chyba przez to spokojniejsza. Na głaskanie sama przychodzi.

Trzeba chodzić do weterynarza, choćby na obcinanie pazurków, czy szczepienia, a Twój królik chyba nigdy nie był, skoro nie znasz płci.

Też myślałam, że odróżnienie płci to czarna magia, tyle razy słyszałam o pomyłkach... Ale potem zobaczyłam u weta dorosłego samca i naprawdę jest różnica  :lol

logan82

  • Gość
Agresja i ucieczka
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2008, 18:25:00 pm »
Dzięki !! Jak najszybciaj udam się do weta . Zamykam temat !!