Autor Wątek: Czemu tak, a nie inaczej? Czyli charakter mojego królika...  (Przeczytany 2546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Macho

  • Gość
Czemu tak, a nie inaczej? Czyli charakter mojego królika...
« dnia: Listopad 16, 2008, 21:58:28 pm »
Witam :)

Mam od niedawna królika (samca) :) Jest bardzo fajny i kochany, jest "tylko" kilka "ale" ;) :
-w nocy okropnie gryzie klatkę,
-jest dość... agresywny, kiedy daję mu jedzenie,
-nie lubi być noszony na rękach,
-bobki snują się po całym mieszkaniu, a i siknie czasem gdzie ma ochotę ;)
-lubi gryźć kable,

To, że nie lubi być noszony absolutnie rozumiem, bo przecież nie każdy to lubi :)
Nie wiem tylko dlaczego gryzie tę klatkę tak namiętnie ;), dlaczego tak rzuca się na jedzenie i moje ręce, no i dlaczego nie chodzi do kuwety, skoro ma taką możliwość :)
No i te kable... kiedyś słyszałam, że to może świadczyć o jakichś niedoborach witamin, ale nie wiem ile w tym jest prawdy...

Wiem, że pewnie moje pytania i cały post dziwi wiele osób, ale miałam kieeeedyś królika (samiczkę), która była zupełnym przeciwieństwem, lubiła się tulić, załatwiała się do kuwety no i była bardzo spokojna :)

Myślałam nad kastracją, tylko czy to "załatwi" któryś z "problemów"? Wiem, że to i tak dobre dla jego zdrowia :)

Poza tym żyje w zgodzie z psem i kotami, także tu nie ma problemu :)

Proszę o jakąś radę, pomoc :)

Nuna

  • Gość
Czemu tak, a nie inaczej? Czyli charakter mojego królika...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2008, 08:31:30 am »
Co krolik to charakter.
Kroliki sa najbardziej aktywne wczesnym rankiem i wieczorem, Twoj jest wtedy zamkniety, energia go rozpiera, nie moze jej rozladowac wiec gryzie prety.
 Mozesz powkladac do klatki galazki, rolke po papierze toaletowym, zamienic klatke na plotek/ zagrodke z wieloma atrakcjami typu tunel, domek, maly drapak dla kota itd. ostatnie rozwiazanie: nie zamykac krola na noc, ale nie wiem czy sie wyspisz :)
Krolik jest agresywny w klatce bo to jego terytorium, a Ty tam rzadzic chcesz :) - kastracja moze zmniejszyc terytorializm.
Co do noszenia na rekach- moje tego nienawidza.
Bobki i siusianie wszedzie to forma znaczenia terenu, kastracja zwykle pomaga.
Raczej wszystkie kroliki lubia gryzc kable, powleczone sa czyms slodkim w smaku, jedyne wyjscie pochowac wszystkie.

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Czemu tak, a nie inaczej? Czyli charakter mojego królika...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2008, 10:34:31 am »
Cytat: "Macho"
dlaczego nie chodzi do kuwety, skoro ma taką możliwość  

Najlepszy tekst jaki słyszałam  :lol  Nie chodzi do kuwety, mimo iż ma taką możliwość, bo nie jest tego nauczony. Poczytaj o nauczeniu królika korzystania z kuwety. Pies też się uczy wołać na dwór i kot też się uczy korzystać z kuwety tak samo królika też się uczy.

Gina

  • Gość
Czemu tak, a nie inaczej? Czyli charakter mojego królika...
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2008, 23:01:05 pm »
Cytat: "Nuna"
zamienic klatke na plotek/ zagrodke z wieloma atrakcjami typu tunel, domek, maly drapak dla kota itd.

Powiem tyle płotek jest bardzo dobrym rozwiązaniem pod względem powiększenia przestrzeni w której królik jest zamknięty. Ma więcej miejsca niż w klatce i można dać więcej zabawek.
Niestety nie rozwiązuje problemu gryzienia prętów :P Np. moja wredota upodobała sobie oszczenie ząbków na prętach i potrafi je namiętnie piłować mimo otwartych drzwiczek :bejzbol Czasami nawet wyskoczy na zewnątrz zagródki i z tej strony obgryza pręty :oh: Takie ma fanaberie ta moja pannica.

Macho

  • Gość
Czemu tak, a nie inaczej? Czyli charakter mojego królika...
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2008, 21:58:26 pm »
Cytat: "Danae"
Cytat: "Macho"
dlaczego nie chodzi do kuwety, skoro ma taką możliwość  

Najlepszy tekst jaki słyszałam  :lol  Nie chodzi do kuwety, mimo iż ma taką możliwość, bo nie jest tego nauczony. Poczytaj o nauczeniu królika korzystania z kuwety. Pies też się uczy wołać na dwór i kot też się uczy korzystać z kuwety tak samo królika też się uczy.



hehe ;) Wiem, że i psa się uczy i kota, bo posiadam ;) i właśnie królik też umiał jak był mały ;) i jak ma w klatce kuwetę to do niej robi, ale jak biega to już nie ;)

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Czemu tak, a nie inaczej? Czyli charakter mojego królika...
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2008, 23:27:04 pm »
Jak biega to się zapomina po prostu :) albo mu się nie chce odrywać od zabawy. Jedyne co mogę polecić ręczny odkurzacz - jednym ruchem i wciągamy wszystkie bobki.