Autor Wątek: biegunka i kulenie ?  (Przeczytany 7940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
biegunka i kulenie ?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 27, 2009, 15:14:00 pm »
no wiec byłam u weta, ujal to tak "ze krolik chodzi jak pijany". nie stwierdzila przez co moze tak byc. Bycmoze przez to ze podgryzała listewki pomalowane farba, albo od zapachu kadzidełka.. albo jeszcze czegos innego. Krępy dostał zastrzyk z witaminami i zastrzyk z czyms przeciw biegunce, kazala mi podac pol lakcidu, i jutro ide do niej znowu. zapomnialam sie tylko spytam dlaczego on wlasnie taki "pijany" moze chodzic  :oh: .. jutro spytam. bo ta duza kupka jej nie zdziwila jakos strasznie...
bo ja nawet bym sie nie spodziewała ze taka wielka kupa to krolika :wow
w kazdym razie kroliczek ciagle sie pcha pod koldre i tam siedzi, mało kica, je sianko, pije wode i robi juz bobki, troche lepkie.

powiedzcie mi cos wiecej o zwierzyncu w Galerii Copernicus. Mnie sie wydawało, ze to odpowiedni sklep... zawsze tam kroliki maja czysto, nie maja az tak bardzo ciasno a poza tym wygladaja na zdrowiutkie ;> np moj był puchaty i czysciutki i wesoły ;>
a tak a propo mojego krolika wzielam z tego sklepu 4 godziny po jego dostarczeniu :)
wiec nie był tam za długo.. wydawalo mi sie ze ten sklep jest odpowiedni.
a jesli chodzi o wiek to czy ja wiem czy za mlode.. moj maluch mial 3 miesiace.. i był dosyc duzy ;>
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
biegunka i kulenie ?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 27, 2009, 15:20:40 pm »
Badanie kału zrobiłaś?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
biegunka i kulenie ?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 27, 2009, 15:27:01 pm »
To, że pani w sklepie powiedziała, że ma trzy miesiące to nie znaczy, że je ma  :/

Czy pani weterynarz ma doświadczenie w leczeniu królików?

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
biegunka i kulenie ?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 27, 2009, 15:27:10 pm »
nie, nie robilam. a to bardzo konieczne ;> ??
bo jesli tak to jutro poprosze...
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
biegunka i kulenie ?
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 27, 2009, 15:29:04 pm »
To bardzo ważne, bo maluch może mieć np. kokcydiozę. Trzeba to sprawdzić.

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
biegunka i kulenie ?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 27, 2009, 15:31:08 pm »
pani w sklepie powiedziala ze około 3 miesiecy, a krolika kupilam naprawde dosyc duzego.. wiekszego niz dwie dłonie, wiec nie sadze zeby byl mlodszy.. tak mysle ;>
a co do wet - nie wiem, specjalista od krolikow nie jest ale raczej sie zna, bo leczy tylko zwierzaki domowe (wszystkie). nie zajmuje sie np bydłem czy czyms tam.
a jest tu od pol roku, rodzice tam z moja sunią chodzili, i wszyscy od niej zadowoleni..

[ Dodano: Pią Lut 27, 2009 3:32 pm ]
to co ja mam jej jutro o tym powiedziec ;>?
i co, zaniesc bobka.. czy jak ;>
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
biegunka i kulenie ?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 27, 2009, 15:40:48 pm »
Jeśli sama na to nie wpadła to średnio o niej świadczy. Zmierzyła chociaż temperaturę? Pomacała brzuszek? Do badania zanosi się bobki, ale ja nie jestem pewna czy takie badanie robi się na miejscu.
I będę szczera, ja bym jutro z samego rana zapakowała malucha, wsiadła w pociąg czy autobus i w pół godziny byłabym w Toruniu. Temat byłby rozwiązany, wet by go zbadał, zalecił leczenie i byłoby po sprawie.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
biegunka i kulenie ?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 27, 2009, 15:42:35 pm »
Zbierz się w sobie i jedź do tego Torunia. Ludzie nie takie odległości pokonują, jak im zależy na dobru zwierzaka. Ja mogę 40 km jeździć, Madzia 70 km, Maro nawet 100 km, a Ty piszesz, że masz daleko, bo 20 km...  :oh:
Samo to, że pani wet stwierdza, że królik chodzi jak pijany i nie próbuje znaleźć żadnego wytłumaczenia oprócz kadzidełka, jest dla mnie wystarczającym wskazaniem do zmiany weta. Duża kupka jej nie zdziwiła - świetne.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
biegunka i kulenie ?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 27, 2009, 15:52:19 pm »
to nie znaczy ze nie zalezy mi na zwierzaku ;> sami piszecie ze weta dzisiaj nie ma. pojde do tej, zrobi jej wszystkie badania.. Krepy robi juz normlane bobki, dostał dzisiaj witaminki i cos przeciw biegunce.. teraz wraca mu "humorek". 20 km to nie jest duzo, to fakt, ale mam weta koło domu, wiec nie bd jechac na razie do Trn.. ale wyjazd i wet kosztuja. jak mu sie do pon nie polepszy to wtedy pojade.. ale wtedy juz szkola bedzie :/ behh, klopoty zaczely sie szybciej niz myslalam..
a waszym zdaniem ta farba albo kadzidełko mogło zaszkodzic ?
no i co z Tym zwierzyncem w galerii ;>?
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
biegunka i kulenie ?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 27, 2009, 15:54:31 pm »
tak jak Ci pisałam na priva, to że podobno leczy psy czy kota, w skrócie zwierzęta domowe, o niczym nie świadczy

królikowi trzeba zrobić badanie kału, czytałaś kiedykolwiek o kokcydiozie?

ja czasami spędzami kilka godzin dziennie u wet., tak jak pisała bośniak dzieczyny dojeżdżają do wet. z daleka, ale to jest  kwestia poczucia odpowiedzialności...jeśli Twojego królika nie zobaczy porzadny weterynarz- uwierz, że to szczęście mieć takiego wet. blisko- bo niewielu zna się na królikach, to się może naprawdę źle skończyć

dobry wet. postawiłby diagnozę i wiedziałby jakaś jest przyczyna, królik może mieć ostre zapalenie jelit, biegunki są koszmarnie niebezpieczne
pytam po raz kolejny, czy u Twojego króla nie słychać przelewającej się w jelitach wody? jakby coś mu bulgotało w brzuszku?



Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
biegunka i kulenie ?
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 27, 2009, 15:55:03 pm »
Jak mu się pogorszy to może byc za późno. Wet którego masz pod domem sie nie zna, a biorac zwierzaka trzeba być przygotowanym na wydatki.
Poza tym nasz weterynarz jest bardzo uczciwym człowiekiem i wizyta u niego nie jest droga.
Zrobisz jak będziesz uważała.

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
biegunka i kulenie ?
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 27, 2009, 16:09:55 pm »
aa, przepraszam.  nie. nic takiego nie slyszałam.. raczej w brzuszku mu nie bulgocze nic.. a do tego weta chyba pojade, rozmawialam juz z Ola_19.
mozliwe ze jutro pojade.

[ Dodano: Pią Lut 27, 2009 8:38 pm ]
jedynie przelewa jej sie w brzuszku
podczas picia, wtedy jej burczy tak.
ale to chyba nic zlego ;>   ?
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

malolata

  • Gość
biegunka i kulenie ?
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 28, 2009, 21:14:48 pm »
dzis bylam u weta. byl tez taki piekny maluch. maluch prawdziwy bo mial moze z 4-5 tygodni. kupiony 2 dni temu w zoologicznym. niestety nie miał dlugiego zycia. jelita przestaly mu pracowac i po krolasie:( byl jak mała dłoń.piękny tylko już za tęczowym mostem:( więc lepiej idz do weta bo moze sie skonczyc tak samo a tego nikt nie chce. powodzenia.

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
biegunka i kulenie ?
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 01, 2009, 17:26:31 pm »
nie ma w tym nic dziwnego ze moj maluch "uwielbia" lakcid ze strzykawki :p??
dostaje szału radosci jak mu daje to :p
i powiedzcie, jesli biegunki juz nie ma, to przestac podawac lakcid ;>??
dałam przez trzy dni po pol ampulki :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175