Autor Wątek: czrna ziemia  (Przeczytany 3068 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

emeska

  • Gość
czrna ziemia
« dnia: Wrzesień 23, 2008, 21:23:52 pm »
Witam
mam pytanie , poniewaz nie moge nogdzie tego znalezc, ostatnio sadze sobie roslinki (owies, buraki ,pietruszke , marchew) i tak sie zastanawiam bo ladnie mo rosnie czy nic sie nie stanie jak postawie taka doniczke z owsem na ziemi zeby krolik sobie jadl?? czy ziemia moze mu zaszkodzic jak sprubuje??

Pozdrawiam   :*

Preah

  • Gość
czrna ziemia
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2008, 21:53:19 pm »
Moim zdaniem zaaferowany frajda z własnoząbkowego zrywania roslinek królis, nie zwróci uwagi na ziemie ;)

A poważnie, króliki na wolności same zrywaja zielonkę, króliczki wypuszczane do ogródków, takze urządzaja sobie naturalny szwedzki stół, zatem nie masz powodów do obaw, jeśli nie pryskałaś niczym sztucznym roślinek.

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
czrna ziemia
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2008, 22:22:24 pm »
Przecież jak zje trochę ziemii o ile zje to nic mu się nie stanie, prędzej znając upodobanie królików do rycia norek w ziemi zrobi Ci niezły galimatias.

Sen

  • Gość
czrna ziemia
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2008, 09:40:33 am »
Cytat: "Danae"
Przecież jak zje trochę ziemii o ile zje to nic mu się nie stanie, prędzej znając upodobanie królików do rycia norek w ziemi zrobi Ci niezły galimatias.


Moja zjadła bazylię z doniczki. Potem  wzięła się za kopanie. Musiałam jej zabrać  :>
Tak więc lepiej obciąć/wyrwać ab uniknąć bałaganu.
Chociaż nie jest powiedziane, że królik zacznie kopać.

Offline vocativus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
czrna ziemia
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2008, 16:31:16 pm »
no mój Sraluch wyjadł pszenicę i trawę i wykopał ziemię na dywan. A żeby nie było tak pięknie to jeszcze przewrócił donice do góry dnem... oczywiście z niesamowitą radością mi sie pokazał jak ślicznie sie uciaprał  :bejzbol

Jeśli sadzisz to w prostokątnych donicach (ja sie porwałem na dużą okrągłą i skutki powyżej) tak żeby nie chciał tam wejść np. pietruszka na przemian z bazylią - delikatne rośliny na przemian z krzakami. Wtedy nie wejdzie... no chyba że sie zaweźmie :D

zaschnięte łodygi i kwiatostany możesz odcinać i dawać do chrupania... mój sraluch lubi sobie pochrupać takie rzeczy... lepsze to niż jakby sie dobrał do mebli (bo na kable raczej każdy znajdzie czas)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
czrna ziemia
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2008, 16:57:49 pm »
:hahaha  :hahaha  :hahaha Jeżu, Vocativus, ale się uśmiałam   :diabelek
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
czrna ziemia
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2008, 23:03:26 pm »
Cytat: "Sen"
Moja zjadła bazylię z doniczki. Potem wzięła się za kopanie. Musiałam jej zabrać :>

Zjadła i myślała, że wykopie sobie jeszcze  :lol

Preah

  • Gość
czrna ziemia
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2008, 07:27:16 am »
Cytat: "Danae"
Cytat: "Sen"
Moja zjadła bazylię z doniczki. Potem wzięła się za kopanie. Musiałam jej zabrać :>

Zjadła i myślała, że wykopie sobie jeszcze  :lol


 :hahaha

Bystrzycha  :>