Autor Wątek: Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(  (Przeczytany 27070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

naomi19

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« dnia: Październik 29, 2008, 13:47:49 pm »
Czy ktoś chciałby przygarnąć prześlicznego młodziutkiego króliczka, niestety z wadą tylnych kończyn? Jest przemilusi, przełagodny, niestety ma trudności z chodzeniem, także opiekun musi liczyć się z koniecznością chodzenia po weterynarzach, niewykluczone, że ciągłym leczeniu. Prawdopodobnie operacja może przynieść poprawę/ wyleczenie, ale trzeba to skonsultować z weterynarzem. Przyszły opiekun musi być osobą pełnoletnią (lub miec pełne poparcie rodziców) i odpowiedzialną.
A króliczek jest boski, pokochałam go wraz z siostrą, niestety nie możemy go przyjąć. ;( Bardzo proszę o kontakt, choć pewnie nikt nie będzie go chciał ;(
Wstawię zdjęcia, ma śnieżnobiałe, puszyste futerko, błękitne oczy, czerwone w środku :), małe sterczące uszka. Nie boi się ludzi, jest ufny, spokojny.
Może znajdzie się ktoś chociaż na tymczas? To zabrzmi strasznie, ale królik może zostać uśpiony...
Osobom zainteresowanym wyjaśnie bliżej jego stan zdrowia, przynajmniej tyle co wiem.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2008, 13:51:52 pm »
Biedak :( Naomi, wrzuć fotki, może będzie łatwiej coś znaleźć (wiadomo, że się "kupuje" oczami).
Czy królik miał robione RTG?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

naomi19

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2008, 14:38:12 pm »
Dziś wieczorem spróbuję wstawić fotki z komórki więc niewyraźne, w późniejszych dniach spróbuje wstawić wyraźniejsze zdjęcia.

Królik nie miał robionego RTG, powinien go zobaczyć dobry lekrz i zrobić RTG i inne badania.

Co chwilę wykonuję telefony w jego sprawie i z każdym sytuacja wygląda coraz gorzej, widmo uśpienia coraz bliższe. Cały czas mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto go pokocha i będzie mógł go przyjąć.

Gdyby ktoś się zdecydował, to mogę królika zawieżć, nie wiem czy na drugi koniec Polski, ale zrobię co będe mogła, tylko niech się ktoś znajdzie.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2008, 15:02:38 pm »
gdzie przebywa ten uchol,ze moze zostac uspiony?
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2008, 22:19:03 pm »
Naomi, dawaj zdjęcia  :bejzbol A tak poważnie, napisz o nim coś więcej, żeby - szukając domu - można było o nim powiedzieć coś więcej niż to, że jest niepełnosprawny :(
Poza tym przy niepełnosprawnym króliczku można mieć naprawdę dużo więcej pracy niż przy zdrowym i należy być tego świadomym.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Marciak

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2008, 22:16:25 pm »
ja nie widzę żadnych przeszkód co do przygarnięcia truśka, ale nie mam warunków dla niego bo u nas nie ma weterynarzy specjalistów i nie najlepiej by mu to na zdrowie wyszło, przykro mi :( Mam nadzieję, że trusio znajdzie cieplutki domek !

Życzę wszystkiego dobrego :bukiet  :bukiet  :bukiet

naomi19

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2008, 08:25:43 am »
Marciak- króliczek na dzień dzisiejszy potrzebuje czegokolwiek, nie musi być to najlepsza na świecie opieka weterynaryjna, ale duzo opieki i miłości. Choć Dom Tymczasowy. Proszę pomyśl nad tym.
Wstawiam zdjęcia króliczka (teraz je dopiero otrzymałam). Az dziwne jaki jest niesamowicie ufny, przyjacielski, spokojny, ale równocześnie ciekawy świata. Będzie z niego super przyjaciel.

http://img227.imageshack.us/my.php?image=zdjcia0256rn5.jpg
http://img220.imageshack.us/my.php?image=zdjcia0258vb5.jpg
http://img220.imageshack.us/my.php?image=zdjcia0258vb5.jpg
http://img217.imageshack.us/my.php?image=zdjcia0260cy9.jpg
http://img217.imageshack.us/my.php?image=zdjcia0260cy9.jpg
http://img216.imageshack.us/my.php?image=zdjcia0262wc7.jpg
http://img216.imageshack.us/my.php?image=zdjcia0263cg8.jpg
http://img217.imageshack.us/my.php?image=zdjcia0265kb9.jpg
http://img216.imageshack.us/my.php?image=zdjcia0266fb0.jpg

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2008, 09:13:32 am »
Jezu jakie maleństwo i jakie cudeńko. Oby znalazł dobry dom  :lol

swinka fici

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 06, 2008, 02:34:10 am »
:oh:  biedaczek!!widze po zdj ze krolik znajduje sie w jakims sklepie tak?? widzial go jakis dobry lekarz??mial juz to przeswietlenie???tzn on nie umie chodzic tak?? :(

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 06, 2008, 15:16:22 pm »
naomi19 w wolnej chwili napisz jak sprawy się mają....co się dzieje teraz z maluszkiem...
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

naomi19

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 06, 2008, 21:09:21 pm »
Znajduje się w sklepie, ale nie jest do sprzedania tylko do oddania, znajduje się na zapleczu, także na 100% nikt go nie zobaczy w tym sklepie. Czekam, kiedy pokaże się na stronie adopcyjnej. Króliczek potrafi chodzić.

Króliczek poza nóżkami jest zdrowy, je bbaaaaaardzo duzo :) Miał maleńką odleżynę, ale już jest wyleczona.

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 07, 2008, 18:56:05 pm »
a do czasu adopcji będzie przebywac w tym sklepie tak?
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 07, 2008, 19:10:09 pm »
Naomi, a daloby sie zorganizowac transport w okolice szczecina? Przemyslalam sobie i moglabym sie zaopiekowac maluchem

naomi19

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 10, 2008, 11:05:40 am »
aga.s proszę, skontaktuj się  z azi, ona prowadzi adopcję maluszka. Co do transportu, to może się dogadamy, ale to jak juz będzie załatwiona adopcja, bo królik jest wystawiony na stronę, zobacz tu:
http://www.adopcje.kroliki.net/adopcje/bialy_mikolow.html

Skontaktuj się ze mną, jak będzie po wszystkim, mam nadzieję, że adopcja dojdzie do skutku, aha odleżynka jest już wyleczona, więc 1 problem mniej!!!!

[ Dodano: Sro Lis 12, 2008 3:02 pm ]
Aga- ja mogę w ta sobotę przywieźć królika do Poznania- ale to na 80% nie wiem, czy da radę. Jeśliby doszło do adopcji, to czy byłabys takim dowozem w ogóle zainteresowana?

[ Dodano: Czw Lis 13, 2008 10:59 am ]
Niestety pospieszyłam się... transportu w sobote nie będzie, bo zostałam wystawiona :/ Tak bywa. Jak tam postepy w adpocji? :P

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 13, 2008, 11:11:31 am »
Co z maluchem?
Aga.s, Ty go adoptujesz, czy bierzesz na tymczas?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 13, 2008, 14:19:48 pm »
Ponieważ prowadze adopcję królisia od razu mówie, że nie zgodze sie na DT jeżeli bedzie w wiekszej odległosci niż 50 km - ze wzgledu na stan maluszka i problem z nóżkami nie chce aby jeżdził po całej Polsce i zmieniał co chwile domki.

Aga s dostała  email z informacjami odnośnie formalności. Czekam na odpowiedż. Zgłosiła sie też chetna Pani , która chciałaby zfinalizowac leczenie malucha, ale to wszystko do obgadania z Naomi , najwazniejsze jest zdrowie maluszka.

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 13, 2008, 19:25:07 pm »
Witam, przepraszam ze sie nie odezwalam odnosnie maila ale czasu troche braklo. Mam wlasnie w domu chora kicie mojej mamy. okazalo sie że zapalenie trzustki niestety. Kicia z miedzyzdroi wiec leczenie w szczecinie bo tam same konowaly.
Niestety moj wstretny maz nie chce sie zgodzic na adpcje, nawet nie wnikam dlaczego a DT to zbyt daleko wiec zgadzam sie z argumentami  AZI. Przepraszam za zamieszanie, chcialam dobrze dla malucha a nie wyszło. Mam nadzieje, ze znajdzie kochajacego opiekuna jak najszybciej

naomi19

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 14, 2008, 16:21:57 pm »
Zgłosiła się druga osoba zainteresowana króliczkiem. Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie !!

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 15, 2008, 10:05:55 am »
Naomi , do mnie się jeszcze ta osoba nie zgłosiła  :(

naomi19

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 15, 2008, 11:04:53 am »
Ta osoba na razie tylko sygnalizuje, że interesuje się króliczkiem i jeśli nie znajdzie opiekuna w pobliżu (pewnie nie znajdzie :/ ) to wtedy chetnie go weźmie. Podałam jej Twój adres mailowy, mam nadzieję, że się zgłosi. Tym bardziej, że jest z Krakowa. Byc może uda mi się zorganizowac transport króliczka do Krakowa, a Ty bys się zajęła wszystkimi formalnościami dotyczącymi adopcji :D
To moje marzenie, żeby się udało. Jak najszybciej!!!!

Majkiki

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 22, 2008, 11:48:09 am »
Witam, pisałam już do osoby prowadzącej adopcje na maila.
Miałam problem z wysłaniem ankiety oraz oświadczenia adopcyjnego.
Po kilku nie udanych próbach udało mi się. Jednak osoba prowadząca adopcje przestała sie odzywać. Więc za czełam szukać widomości o tym Białasku. Wylądowałam na tym forum jak widać, aż mnie złoscilo jak czytałam że jeszcze jestem w tym zoologicznym i czeka na domek a ja(jak zwykle uzdolniona komputerowo..) nie potrafilam sie zalogowac.. :buu   bo coś głupiego wpisywałam. A więc jestem. Jestem zainteresowana tym króliczkiem. Mogę go przygarnąć.
Moj królik nie bedzie raczej miał nic przeciwko. Mam go już 6 lat i nie wydaje mi się że źle go traktuje. A to jego zdjęcia :) :heart

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 22, 2008, 19:28:52 pm »
Majkiki nie odzywałam się bo mi padł komputer  :/  Na email Ci dzisiaj odpowiedziałam.

O adopcję tego króliczka stara się kilka osób. Ponieważ króliczek wymaga szczególnej opieki i uwagi, pospiech w wyborze nowego opiekuna nie jest wskazany.

Majkiki

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 23, 2008, 12:27:04 pm »
Aha, to niech zostanie wybrana najlepsza osoba.   :krolik  
Mniemałam że adopcje trwają szybciej, po to by umieścić ulubienca w ciepłym domku.
Ok, już nie będę poganiać. Nic na siłe.

naomi19

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 28, 2008, 13:26:19 pm »
Płatek, bo tak został ochrzczony, jest już w nowym domku- tymczasowym. Właścicielka sklepu chciała go wziąć do uśpienia, wieć został stamtąd zabrany, a ode mnie właśnie wczoraj pojechał do osoby, która rozpocznie jego diagnozę i leczenie.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 28, 2008, 13:49:23 pm »
Dobre wieści :) Daj znać, co zdiagnozowano u szkrabka  :przytul
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 29, 2008, 20:30:44 pm »
Witam. Płatek Bławatek przebywa u mnie w domku tymczasowym. Byłam dzisiaj z nim u weta w Katowicach na Brynowskiej. Płatek jest prawdopodobnie samiczką i wetka daje jej góra dwa miesiące.

Więc...
Mam pojechać tam w poniedziałek na konsultacje z chirurgiem małych zwierząt czy w ogóle jest szansa żeby te nóżki zoperować.
Prawdopodobnie jest to wada rozwojowa - taka się urodziła.
Poza tym króliś ma krwawe siki, co podobno może mieć związek z jego wadą - być może w środku też coś jest źle ukształtowane, coś gdzieś uciska albo co, efektem czego jest krew w moczu. Jeśli chodzi o pochodzenie czerwonego koloru z pokarmu, to raczej to wykluczam, bo ona jest tylko sianko z suszkami oraz karmę którą dostałam naomi19.
Tak więc do poniedziałku muszę upolować strzykawką 5ml moczu :)

Co jeszcze? Na lewym oczku ma jaśniejszą plamkę, coś jakby bielmo. Dostałam Gentamycynę...

Co do nóżek... Jak pisała, jadę w poniedziałek na konsultacje. Nie wiadomo czy w ogóle będzie szansa na operację, a jak będzie to będą musieli mu je najpierw połamać... :(
Wetka powiedziała, że do RTG prawdopodobnie będzie musiał być pod narkozą, aby mogli go ułożyć do zdjęcia tak żeby widzieli to co niezbędne do zobaczenia. Z kolei  podobno jest strasznie malutki i leciutki na narkozę...

To tyle wieści. Więcej w poniedziałek wieczorem, trzymajcie kciuki żeby operacja była możliwa. Chociaż nie wyobrażam sobie łamania nóżek takiemu maleństwu, a potem co, gips? :/

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 30, 2008, 13:20:29 pm »
o mój Boże!!!! aż mnie ciarki przeszyły. Będę z niecierpliwością czekała na wieści...a tak na marginesie...cieszę sie, ze kolejna osoba z tego samego miasta  :przytul

naomi19

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 30, 2008, 15:13:16 pm »
Fajnie, że tu napisałaś!
Słabo mi się zrobiło, jak przeczytałam o operacji, o łamaniu nóżek. Boję się, że operacja nic nie da, a Płatek tylko się nacierpi i straci zaufanie do ludzi, które teraz niewątpliwie ma duże. Jak się zachowuje u Ciebie? Czy samo RTG pozwoli dokładnie zdiagnozować tę chorobę? A badanie krwi? Boję się tego jego cierpienia, ale jeśli to ma być jedyne wyjście, jedyny sposób, by był zdrowy, to nie ma się nad czym zastanawiać...

Krwawego moczu u mnie ani w sklepie nie było na 100%.

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 30, 2008, 16:27:37 pm »
Hmmm... skoro moczu nie było u Ciebie to znaczy że zaczyna się z nim dziać coś niedobrego :( Czekam aż się wysiusia ale na razie się nie doczekałam. O badaniu krwi na razie nikt nic nie mówił, zapytam...
Co do RTG to też nie wiem... Na razie ta wetka go tylko "macała", a w poniedziałek ma się wypowiedzieć specjalista. Zobaczymy...

Natulec

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 01, 2008, 20:01:30 pm »
I jak wypadła wizyta u specjalisty?
Wiadomo już coś więcej?

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 01, 2008, 20:22:12 pm »
Po wizycie u doktora Rybickiego...

Operacja raczej nie wchodzi w grę. Nie było RTG, badał nóżki Płatka dotykając je. I stwierdził że nawet by operacji nie zasugerował. Zbyt duże ryzyko że nic z tego nie będzie. Że się nie zagoi/zrośnie. Poza tym "podudzie królicze jest delikatniejsze od kości z kurczaka i nawet nie ma tam miejsc na ewentualne śruby".

Czyli Płatek zostaje kaleką. Wiąże się to z tym, że trzeba go podmywać codziennie, wymieniać codziennie ściółkę, na łapkach robią się odleżyny i odparzenia które trzeba smarować...

Oczko na razie dalej kropię Gentamycyną, w dalszej fazie zasugerował Corneregel.

Badania krwi ani moczu nie robił...
Temat moczu zlał kompletnie, stwierdził że to może być przez jakiś barwnik (wspominał coś o hemoglobinie). Zauważyłam także że ona nie sika czerwoną krwią, ale mocz staje się dopiero po czasie czerwony.
Wczoraj jak próbowałam zebrać go strzykawką to był żółty. Dopiero wieczorem zrobił się czerwony.

Jutro jadę do mojego weta na badanie krwi i moczu.

Plus jest taki że nie wziął nic za wizytę :) I jeśli chodzi o układ kostny, zabiegi chirurgiczne i naturalną selekcję słabych osobników to gadał i gadał.
Natomiast minus za olanie tematu sików.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 02, 2008, 08:50:18 am »
Qurcze , podstawą diagnozy jest RTG. To że pomacał nóżki jeszcze o niczym nie świadczy. Nie wiadomo jak wyglada układ kostny , w niedalekiej przyszłości (a może i teraz) króliczek może cierpieć. Nie wolno zapominać, że króliczki potrafią ukrywac ból i cierpienie.

Uważam,że konieczne jest RTG - ono pomoże podjąć nam decyzję czy króliczek ma szanse na życie i nie będzie cierpiał czy też należy go uspić.

naomi19

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 02, 2008, 14:47:44 pm »
Azi- królika na pewno- przynajmniej na tym etapie- nie wolno usypiać. Nie ma takich podstaw. Królik znajomej ma to samo schorzenie, a przynajmniej o takich samych objawach. Rehabilituje go (sama), podmywa brzuszek. Jej królik funkcjonuje w miarę normalnie, nie męczy się, jest wesoły. U Płatka sytuacja inna, bo jest niezdiagnozowany.

Ja bym naciskała na badanie krwi, trzeba wylkuczyć pewne choroby np wywoływane przez pierwotniaki. Na RTG również też. Rybicki niestety ma problemy z diagnozowaniem, dlatego dobrze by było skonsultować z innym wetem, ale to wszystko już pisałam Kasi.

Trzymam za niego kciuki, jak wczoraj dostałam smsa to zamarłam, bo myślałam, że sytuacja się pogorszyła, oczekiwałam najgorszego, ale na szczęście nie wygląda to najstraszniej, choć niewesoło.

Nuna

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 02, 2008, 15:39:34 pm »
Polecam w Katowicach
Katowice
Gierek Aleksander
ul. Ceglana 67
tel. (032) 757 47 47
Dr Gierek jest chirurgiem-ortopedą z dodatkową specjalnością-okulistyka.

 i  pania weterynarz z Chorzowa, odpowiada tez na posty na forum Kaziora,
Gabinet weterynaryjny "Diagnovet"
dr Magdalena Berdecka
Chorzów, ul. Szczecińska 10
tel. (032) 241-08-38
kom. 0602-332-817
Czynne: pn.-pt. 9-19 sob.10-14, dyżur całodobowy.
Adres email: vexillum@wp.pl
Wyposażenie : RTG, laboratorium wet.
www.diagnovet.pl

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 02, 2008, 16:16:00 pm »
Naomi , ja go nie chcę uspić . Chodziło mi o to żeby zrobić RTG a potem podjąć decyzje. Bo tak naprawdę nie wiadomo co sie dzieje z nóżkami i kregosłupem.
Umówiłam się z Kasią ze zrobi RTG i wyśle go do Krakowa (skonsultuje z moim wetem) lub wysle do Oazy. Tu naprawde potrzebna jest dobra diagnoza.

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 02, 2008, 19:55:01 pm »
Chciałam dzisiaj iść z Płatkiem do mojego weta, ale niestety jego ubogi gabinet nie ma RTG. Podsunęła mi Faunę albo gabinet w Tychach na Niepodległości, który wygląda na fajny, ale niestety nie znam żadnych opinii.
W Faunie trafiłam na Michała, który również pomacał Płatka i stwierdził że nie ma potrzeby robienia RTG, bo nie ma lekarza który podjął by się zoperowania czegoś takiego. Ale w końcu zrobił RTG, zasugerował że (prawa?) kończyna była złamana. Biodra i miednicę ma ok, natomiast kolana i całą resztę nie.

Poinformował też, że albinosy często stosowane są do różnych badań eksperymentalnych (czego  efektem mogą być takie patologie jak u Płatka, ale nikt nie zna jego przeszłości i na podstawie RTG czy macania ciężko ocenić czego efektem są te koślawe łapki).

Kicanie jego kojarzy mi się z takim konkursem jak ludzie skaczą w workach. Albo z kangurkiem. Odnośnie jego ruchu, to wet powiedział że im więcej ruchu (tarcie) tym większe odciski czy odgniecenia. Ale z kolei nie można go w klatce trzymać cały czas :/

Zrobione ma badanie moczu, ale niestety tylko jedno bo ilość jaką miałam nie starczyła na dwa. Ma podwyższone pH i leukocyty co podobno może świadczyć o zapaleniu pęcherza. Dostał dzisiaj trzy zastrzyki, w czwartek do kontroli.

Zrobione miał także "badanie" oka, tj wpuszczony jakiś pomarańczowy środek który zabarwił to bielmo. Przepisał inne leki: Neomycyna i Biodacyna. I witamina C w kropelkach.

Nie było niestety badania krwi, bo on powiedział że na chwilę obecną nie kojarzy żadnej choroby pierwotniaczej ani bakteryjnej która by atakowała kości i nawet nie wie pod jakim kątem te badania zrobić. Jakieś wskazówki?

[ Dodano: Wto Gru 02, 2008 7:59 pm ]
Aha, zapomniałam dodać że na zaczerwienienie na nóżce Płatka stwierdził że nie ma potrzeby smarowania tego czymkolwiek. To samo było z moją świnką, która już jest za Tęczowym :/

[ Dodano: Wto Gru 02, 2008 9:06 pm ]
test zdjęcia :)


Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 03, 2008, 11:42:48 am »
Zrobił RTG całego króliczka czy tylko tylnych nóg? Jeśli całego - jak wygląda układ kostny, zwlaszcza kręgosłup??
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 03, 2008, 21:39:04 pm »
Zrobił nóżek osobno i kręgosłupa też. Jak pisałam, niechętnie, bo oni badają dotykiem (jak niewidomi :-) ). Stwierdził że nie ma nieprawidłowości w kręgosłupie.
Dzisiaj zdjęcie zostało wysłane do Azi.

Czekamy na info.

naomi19

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 04, 2008, 11:16:21 am »
Cytat: "kasiape"
stwierdził że nie ma potrzeby robienia RTG, bo nie ma lekarza który podjął by się zoperowania czegoś takiego.



Słuchajcie, to jest właśnie śląsk. Tu nie ma żadnych specjalistów od królików, ostatnio mocno to przemyślałam i wyciągłam takie wnioski. Jak leczyć to chyba tylko w Warszawie.
Dr Gierek- w nim była ostatnia moja nadzieja, ale kilka dni temu wygasła całkowicie. Dr Gierek sam powiedział- osobiście mojej siostrze- że zna się tylko na psach i kotach i nie odpowiedział na pytanie mojej siostry. Moja w tym momencie ostatnia nadzieja to dr Julia Mazur. Później na śląsku już NIKT ;(
Kasiu współczuję, ja sama miałam przeogromny problem jak moja Bunia chorowała na ropnia. Miałam do wyboru jechać do Warszawy i ją ratować, bo tu wszystcy ją olewali, ale ponieważ miałam noworodka w domu to musiałam być z córką i teraz Buni już nie ma. Po tych doświadczeniach chyba pojechałabym i zaryzykowałabym.






 
Cytat: "kasiape"
Odnośnie jego ruchu, to wet powiedział że im więcej ruchu (tarcie) tym większe odciski czy odgniecenia. Ale z kolei nie można go w klatce trzymać cały czas :/


Tutaj muszę się zgodzić- pewnie zauważyłaś, że on nie lubi kicania, że sprawia mu to ból. Dlatego ważna jest rehabilitacja- to będzie podstawą jego ruchu- niestety. W Polsce jest niewiele ośrodków rehabilitacyjnych dla zwierząt. ja jestem rehabilitantką, rehabilitacja zwierząt niewiele się różni od tej dla ludzi, więc możesz kiedyś wpaść to coś zademonstruję ;)
Płatek (nie wiem czy tak go wołasz;) lubi natomiast taką pozycję, jaką pokazałaś na zdjęciu- przytulony mocno do cała, do klatki piersiowej, najlepiej na leżąco, wydake mi się, że wtedy nie czuje bólu i czuje sie bezpieczny.

 
Cytat: "kasiape"
Nie było niestety badania krwi, bo on powiedział że na chwilę obecną nie kojarzy żadnej choroby pierwotniaczej ani bakteryjnej która by atakowała kości i nawet nie wie pod jakim kątem te badania zrobić. Jakieś wskazówki?


Nie są zaatakowane kości, tylko ukł. nerwowy, co daje skutki w mięsniach :/ To powiedz mu cos np o toklsoplazmozie, albo nie. jak sam nie wie, to lepiej nawet nie zaczynaj :
Cytat: "kasiape"
uot;] [ Dodano: Wto Gru 02, 2008 7:59 pm ]
Aha, zapomniałam dodać że na zaczerwienienie na nóżce Płatka stwierdził że nie ma potrzeby smarowania tego czymkolwiek.


To bzdura- trzeba i to jak tylko sie tworzy zaczerwienienie. Tak jak u ludzi tworzą się odleżyny i NIE WOLNO tego zaniedbać, to może prowadzić nawet do śmierci! A swoja droga do sporego bólu!
Na prawde z moich doswiadczeń i u ludzi i u Płatka- najlepszą maścią jest Bepanthen- najszybciej goi rany, podrażnienia. Nie stosuj przypadkiem Sudocreu, bo bardzo szczypie ( w profilaktyce odleżyn jest on dobry). Dobry jest tez balsam kapucyński- ale uwaga- szczypi, ale tylko chwilkę, ale rewelacyjnie goi i odkaża.

Przepraszam, że tak pouczam, ale nie mogę słuchać, bo gada ten weterynarz ;( Jeździsz z królikiem po weterynarzach, szukasz rozpaczliwie pomocy, a tu takie decyzje. leczenie, żeby tylko leczyć, a nie żeby wyleczyć. Tak mi smutno, bo pokochaliśmy Płatka i tak bardzo chcę, żeby wyzdrowiał, a jesli nie wyzdrowieje zupełnie, to żeby nie cierpiał, żeby nie stracił tej pogody ducha, jaką ma teraz.


Po zdjęciu widzę, że troszke urósł, czy dalej ma takie apetyt jak wczesniej? To zdecydowany plus tej całej sytuacji.

Dawaj dalej znac, co z Płatkiem, jak się czuje, jak da;lsza próba diagnozowania. Bez diagnozy za przeproszeniem d... :[

azi- super, że pokażesz zdjęcia swojemu wetreynarzowi. Moze ktos w Warszawie kto akurat teraz chodzi do weterynarza równiez mógłby to zrobić? Ciekawa jestem, co powie Twój wet.

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 04, 2008, 18:35:39 pm »
Ja ciekawa jestem co by moja wetka powiedziała o Płatku, ale też nie jest specjalistką... Więc nawet do niej nie idę, niech już malucha leczy jeden wet.


Zaniosłam dzisiaj drugą porcję moczu do badania (osad?) wyniki mają być jutro lub pojutrze.


Płatek waży 450 gram, sama nie zauważyłam żeby jakoś urósł :)
Dzisiaj byłam z nim w Faunie (mają nową panią doktor - Karolinę), badała mu temperaturę 38,2 i mówiła że ma taki malutki tyłeczek że termometr nie wejdzie :)
Niby nieco niższa, ale powiedziała żeby się tym nie sugerować bo to może być błąd pomiaru.

Płatek dostał dwa zastrzyki, jeden jakiś wzmacniający a drugi to antybiotyk Betanox (???).

On jest bardzo ciekawy świata i w sumie to nawet nie wydaje mi się żeby nie lubił "kicania", chociaż cały jego ruch ogranicza się do "kicania" po mnie. Nie wiem czy go puszczać czy nie? Tym bardziej że mam panele i się może rozjeżdżać.

Rzeczywiście uwielbia tak leżeć :)

Dałam mu już dwa razy po plasterku marchewki :) Chrupał ze smakiem.

Ja mam Alantan po leczeniu Mruczandy.
Mruczanda była świniakiem i też zrobiły się jej takie "odciski" na stopach na co dr Michał powiedział że dopóki się z tym nic nie dzieje to nie trzeba smarować. Koniec końców, pięty Mruczandy zwiększyły się trzykrotnie i po miesiącu leczenia i zastrzyków zdechła.

Poza tym poszukuje jakiegoś pomysłu na ściółkę... Bo jak daje szmatkę, to ona mu się podwija i kołtuni, tylne łapki mu się w to wplątują.
Potrzebne jest coś miękkie i higieniczne, bo będzie na to sikał...
Myślałam o takim materacyku (jak się kupuje dla kota albo królika), ale to chyba nie jest zbyt higieniczne i długo schnie. Ale się nie będzie podwijać.
Nie wiem...

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 04, 2008, 19:34:10 pm »
kasiape, w rossmanie są podkłady higieniczne. Ja używałam takich jak Kulek był mniejszy i są swietne ;)

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 04, 2008, 19:37:33 pm »
ja juz zgłupiałam  :(  zawsze miałam duze zaufanie do Fauny...i powiem szczerze, ze momentami Michał wydawał się bardziej profesjonalny od Juli. Leczyliśmy u niego 2 razy infekcję górnych dróg oddechowych, odrobaczaliśmy bo napatoczyły się robaki, kiedy Muniek miał infekcje grzybiczą to ON pobrał zaskrobinę (Julia nawet o tym nie wspomniała) no i co najważniejsze sterylizował mi Muńka i obyło się bez komplikacji...no może były małe, ale to z winy samej Munisławy (wygryzła sobie szwy i trzeba było szyć na nowo). ach...trzymam kciuki za malca  :przytul

naomi19

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 04, 2008, 21:36:16 pm »
Kurcze, przy jego problemach ze zdrowiem i młodym wieku- 8 tygodni (?) ja bym się wstrzymała z warzywami, a juz szczególnie z marchewką. Ale jest pod Twoją opieką, najlepsza jaką mógł mieć i wiem, że nic mu się nie stanie ;)

Ja jestem załamana naszymi weterynarzami, nie wiem, co zrobię, jakby mi (ODPUKAĆ) Nietoperus zachorował. Po prostu znów ta bezradnośc, szukanie pomocy u kogokolwiek, z nadzieją, że jakimś cudem się uda. To jest w tym wszystkim najstraszniejsze.

Może lignina by się sprawdziła jako podściółka? Żeby było miękko pod spód jakis materacyk, który można prać, a na to lignina- będzie bardziej higienicznie.
No chyba, że by to zżerał, bo po nim mozna sie tego spodziewać, bo jest wiecznie głodny.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 04, 2008, 22:31:15 pm »
Ja jednak ufam Gierkowi. Oba moje króle były tam kastrowane, dostałam wybudzone - zadnych komplikacji. Rozumiem, ze nie musi sie znac na wszystkim, ale mysle, ze moglby cos poradzic. Ewentualnie moze przedzwonic do Oazy?? Powinni naprowadzic na dobry trop - i tym tropem pójdą nasi weterynarze.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 05, 2008, 09:25:57 am »
moze napisać do Oazy, niech odpiszą na maila, tak abyś mogła sobie to potem wydrukować i zanieść do np. Juli Mazur. Może to ją jakoś naprowadzi. Przedstaw dokładnie jak sprawa wygląda (albo dziewczyny, u których do tej pory przebywał mały) i wspólnymi siłami moze coś wykminicie :) całusy

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 05, 2008, 12:34:14 pm »
RTG Płatka dotarło, czekam jeszcze na przesłanie reszty wyników i w przyszłym tygodniu idę na konsultacje do dr Barana.

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 05, 2008, 18:28:30 pm »
Fajne ma nazwisko :-) Takie królicze.

No zobaczymy co będzie po konsultacjach w Krakowie.

To nie dawać mu marchewki? Chciałam mu trochę urozmaicić.

Może spróbuję z tymi podkładami z Rossmana.

Mi też Mazurowie dużo pomogli jak Paskuda miała guzki promienicze i jeszcze jej się odnawiały.
Ale sterylke już robiłam na Harcerskiej. Też bez komplikacji, chociaż nie dostałam jej wybudzonej i zaczęła się budzić w drodze do domu, w samochodzie :/

Offline Martuu

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 192
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 05, 2008, 18:53:50 pm »
Dr Baran powiadacie....
Kurde, może to jakaś rodzina, o której nic nie wiem ;-)

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 05, 2008, 19:35:25 pm »
kasiape, narazie nie dawaj mu żadnych warzyw i owoców ;) lepiej dmuchac na zimne ;)

naomi19

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 05, 2008, 19:41:30 pm »
Kasiu, jak chcesz mu urozmaicic dietę, to podawaj mu suszone ziółka, jak nie masz zapasów, to Nietoperuś może sie podzielić (choć też mamy niezbyt wiele ;) )

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 05, 2008, 22:00:02 pm »
Linki do filmików z brykającym Płatkiem:

http://www.youtube.com/watch?v=-f-6eCEoW-c

http://www.youtube.com/watch?v=985EBbvrUfw

Nieźle sobie radzi jak na kalekę, nie? :)

Natulec

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 05, 2008, 23:00:43 pm »
jak sobie podrzuca kuperkiem :)
i chyba ma chęć zjeść pościel  :>

Nuna

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 05, 2008, 23:06:17 pm »
Slodki jest i  rozrabiaka  :lol

naomi19

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 06, 2008, 20:56:20 pm »
Kasiu- zdecydowanie mu sie poprawiło! On skacze! Dobrze na niego działasz, bo u mnie to ledwo chodził, super- tradycyjnie go ode mnie wymiziaj ;)

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 07, 2008, 17:29:35 pm »
Rany jaki on szczęśliwy :heart bryka dupką macha :lol
Kochany jest :heart
buziaki dla niego i myraski :przytul
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Anula_un

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 07, 2008, 17:36:15 pm »
Tak tryska szczęściem:):) i chyba chętnie by cosik zmajstrował hahahaha

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 07, 2008, 19:19:24 pm »
A Paskuda tak nigdy nie robiła. Dopiero jak Tintek do mnie dotarł to zobaczyłam jak królik potrafi brykać. I wiecie co? Myślałam że ma czkawkę że tak podskakuje albo że jakiś chory :>  :diabelek

[ Dodano: Nie Gru 07, 2008 8:24 pm ]
Mam problem, właśnie jesteśmy po rumiankowej kąpieli. Płatek ma na jednej łapce odleżynę, dzisiaj jest bardziej zaczerwieniona. Niestety jest ona na samym "kancie" pięty. Myślałam o opatrunkach, ale na brzegu ciężko jest coś uwiązać czy przykleić. naomi19, czym mówiłaś żeby to smarować? Co najszybciej działa?
Poza tym w drugiej nóżce, na samej kosteczce zaczyna mu się łysinka robić, czyli pewnie mu się wytarło i zapowiadają się następne problemy.
Poza tym nawet jak założę opatrunek, to podejrzewam że wystarczy żeby się zsikał... :/

naomi19, Zauważyłaś że ma jedną nóżkę tak wykrzywioną, że pazurki zamiast rosnąć w dół to rosną do góry? Trzeba będzie je podcinać często, bo nie mają możliwości jakiegokolwiek ścierania i pewnie będą mu się wbijały w ciałko :(

Oczko ma się lepiej, a na czwartek potrzebuje moczu :)

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 08, 2008, 10:19:00 am »
Niestety konsultacja u weta się opóźni o tydzień. Dopadła mnie angina i leże uziemiona w łóżku przez tydzień  :/

Nuna

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 08, 2008, 12:16:59 pm »
Na odlezyne mozesz kupic masc nagietkowa.

naomi19

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 08, 2008, 12:22:51 pm »
Kasiu- na odleżyny NIE WOLNO zakładać żadnych opatrunków.
Bepanthen- maść (w patece) i balsam kapucyński ( w zielarskich). Bepanthenem smarowac non stop- działa również jAko profilaktyka, jak najczęściej, balsamem kapucyńskim raz, dwa razy dziennie.

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 15, 2008, 20:04:01 pm »
Dzisiaj miałam schizę że robi mu się ropień nad prawym oczkiem, więc poszłam do mojego peerelowskiego weta :)
Mój peerelowski wet rzekł był: że zdjęcie RTG to podstawa badania, że z przednią łapką też coś jest nie tak (czego żaden poprzedni wet nawet NIE ZBADAŁ), że w moczu rzeczywiście jest więcej leukocytów, ale ona w ogóle nie ma pojęcia skąd może się brać czerwono-brunatne zabarwienie dopiero po jakimś czasie "leżakowania" moczu. Wymieniła pełno nazw różnych chorób i powiedziała że na podstawie RTG można by było ewentualnie stwierdzić czy zmiany w łapkach mają urazowy (ortopedyczny) czy może to faktycznie być spowodowane jakimś pierwotniakiem który atakuje układ nerwowy.
I powiedziała że jak będę coś wiedzieć, to mam koniecznie dać znać.
I chciała dać namiary na jakiegoś weta do konsultacji z Warszawy.
I skierowanie na badanie moczu dostałam... bo to jest peerelowski wet i nie ma u siebie żadnego sprzętu :-)

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 16, 2008, 20:48:07 pm »
Po konsultacji: wet stwierdził, że problem z łapka to  najprawdopodobniej wada rozwojowa a nie złamanie. Zabieg u króliczka jest wykluczony. Dalsza diagnoza zalezy od "pomacania " łapki no i tego jak królinek sobie z nią radzi.

Pokazałam mu odpis z książeczki zdrowia i wyniki z moczu. Zaintrygował go jeden z podanych antybiotyków (powiedział, że nie ma pewności że sie go podaje uszatym, a jeżeli nawet to by go nie podał na tym etapie leczenia) mam zadzwonić w czwartek , bo sobie sprawdzi w swoich skryptach. Powiedział ,że ten antybiotyk może powodować mizerne postępy w leczeniu.

naomi19

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 17, 2008, 10:46:37 am »
azi- dlaczego się nie kwalifikuje do zabiegu?

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 17, 2008, 19:59:23 pm »
U królików ciężko jest wykonać zabieg na nóżce, co innego zabiegi u kotów czy psów. U królika siła ciężkości spoczywa na tylnych łapkach więc wszelkie zabiegi składania łapek czy operacji tak naprawdę są wykluczone.

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 17, 2008, 20:46:36 pm »
naomi19, wiesz jak on urósł? a bryka dzisiaj jak opętany, salto nawet zrobił :) A jak się rozbryka to nic go nie zatrzyma. A teraz idziemy się taplać w rumianku. Dobranoc.

naomi19

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 17, 2008, 21:38:21 pm »
azi- no to co weterynarz to inna opinia, tak to już z nimi jest. Ja osobiście bałabym się tej operacji, ale jeśli miałaby pomóc... Tylko kto się jej podejmie?
Kasia- fajnie, że tak bryka. Masz z nim wiele pracy, kąpiele, smarowania itp ale cieszę się, że rośnie, ma dobry humor :)

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 20, 2008, 19:56:33 pm »
Umowa adopcyjna podpisana. Jutro uszatek przyjeżdza do Krakowa. Po Świętach ide z nową właścicielką i uszatym na kontrole do weta .

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 20, 2008, 20:01:39 pm »
Super wieści!! Płatek zostanie w Krakowie??
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

rikki165

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 20, 2008, 20:05:21 pm »
fajnie ,że znalazł domek...i dobrego właściciela.... :DD

naomi19

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 20, 2008, 20:52:13 pm »
Na razie jest w Tychach, a nie w Krakowie ;)

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 21, 2008, 19:14:05 pm »
Dzisiaj odbyło się Wielkie Przekazanie króliczka. Staszny maluszek z niego i taki żółty od rumianku  :lol . Miejmy nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej  :lol

Natulec

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 21, 2008, 19:25:55 pm »
super, że maluch znalazł domek :)

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 21, 2008, 19:41:12 pm »
Graaatulacje  :bukiet

Anula_un

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 21, 2008, 20:50:20 pm »
pocieszające wieści:)

naomi19

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 21, 2008, 21:26:57 pm »
A ja ze swej strony dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w sprawę króliczka, miło już dawno go nie być na świecie, a znalazła się najpierw Kasia, a potem  hmmm... no właśnie kto :P Niech się ujawni i wstawia zdjęcia kochanego Płatka i mam nadzieję szczęśliwego :) No i azi dzięki :)

Anula_un

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 21, 2008, 21:35:53 pm »
tak, tak!!! prosimy o ujawnienie:):)

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 22, 2008, 08:24:25 am »
Nowa włascicielka Iza - pewnie sie ujawni niedługo, na razie jest przejęta maluszkiem.  :lol
Ciesze się że maluszek trafił do Krakowa, tu trafi do dobrego specjalisty, a że jest chorowitkiem to dobra diagnoza i leczenie to podstawa.
Ciesze sie że mogłam pomóc, ale najwieksze podziekowania powinny być dla Kasi oraz Izy.

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 22, 2008, 17:35:06 pm »
Ja też dziękuję wszystkim którzy mieli jakikolwiek wkład w ratowanie Płatka.

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 22, 2008, 19:17:10 pm »
Wspaniałe wieści, teraz tylko odpowiednie leczenie i zdrówka pół tony dla Płatusia.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Z.Izabela

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 22, 2008, 23:40:43 pm »
Witam wszystkich
to mnie spotkało to szczęście i maluszek mieszka teraz ze mną.
a teraz jesteśmy po kąpieli rumiankowej:) i powoli kładziemy się już spać ale nie mogę za dożo pisać bo jedna ręką trudno a druga jest zajęta głaskaniem pewnej cudownej istoty, która przytulania nigdy nie ma dosyć :lol
Postaram się na bieżąco informować was co ze zdrówkiem maluszka, i jeszcze raz chciałam wszystkim, którzy pomogli i pomagają bardzo podziękować za to, że zajęli się małym a ja mam teraz nowego członka rodziny
ps. razem z maluchem życzymy was szczęśliwych, ciepłych i białych jak mój maluszek Świąt..ja już najcudowniejszy prezent dostałam.

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 23, 2008, 17:15:44 pm »
Z.Izabela, gratulacje odważnej i ważnej decyzji przygarniecia Płatka, czekamy na same dobre wieści.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 23, 2009, 22:02:03 pm »
Na prośbę Izy wstawiam zdjęcia:











Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 23, 2009, 22:02:51 pm »
aaaaaaaa boski :D

Gina

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 23, 2009, 22:05:49 pm »
Ale wygodnicki króliś :) Troszkę mu się urosło.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 23, 2009, 22:54:02 pm »
Ludziska - roztopiłam się całkiem... Przecudo z niego!
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Andzia;)

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 24, 2009, 08:00:51 am »
przepiekny maluszek duzo szczescia wam zycze zeby maluszek byl zdrowy :przytul

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 24, 2009, 14:07:14 pm »
Ale małe cuuuuuudo  :bukiet  :bukiet

nuka

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 25, 2009, 08:32:06 am »
ależ maluch jest superaśny! Taka przymilna przylepa . Słodkie cudeńko.
A co słychać u niego?

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 25, 2009, 09:03:35 am »
widać, ze maluszek jest szczęśliwy. słodziak mały. dużo zdrówka i myrasków dla niego a my prosimy o więcej zdjęć :jupi
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

AgaS

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 25, 2009, 09:13:20 am »
o rany! totalnie rozbrajający! cuuuuuuuuudo :)

Z.Izabela

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 19, 2009, 12:39:25 pm »
Hey:) Dziękuje za życzenia dla Malucha;)
Niestety oprócz chorych łapek Mały miał także poważne problemy z oczkami - stan zapalny udało się wyleczyć ale okazało się, że nie zamyka on powiek do końca i oczka trzeba 3 razy dziennie zakrapiać i oczywiście jest pod opieką i kontrolą weterynarza.
Ale z przyjemnych wiadomości to maluch uwielbia wylegiwać się na kocyku nad Wisłą i już niedługo postaram się wrzucić jakieś zdjęcia:)
Pozdrawiamy;]

nuka

  • Gość
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 19, 2009, 20:15:06 pm »
Cytat: "Z.Izabela"
oczka trzeba 3 razy dziennie zakrapiać
a jak maluszek to znosi?
Z niecierpliwością czekam na foteczki maluszka. Czułostki dla niego

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Przepiękny biały króliczek z chorymi łapkami :(
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 20, 2009, 19:19:40 pm »
Buuuuu :( Biedna mała kaleka...

Dużo cierpliwości Wam życzę i również czekam na fotki :)