Autor Wątek: Zaprzyjaznianie krolikow - film  (Przeczytany 8334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Basia

  • Gość
Zaprzyjaznianie krolikow - film
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 28, 2009, 12:41:06 pm »
Cytat: "Jadwinia"


a moje zajce są właśnie na takim "urlopie" - po paru godzinach trzeba było je rozdzielić  :( a najlepsze, że cały czas mają klatki w jednym pokoju i póki jedna jest zamknięta to luzik, siedzą nosek przy nosku, iskają się przez kraty, jedzą sianko ... a po wypuszczeniu - meksyk.


u mnie jest tak samo. przez zagrodki sie kochaja, na wolnosci calkowitej - nienawidzą :( :(

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Zaprzyjaznianie krolikow - film
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 28, 2009, 13:04:00 pm »
Cytat: "Nuna"
Na ostatnim filmie to samczyk i samiczka. Ludzie maja nerwy ze stali, pewnie to ich nie pierwsze zaprzyjaznianie.


heh, mnie tu na forum pewne osoby nazywały panikarą...a u mnie wyglądało to właśnie tak jak na tym ostatnim filmiku :oh: zaprzyjaźnianie po przeprowadzce do Olsztyna, faza pierwsza trwało 3 doby (byłam kłębkiem nerwów) ale i tak gorsza była faza druga - po 2 tygodniach od zawieszenia broni nagle którejś nocy obudziła mnie bójka, która trwała 3 doby :(  (a że dzielę pokój z królikami, to nie muszę mówić, jakie to było stresujące, tłukły się np. w nocy na mojej poduszce) już zdążyłam się oswoić z myślą, że mam 2 kochające się królewny, a tu taki klops. Zacisnęłam zęby, wiedziałam że musi się to dobrze skończyć, o ile wytrzymam i ich nie rozdzielę (Mysza do dziś na dziurę w uchu, Zając miał rozciętą wargę, naprawdę byłam bliska załamania, no i nie miałam dostępu do internetu, wszystkie decyzje podejmowałam na własne ryzyko, intuicyjnie). Dzięki Wam jeszcze raz za wsparcie :bukiet Zając i Mysza dziękują po stokroć :krolik  :krolik
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Aneczka

  • Gość
Zaprzyjaznianie krolikow - film
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 28, 2009, 16:11:57 pm »
Cytat: "Jadwinia"
Mysza do dziś na dziurę w uchu, Zając miał rozciętą wargę

podziwiam, ja bym tego nie wytrzymała, wczoraj mój maż spotkał króliki w pokoju Frotka, z tym, że Frotek był w klatce, a Bulion nie. Musieliśmy to zrobić w tą stronę, bo Bulion klatki nie posiada, a w pokoju Frotka był po raz pierwszy, więc czuł sie nieco niepewnie. One się tylko wąchały, a ja już krzyczałam "weź go, weź go"!!

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Zaprzyjaznianie krolikow - film
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 28, 2009, 21:23:16 pm »
nie wiem czy jest co podziwiać... czułam się strasznie, płakać mi się chciało, ale jednocześnie czułam, że to się uda i że niedługo będziemy się we trójkę tulić. Poza tym te zajęczo-mysie wąty ciągnęły się ponad rok, ciągle słyszałam że panikuję, że nie pozwalam im ustalić hierarchii ... dobrze że to się skończyło tak a nie inaczej. I mam nadzieję, że już im się nie "odwidzi" :nie_powiem
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Mara

  • Gość
Zaprzyjaznianie krolikow - film
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 29, 2009, 04:48:28 am »
dzięki, Nuna, za te filmiki. Nie widzałam migdy, jak zaprzniają 3-5 królikow jednocześnie.

Mam pytanie. Jak duży muśi być pokój dla zaprzniania 2 królikow?

Nuna

  • Gość
Zaprzyjaznianie krolikow - film
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 29, 2009, 08:38:01 am »
Calkiem normalny pokoj moze byc tez wiekszy przedpokoj czy kuchnia. Ja zaprzyjaznialam swoje w przedpokoju. Glownie sie kopaly i przeganialy, nie bylo bojek, nawet siersc nie poleciala. W miedzyczasie bylo kilka sprzeczek pomiedzy chlopcami bilans:
-ugryziony siusiaczek Tobiego (wet) - to byla sprawka Lilly
-rozwalone oko Tino (wet)               -Tobi go tak urzadzil
-rana na grzbiecie Tobiego (bez weta)- Tino go tak urzadzil
-klaki na calym balkonie 2 razy, obu panow