Autor Wątek: przetoka okoloodbytowa (?)  (Przeczytany 3033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vanda

  • Gość
przetoka okoloodbytowa (?)
« dnia: Październik 29, 2008, 18:26:10 pm »
zdecydowalam sie napisac, bo moze ktos rownie spanikowany jak ja zostanie wprowadzony w blad przez krolicza anatomie ;)
ostatnio zauwazylam rozmazanego bobka, troche mnie to zaniepokoilo wiec zajrzalam pod ogonki moim krolasom, zeby przekonac sie kto jest winowajca - Truska czy Pinio. Okazalo sie, ze Pinio. Kiedy czyscilam mu dupke zauwazylam wydobywajacy sie kal z otworu obok odbytu. Mojej paniki nie bylo konca, obdzwonilam przychodnie krolicze, niestety zadna nie byla juz czynna a nie chcialam isc z tym do weta, ktory nie ma doswiadczenia z krolikami. Jeden z weterynarzy dyzurujacej przychodnie powiedzial, ze przetoki u krolikow moga sie tworzyc, ale nie trzeba na gwalt z tym przyjezdzac, mozna to zrobic jutro. przeplakalam pol nocy zegnajac sie juz prawie z moim Piniutkiem snujac wywody o ropniach i posocznicach.. do weta pojechalam nastepnego dnia i ku mojej olbrzymiej radosci okazalo sie, ze kroliki maja takie zatoczki okoloodbytowe, ktore lacza odbytnice i skore, a Pinio sie nie domyl i stad to cale zamieszanie. wiedzieliscie, ze kroliki maja cos takiego? 3 odbyty? ;) w zadnej ksiazce tego nie znalazlam, ani na zadnej stronie internetowej. ufff jaka ulga ;)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
przetoka okoloodbytowa (?)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2008, 19:48:06 pm »
To nie są trzy odbyty :lol Jak TO się otwiera, to jest jeden odbyt :) Wygląda zaiste wyjątkowo  :diabelek
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Nuna

  • Gość
przetoka okoloodbytowa (?)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2008, 21:36:01 pm »
To sa gruczoly okoloodbytowe, to one wydzielaja ten nieziemski zapaszek podczas ruji :)

Offline furley

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
przetoka okoloodbytowa (?)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2008, 21:55:09 pm »
ruja u królików jest stała ... znaczy permanentna