Autor Wątek: Problem z piciem  (Przeczytany 4102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Claudynka

  • Gość
Problem z piciem
« dnia: Październik 04, 2008, 15:02:12 pm »
Bardzo proszę o poradę. Nasz Dzidziuś od 2 dni nie chce pić wody - wszystko inne jest bez zmian - ma apetyt, cały czas biega, podskakuje i psoci, jednak nieubywająca z jego poidełka woda bardzo nas martwi. Czy ktoś z Państwa orientuje się co może być przyczyną, czy lepiej jak najszybciej udać się do weterynarza? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Sen

  • Gość
Problem z piciem
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2008, 15:34:24 pm »
Spróbuj podać mu wodę z miski.
I idź do weterynarza.

Claudynka

  • Gość
Problem z piciem
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2008, 15:44:12 pm »
Z miseczki również nie chce - jedyne co pije to przecier ze świeżych pomidorów. Zaraz zadzwonię po weterynarza.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Problem z piciem
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2008, 20:42:44 pm »
pije przecier ze swiezych pomidorow! :wow
po co do weta,rany
pod. cos z zielonek?jak krolik je cos "zielonego' to nie musi pic
po zjedzieniu sianka,czy granulatu zachce mu sie pic,nie 'wciskasz" czasami mu duzo owocow czy wlasnie jakis dziwnych sokow?
poczytaj jak zywic takie malce
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Problem z piciem
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2008, 17:33:42 pm »
Podzielam zdane reniaw - od razu do weta?? Po co? :oh:  :oh:
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Claudynka

  • Gość
Problem z piciem
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2008, 19:03:57 pm »
Tak pije przecier - uwielbia wszystko co  ma smak pomidorów - jeśli chodzi o żywienie to już przed jego urodzeniem "uczyłam się" i stosuję się do porad weterynarza. Je Vitakraft for Kids, Vitakraft Emotion, chipsy naturalne pomidory lub banany - Herbal Pets, siemię lniane, kalarepkę, jabłka itp. Ogólnie synek czuje się wybornie.

Offline zapius

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 24
Problem z piciem
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 10, 2008, 21:21:43 pm »
Jabłka nie są zbyt dobre, na pewno w większej ilości, pomidory także, jeśli weterynarz jest niby taki dobry to powinien o tym wiedzieć. Vitakraft także nie jest odpowiednim granulatem oraz pożywieniem dla królika, a na pewno najdroższym. Jeśli weterynarz ma na stanie swojego sklepu ten produkt to nie dziwne że to poleca :). Chociaż oczywiście lepsze to niż mieszanka lub jakiś inny produkt żywieniowy dla królika Vtakraft można postawić na średniej półce jeśli chodzi o jakość.

Claudynka

  • Gość
Problem z piciem
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 11, 2008, 15:32:30 pm »
Ten weterynarz jest polecany przez większość hodowców Króliczków w Poznaniu i nie ma "na stanie" Vitakraftu. Swoją drogą rozmawiałam z doświadczonymi hodowcami i nie mieli żadnych zastrzeżeń co do tych pokarmów.  A odnośnie ceny, o której piszesz - uważam, iż absurdem jest oszczędzanie na swoim zwierzątku.

Nuna

  • Gość
Problem z piciem
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2008, 15:47:44 pm »
Cena powinna byc odpowiednikiem jakosci, a Vitakraft ma wiecej odpadow w srodku niz wartosciowych skladnikow, to eleganckie opakowanie jest drozsze od zawartosci :(
Chipsow mu nie dawaj, siano, ziola, zielenina to podstawa zdrowego zywienia.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Problem z piciem
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 11, 2008, 17:41:27 pm »
Claudynka a do jakiego weta chodzisz?

Claudynka

  • Gość
Problem z piciem
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 12, 2008, 08:20:44 am »
Wataha w Poznaniu zajmuje się nim dr Czerwiński. Nuna dlaczego nie podawać mu chipsów i jaką karmę w podajecie swoim pociechą Prestige?

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Problem z piciem
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 12, 2008, 09:29:39 am »
Ale leczy go sam stary Czerwiński czy jego niedokształcona świta? Ja karmię granulatem Duo Cuni (Prestige V-L) i zgadzam się, że jest on o wiele lepszy niż Vitakraft. W jakim wieku jest twój króliczek?

Sen

  • Gość
Problem z piciem
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 12, 2008, 09:45:47 am »
Claudynka,  Vitakraft jest droższy od Cuni Complete a jego jakość jest dużo gorsza. A dla mnie za to absurdem jest mieć królika i nie wiedzieć podstawowych rzeczy...
Z jabłek zrezygnuj, to ma być przysmak. Podawaj zieleninę, siano i suszone zioła.

Claudynka

  • Gość
Problem z piciem
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 12, 2008, 19:49:03 pm »
Wataha - sam Czerwiński :), Czesio wczoraj skończył 7 miesięcy. Czy ta karma, którą podajesz jest tak dobra i czy jest odpowiednia do mojego Maluszka ( kwestia wieku )?

Sen nigdzie nie pisałam jak dużo jabłek dostaje, a już tym bardziej, że jest to Jego podstawowe jedzenie, wymieniałam niektóre rzeczy. W woli ścisłości dopiero po wypowiedziach doświadczonych ludzi udzielasz się, tym razem nie wysyłając ludzi do weterynarza... Za taką "pomoc" z góry dziękuję. Inne osoby na forum napisały dlaczego owa karma jest średniej jakości, bez podawania przykładów cenowych, jeśli dla Ciebie finanse są jedynym powodem zmiany karmy to przepraszam.. skorzystam z rad bardziej rozważnych osób...

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Problem z piciem
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 13, 2008, 10:36:30 am »
Duo Cuni jak i CC (tej samej firmy) nadają się dla króliczków w każdym wieku. Mają bardzo dużo włókna (21%) co jest ważne w króliczej diecie. Z tego co wiem to Vitakraft posiada tylko 14 % włókna, ma też troszkę więcej tłuszczy (a im mniej tym lepiej). Poza tym słyszałam że oni barwią karmę środkami chemicznymi, ale co do tego to nie jestem na 100% pewna bo się nie doszukiwałam. Vitakraft ma też w sobie 16% lucerny, a ona w dużych ilościach szkodzi, ja kupuje osobno granulat 100% lucerny i podaje od czasu do czasu jako przysmak.
Swojemu uszatkowi od początku daję Duo Cuni (ponad rok) i jestem bardzo zadowolona: ładnie pachnie, naturalnie wygląda i bardzo mu smakuje :)

Claudynka

  • Gość
Problem z piciem
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 13, 2008, 12:11:53 pm »
Super. Właśnie zamawiam - dziękuję Tobie bardzo za pomoc i pozdrawiam.