Autor Wątek: 9m-c królik - dieta  (Przeczytany 3494 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aPa

  • Gość
9m-c królik - dieta
« dnia: Lipiec 22, 2009, 12:51:42 pm »
Witam
Moja kroliczka bardzo dużo je. Tzn wiecej niż wcześniej :) Od sterylizacji znacznie jej sie zwiększył apetyt. Dostaje jedzenie 3x dziennie. Rano 3 kopiaste łyżki Cuni Complete + troszke suszków + marchewka, ok 16 dostaje 2łyżki cuni + jakies zielone i marchewka, wieczorem to samo co rano. Zjedzenie całej miski zajmuje jej nie całą godzinkę. Prześpi sie i znowu by jadła. Rano, po nocce, to prawie mi chce odgryźc rękę, żeby tylko coś zjesc. Oczywiście warzywa dostaje różne, ale siano oczywiscie też zjada w ogromnych ilościach.
Najgorsze jest to, że teraz jest ciepło, wiec Czika prawie wogóle nie wychodzi z klatki (wychodzi bardzo późno wieczorem, albo bardzo wczesnie rano) i nie ma się kiedy wybiegac.
Czy takie zjadane ilości to norma?

kasiagio

  • Gość
9m-c królik - dieta
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2009, 13:03:12 pm »
aPa,  :wow ile ona je !! Według mnie dostaje stanowczo za dużo ,  dla przykładu mój Maki dostaje granulat dwa razy dziennie po łyżce , sianka do woli i zieleninkę trzy razy dziennie na śniadanie, obiad i kolację także według mnie powinieneś zmienić jej dietę a przede wszystkim zmniejszyć ilość granulatu . Pozdrawiam !!

aPa

  • Gość
9m-c królik - dieta
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2009, 13:15:37 pm »
próbowałem dawac jej jedną, max 2 łyżki, ale to zjadała w ciągu 10min a potem głodowała... Nie zależnie od iloście, zawsze sie rzuca na jedzenie. Wygląda to tak jakby od kilku dni je jadła, a zawsze coś ma. jak narazie wagę ma cały czas 2kg.

kasiagio

  • Gość
9m-c królik - dieta
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2009, 13:30:06 pm »
aPa, ale króliki z reguły to wieczne głodomory  :P  i jadły by wiecznie zamiast granulatu podawaj jej sianka , nie martw się na pewno z głodu nie umrze i wyjdzie jej to tylko na zdrowie !!

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
9m-c królik - dieta
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2009, 13:32:42 pm »
Cytat: "aPa"
max 2 łyżki, ale to zjadała w ciągu 10min a potem głodowała...

Jak bedzie glodna to doskubie sobie sianka. jesli nie chcesz miec w domu krolika z nadwaga to koniecznie ogranicz granulat i warzywa korzeniowe.
Jesli non stop bedziesz dawac jej jedzenie typu granulat i marchew to przestanie jesc siano. U mojej Jozi apetyt po zabiegu unormowal sie po ok. dwoch miesiacach. Tez pozerala wszystko. Musisz pilnowac wagi, bo potem beda problemy z odchudzeniem krolinki. ja daje jedzenie dwa razy dziennie. jednoczesnie granulat, warzywa i zielone. W ciagu dnia i w nocy krolik skubie siano i suszki.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
9m-c królik - dieta
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2009, 13:33:01 pm »
Słyszałam, ze po kastracji króliki mają zwiększony apetyt, zapewne to jest przyczyna?
Musisz jej niestety dawkować jedzenie, bo zacznie tyć - a wtedy to w ogole bedzie kaplica.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
9m-c królik - dieta
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 22, 2009, 13:38:38 pm »
Ja jeszcze dodam, ze u mnie Tosia tez pozerala caly posilek w kilka minut a potem zabierala sie za siano. Zeby dluzej mogla cieszyc sie granulatem to dawalam jej w kuli smakuli. Miala od razu gimnastyke.

aPa

  • Gość
9m-c królik - dieta
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2009, 14:02:40 pm »
Czika miała sterylizacje jakoś 1,5m-c temu. Ona zjada prawie natychmiast całą miske, odpoczywa kilka-kilkanaście minut a potem wcina siano. Zostawiam jej rano full pasnik a wieczorem jest pusty. Też uważam że to bardzo dużo, bo wcześniej jadła o grubo ponad połowe mniej. Ona jak jest głodna to o 4 rano rzuca miską (ceramiczna, ciężka, ale i tak daje rade) i gryzie klatkę.
Sądze ze ona teraz nadrabia zaległości po sterylizacji, kiedy to bardzo mało jadła.
Postaram sie jej coś ograniczyc i zobaczymy jaki będzie efekt.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
9m-c królik - dieta
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 23, 2009, 11:34:48 am »
Cytuj
Ona jak jest głodna to o 4 rano rzuca miską (ceramiczna, ciężka, ale i tak daje rade) i gryzie klatkę.

Mialam to samo z Tosia... Ona od poczatku bardzo duzo jadla, bo nie wiedzialam, ze trzeba u krolika pilnowac diety. Tosio nie byl gruby, jadl to co chcial i ile chcial, wiec myslalm, ze u wszystkich krolasow sie to sprawdza. Niestety. Mialam w domu grubaske. Jak przeszlysmy na diete, to byl horror, bo nawet jak byla wypuszczona to potrafila nad ranem po mnie skakac, zeby mnie obudzic. W tym wypadku trzeba byc nieugietym, bo otylosc u krolikow jaset naprawde bardzo niebezpieczna.
Siana zostawiaj jej bardzo duzo, tak, zeby nigdy nie brakowalo. Granulat dwa razy dziennie, marchewki dawaj ze trzy cztery plasterki, suszki, zieleninka i bedzie ok :)

Aneczka

  • Gość
9m-c królik - dieta
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 23, 2009, 19:50:19 pm »
aPa, mój Bulion pożera wszystko co mu daję w 2 minuty, z zegarkiem w ręku, i też żebrze o jedzenie, ale to jeszcze nie powód żeby go przekarmiać. Dorosły królik nie powinien jeść więcej niż 2-3 łyżki granulatu dziennie, do tego objętościowo 2-3 szklanki świeżego, suszki i siano. Królik z głodu nie umrze, jeżeli suszki i siano będą ciągle dostępne. Jak bym Bulionowi dała całe opakowanie granulatu to jadłby je jakieś 10minut, ale tego nie zrobię

aPa

  • Gość
9m-c królik - dieta
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 24, 2009, 11:56:54 am »
Czika dostaje teraz tak: 1,5łyżki rano, popołudniu 0,5łyżki, wieczorem 1,5łyżki. Oczywiscie do tego warzywa i suszki. Siano non stop. Narazie jest spokój. Nie wariuje. Chyba będzie dobrze :)
Kupiłem nowy pokarm (bo brakło cuni complete) cuni indoor. Bardzo jej smakuje :) Z resztą czego ona nie zje??  :DD