Autor Wątek: slask--DUZY KROLIK W SKLEPIE:((  (Przeczytany 5037 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

swinka fici

  • Gość
slask--DUZY KROLIK W SKLEPIE:((
« dnia: Październik 16, 2008, 17:33:39 pm »
witam!!jestem z katowic. w jednym ze sklepow w tychach zobaczylam krolika- bezowy,chyba cos w rodzaju lewka(ma bardzo puchate futerko i mieciutkie) ,ale rozmiaru barana :wow   zostal oddany  :oh:  ma podobno 1,5roku, siedzi w malej klatce,ktora stoi na wiekszej klatce--co powoduje ze za kazdym jego ruchem klatka sie rusza..jest bardzo spokojny i kochany--zaraz pcha nosek do krat jak sie podchodzi :(  nie moge go wziasc bo mam swinke swoja (ktora szaleje po mieszkaniu) poza tym moja swinka jest juz starsza(podobno nie wolno kupowac zwierzecia nowego kiedy nasze jest juz starutkie). z tego sklepu wycignelam tez mala swinke--ma narosl na nosku--pewno poszla by na karme :bejzbol  wiec to byl priorytet..
krolik siedzi tam juz troche,nikt sie nim nie interesuje(bojest duzy.. :zdenerwowany ) --tak powiedzila sprzedawczyni...niestety nie wiem czy to on czy ona;/
kosztuje 30zl..ja bym mogla zaplacic te 30zl, tylko zeby ktos go wzial :buu  chocby na dt!!! i najlepiej ze slaska!!!! :bukiet  bo moze z mama bym sie zgadala i mogla go wziasc jak ta mala swinke wydam do domku nowego...
bardzo was prosze o pomoc..

ps.jakby ktos byl zainteresowany to prosze pisac--moge odebrac tego krolika,i dowiesc w mojej okolicy-tychy ,katowice,ewentulanie gliwice..lub inne m-ca..  sweetpony@vp.pl

naomi19

  • Gość
slask--DUZY KROLIK W SKLEPIE:((
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2008, 19:03:25 pm »
Takie zwierzęta są w każdym sklepie, a wykupując je nakręcamy ten biznes.
Moja siostra pracuje w zoologu, takie zwierzęta pojawiają sie codziennie.

swinka fici

  • Gość
slask--DUZY KROLIK W SKLEPIE:((
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2008, 21:49:01 pm »
acha rozumie---czyli powinien tam zostac...ja rozumie ze sklepy niektore  nie robia fair bo chca np za zwierze np90 ,a przeciez jest juz starsze--ale moze i dobrze--jakby bylo za darmo to trafiloby w zle rece???czyli  zle zrobilam ze wzielam tamta swinke z rana na nosku--powinna byla zostac pozarta przez weza..no bo w koncu wykupienie nakreca biznes..
szczerze mowiac juz kilka razy te forum pokazlo ze nie ma na co liczyc..szkoda..dobra, dam sobie rade sama.. :oh:

naomi19

  • Gość
slask--DUZY KROLIK W SKLEPIE:((
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2008, 22:23:25 pm »
To jest moje zdanie, a nie zdanie całego forum. Może ktoś myśli podobnie jak Ty i zdecyduje się wykupic królika, nie wiem.
Ja znam problem z drugiej strony- ze strony sprzedawcy. Oni niejednokrotnie wymyślają historyjki o tym, że królik jest uratowany skądś tam, że miał ciężkie życie, a to nieprawda :)

swinka fici

  • Gość
slask--DUZY KROLIK W SKLEPIE:((
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2008, 00:15:29 am »
nio tyak,zgadzam sie z Toba,ale oni nie mowia ze mial ciezkie zycie--widze ze krolik jest baardzo duzy i nie ma najlepszych warunkow! szkoda mi go:(
ja wiem cos o tym doskonale--bo wystawiam aukcje dla bezpanskich psow i przede wszytkim koni--nie znaczy to ze zmyslamy-tylko  ze  zwlaszcza psa historii sie nie zna a trzeba cos napisac :hmmm  
zreszat moim zdniem nie wazne czy mial ciezkie zycie czy nie--czy ktos oszukal mnie czy nie--wazne jest ze ja WIDZE  ze krolik nie ma dobrych warunkow, i warto by bylo go wziasc,szczegolnie ze jest duuuzy (rozmiary malego psa :wow ) i nikt nie wezmie takiego byka!!ja pierwszy raz widzilam tak wielkiego krola, ale nie mam w tym zakrsie doswiadczenia!!z 3 kg ma na bank!!dlatego sie o niego martwie...
jelsi ktos bylby chetny to prosze dac znac:D

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
slask--DUZY KROLIK W SKLEPIE:((
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2008, 13:48:10 pm »
moj Funiol to ma chyba 3.4kg jak nie wiecej,nie pamietam dokladnie,musze go zwazyc
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

swinka fici

  • Gość
slask--DUZY KROLIK W SKLEPIE:((
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 17, 2008, 16:04:47 pm »
wlasnie--to naprawde duzy krol..wy sie na tym znacie---powiedzcie mi co sie moze z nim stac??? ja go chyba wezme jak tylko oddam ta mala swinke do adopcji,ale to z m-c albo wiecej potrwa...chyba na mieso go nie sprzedadza nie??? bo na pokarm no na bank nie...za duzy :jupi  chyba...no chyba ze ktos trzyma w domu kilku metrowego boa--ale watpie :P

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
slask--DUZY KROLIK W SKLEPIE:((
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2008, 17:01:33 pm »
czasami tez moze trafic na pokarm :(
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

swinka fici

  • Gość
slask--DUZY KROLIK W SKLEPIE:((
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 18, 2008, 02:26:56 am »
kurczee...obojetnei nakreca biznes czy nie...postaram sie go jakos wyrwac... :oh:  narazie nei moge bo mam swinke  na dt...ale zadzwonie do szefowej i pogadam z nia osobisice..nie uratuje wszytkich zwierzakow...ale moge jednego.jeden to lepszy niz zaden..poza tym mysle ze kroliki ,swinki ne  sa problemem tak wielkim.ogolnie ja sie nie zajmuje gryzoniami,raczej konmi--wspieram fundacje ratujace konie z rzezi--to dopiero jest w sumie bez sensu--kupuje sie 1 konia a inne ida na rzez..i najgorsza jest ta swiadomosc..ale lepiej jednego niz zadnego..ale czy to cos zmieni???nie...!!kon nie kosztuje 30zl i nie zajmuje klatki:(  nic nei dadza rozmowy z handlarzami-potrzebny jest zakaz odgorny..to tak jakby walczyc o zakaz sprzedarzy krolikow na karme..ale powiedzcie ,ze jesli bylibysie w stanei ,nie uratowalibysie choc jednego????,choc wiadomo---inne zgina...
a jelsi ratowac to ktorego-chorego,zdrowego??malego czy starego???
to sa pytania retoryczne-ale chyba kazdy kto ma doczynienie z tym tematem ma takie mysli..pozdrawiam wszytkich:)
ps.jesli bede miec  tego krolika dam znac :heart

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
slask--DUZY KROLIK W SKLEPIE:((
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 18, 2008, 10:29:33 am »
Tak... z tymi konmi to wlasnie tak jest... jednego sie ratuje, a innym - juz zaladowanym na ciezarowke -  patrzysz w oczy... to okropne..
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

naomi19

  • Gość
slask--DUZY KROLIK W SKLEPIE:((
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 18, 2008, 17:46:14 pm »
Skoro jest w zoologu to nie pójdzie na pokarm z dwóch przyczyn. Raz- jest za drogi jak na pokarm, dwa- to nie jest królik hodowlany- duży- tylko miniaturka, jak widzisz reniaw ma ok 3 kg królika, niektórzy z nas również i sa to mimo wszystko miniaturki.

swinka fici

  • Gość
slask--DUZY KROLIK W SKLEPIE:((
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 19, 2008, 14:33:22 pm »
acha mowisz ze za drogi :jupi  to dobrze !! no on jest duuuzy ,wyglada jak krolik hodowlany,ale  te malutkie uszka i puchat efuterko--i widac ze to "duza miniaturka" heheh w kazdym razie od czas do czasu tam zajrze do tego sklepu...

naomi19

  • Gość
slask--DUZY KROLIK W SKLEPIE:((
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 19, 2008, 15:05:30 pm »
A tak w ogóle to który to sklep? :)

swinka fici

  • Gość
slask--DUZY KROLIK W SKLEPIE:((
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 19, 2008, 22:09:22 pm »
oooo nie zauwazylam ze jestes z katowic :PP  to sklep w tychach--obok teatru,ulica hlonda.. co do tego ze za drogi na pokarm--to moja znajoma ktora "wyrywa"zwierzeta terrarystom(szuka na forach terrarystycznych)powiedzila ze nei prawda--facet ktory hoduje zwierze z pasja,waz ma 5 metrow to wyda te 30zl, i wlsnei dlatego ze jest duzy!! :buu  narazie jestem zablokowana swinka--ale moze zadzwonie do szefowej i powiem zeby mi go zatrzymli..nie wiem co zrobic...moja mama dopytuje sie o krolika juz :jupi  w iec chyba nie bedzie zla jak go przytargam :P  ale tak jak mowie--w najblizszym m-cu watpie ze bedzie to mozliwe..

ps dzis (pon) dzwonilam zeby krolika "zaklepac"--ale za pozno-zostal sprzedany....mam nadz ze trafil w dobre rece :(  :(  :(