Autor Wątek: znowu kamica :/  (Przeczytany 3623 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bonnie_blue

  • Gość
znowu kamica :/
« dnia: Sierpień 30, 2008, 11:24:40 am »
Niestety problemy z pęcherzem powróciły :(
W czwartek Bobislaw był operowany z powodu piasku w pęcherzu (na zdjęciu wyglądało to jak kamień wielkości pęcherza).
Na razie bobislaw czuje się dobrze, ale jeszcze nie chce się cieszyć za bardzo, bo wczoraj było z nim bardzo źle (przez 27 godzin po operacji W OGÓLE się nie ruszał, do tego doszła biegunka i w ogóle było z nim kiepsko:( ).

naomi19

  • Gość
znowu kamica :/
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2008, 12:10:14 pm »
Cały czas trzymam za Was kciuki!

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
znowu kamica :/
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2008, 13:27:04 pm »
moj ulubieniec chory :( ,bidulek

trzymam mocno,mocno kciuki aby wyzdrowial

boni pisz jak sie czuje,wiem,ze bedzie walczyl bo ma kochajaca pancie
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

bonnie_blue

  • Gość
znowu kamica :/
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2008, 14:34:08 pm »
dzieki za kciuki :)

Na razie jest dobrze ale i tak sie boje bo jednak za dlugo dochodzil do siebie po narkozie  :(  Na szczescie juz sam je, rusza sie, korzysta z kuwety (wczoraj sikal pod siebie :( ) i bardzo interesuje sie szwami :/

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
znowu kamica :/
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2008, 14:38:52 pm »
chodzi Ci o to,ze za dlugo nie jadl?cuda sie zdarzaja,wydawaloby sie,ze uchol jak nie je kilka dni i nie bobkuje to juz jego watroba jest do niczego ale jednak,przykladem jest Matylda,chodz nie wiem jak to w przyszlosci sie odbije
najwazniejsze,ze juz dochodzi do siebie :jupi

moze aby nie interesowal sie szwami uszylabys mi kubraczek lub niestety kolnierz


wiem,ze dbalas o to aby jego dieta byla dobrza ale mimo wszystko kamienie wrocily,co sie stalo,to "stare zlogi"?
ile tego swinstwa bylo?
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

bonnie_blue

  • Gość
znowu kamica :/
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2008, 14:47:46 pm »
Cytat: "reniaw"
chodzi Ci o to,ze za dlugo nie jadl?
nawet nie chodzi o to ze nie jadl (byl karmiony na sile i cos tam skubal) ale o to, ze on W OGÓLE sie nie ruszal. Tam gdzie go polozylas, lezal jak niezywy :( Jedynym dowodem, ze jednak zyje byl poruszajacy sie nosek. Moze z dwa albo 3 razy kicnął w ciagu 27 godzin.
To bylo okropne. Nawet sila nie dalo sie go rozruszac :(

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
znowu kamica :/
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2008, 14:57:18 pm »
no ale to chyba nie bedzie mialo wplywu na jego zdrowko,widac,ze zwalczyl wszystko i doszedl do siebie

zab. ktory mial byl powazny,napewno dlugi,mocno obciazajacy jego org.pewnie dlatego byl taki slabiutki :(
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

naomi19

  • Gość
znowu kamica :/
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2008, 15:15:38 pm »
Właśnie, jak zobaczyłam Twój opis na gg, że jest źle, to pomyślałam sobie, że może niepotrzebnie go kastrowałaś równocześnie, ale na szczęście wszystko wróciło do normy... Ulga ogromna, Bobisław na żywo to dopiero byłby Twój ulubieniec Reniaw  :rotfl2  Jest wspaniały, oby doszedł jak najszybciej do siebie!

bonnie_blue

  • Gość
znowu kamica :/
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2008, 15:46:27 pm »
Cytat: "reniaw"
moze aby nie interesowal sie szwami uszylabys mi kubraczek lub niestety kolnierz
kubraczek mial ale bardzo go nie lubi wiec  zdecydowaliśmy sie na całodobową (dosłownie) opiekę.
Cytat: "reniaw"
wiem,ze dbalas o to aby jego dieta byla dobrza ale mimo wszystko kamienie wrocily,co sie stalo,to "stare zlogi"?
lekarka powiedziala, ze widocznie to jest uwarunkowane genetycznie :( bo przecież bobislaw ma najlepsza opieke. Codzienne spacery, zbilansowana dieta, brak klatki, przez caly rok ulubione przysmaki (w tym arbuz, za ktory dalby sobie uszy obciac). nie wiem co moge jeszcze zrobic :(
 
Cytat: "reniaw"
ile tego swinstwa bylo?
lekarz powiedzial, ze nigdy nie widzial tyle piasku w pęcherzu :( ponoc widok byl masakryczny.
Na szczęście nerki są czyste
Cytat: "reniaw"
zab. ktory mial byl powazny,na pewno dlugi,mocno obciazajacy jego org.pewnie dlatego byl taki slabiutki :(
dokladnie.
Najgorsze bylo kiedy czytalam wypowiedzi pt. "Moj krolik  3 godziny po zabiegu kical i jadl" a moj lezal i tylko nosem ruszal :(
Cytat: "naomi19"
Właśnie, jak zobaczyłam Twój opis na gg, że jest źle, to pomyślałam sobie, że może niepotrzebnie go kastrowałaś równocześnie, ale na szczęście wszystko wróciło do normy... Ulga ogromna, Bobisław na żywo to dopiero byłby Twój ulubieniec Reniaw  :rotfl2  Jest wspaniały, oby doszedł jak najszybciej do siebie!
jeszcze nie wrocil do normy, ale przynajmniej nie lezy caly czas tylko troszke sie rusza.
Teraz spi na poduszkach i sianku, bo jeszcze go wszystko boli.

To dobrze, ze nie muszę jeździć na zastrzyki i kroplówki, tylko sama mogę je robić w domu. Przynajmniej Bobislaw ma mniej stresu :)

Nuna

  • Gość
znowu kamica :/
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 30, 2008, 15:59:32 pm »
Krolik powinien jesc duzo zielonego pokarmu tzn. trawa, ziola itd. wraz z zielenina pobiera tez wode w postaci soku.
Dobrze robi herbatka z rumianku, suszona pokrzywa lub herbata z pokrzywy, swieza i suszona babka lancetowata, krwawnik, caly mlecz razem z korzeniem, liscie brzozowe- swieze i suszone, granulatu jak najmniej ( zawiera zbyt duzo mineralow , ktore odkladaja sie pod postacia piasku, a pozniej kamienia) i jak najmniej innych suszonych ziol- dlatego, ze maja b. duzo wapnia, a prawie wcale wody.
 Krolik powinien duzo pic.

naomi19

  • Gość
znowu kamica :/
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 30, 2008, 16:05:09 pm »
Nuna- bonnie jest ekspertką (niestety musiała zostać :( )od spraw diety w przypadku kamieni/ piasku :)
Bonnie- a może dałabyś jednak radę nauczyć Bobka w zasmakowaniu porzeczeK?  One są idealne jesli chodzi o problemy z kamieniami (owoce również), a pamiętam, że nie chciał ich jeść...

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
znowu kamica :/
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 30, 2008, 16:38:04 pm »
Trzymam kciuki za Bobisława

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
znowu kamica :/
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 30, 2008, 19:29:13 pm »
Cytat: "naomi19"
Nuna- bonnie jest ekspertką (niestety musiała zostać :( )od spraw diety w przypadku kamieni/ piasku :)
Bonnie- a może dałabyś jednak radę nauczyć Bobka w zasmakowaniu porzeczeK?  One są idealne jesli chodzi o problemy z kamieniami (owoce również), a pamiętam, że nie chciał ich jeść...



wlasnie mialam to pisac :P


na nerki,ogolnie ukl. moczowy dobra jest pokrzywa,moze polubi wlasnie herbate z pokrzywy :P
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Nuna

  • Gość
znowu kamica :/
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 30, 2008, 21:44:16 pm »
Moze cos sie jednak przyda :)

Preah

  • Gość
znowu kamica :/
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 31, 2008, 16:11:43 pm »
Biedaczek  :(

Trzymam kciuki za szyki powrót do zdrówka.