Autor Wątek: Króliki doświadczalne - skala zjawiska  (Przeczytany 4824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lestat

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Mężczyzna
Króliki doświadczalne - skala zjawiska
« dnia: Sierpień 23, 2008, 21:41:57 pm »
Krótki artykuł na ten temat z "Gazety Wyborczej":

http://tinyurl.com/4hxkzj

Kiedy o czymś takim czytam, dochodzę do banalnego w sumie wniosku, jak wiele szczęścia miały nasze króliki - ich nikt na futra lub tester do kosmetyków nie przerobi :-(...

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Króliki doświadczalne - skala zjawiska
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2008, 22:12:42 pm »
najwięcej doświadczeń chyba robi się na szczurach laboratoryjnych ... Część z nich jest ratowana przez miłośników szczurów i czeka na adopcję.

Zastanawiałam się nad królikami z labów - tzn nad wyciąganiem ich i wrzuceniem na adopcyjną... ale to ponoć nie są miniaturki ... w każdym razie marzę sobie po cichutku o domku z ogrodem w którym kicałoby sobie kilka takich czerwonookich białych bestii :krolik
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Króliki doświadczalne - skala zjawiska
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2008, 22:20:55 pm »
Nie działa link :(


zinara

  • Gość
Króliki doświadczalne - skala zjawiska
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2008, 12:59:20 pm »
mi link działa, ale ten artykuł to jest straaaasznie długi :co_jest  
"115 mln królików doświadczalnych
Na tyle ich liczbę szacują organizacje obrońców praw zwierząt.
Najwięcej zwierząt laboratoryjnych wykorzystywanych jest w USA - 17 mln - oraz Japonii - 11 mln. Według brytyjskiego Towarzystwa Obrony Badań dane te są mocno zawyżone i wyrwane z kontekstu. Nie pokazują bowiem korzyści, które eksperymenty na zwierzętach przyniosły ludziom."

ja jestem za  testowaniem na zwierzętach nowych leków, ale nie kosmetyków..zwierzątka nie powinnym cierpiec dla naszej przyjemności

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Króliki doświadczalne - skala zjawiska
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2008, 13:11:22 pm »
ja jestem przeciw, zwlaszcza, ze testowanie lekow na zwierzetach nie ma wiekszego sensu, poniewaz wyniki takich testow sa nieadekwatne. organizmy zwierzece na leki reaguja zupelnie inaczej niz ludzie. a dzisiejsza technika pozwala na o wiele dokladniejsze testowanie lekow bez udzialu zwierzat - oczywiscie wymaga tez wiekszego nakladu kosztow, tak wiec testy nadal "w modzie" jako mniej kosztowne :/
o testowaniu kosmetykow na zwierzetach juz w ogole nie wspomne, bo szkoda slow na takie bezsensy.  :zdenerwowany
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

zinara

  • Gość
Króliki doświadczalne - skala zjawiska
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2008, 13:32:46 pm »
przecież po to się robi te testy bo efekty w trakcie stosowania ich, są zbliżone do efektów, podczas kuracji u ludzi. Zresztą nie mozna byłony sprawdzać leku na ludziach, jeśli wczesniej nie sprawdzono by ich, np na małpie. Jak inaczej znalezionoby leki na raka? czy inne groźne choroby? po to testuje się własnie na zwierzętach, żeby zobaczyć cz działają, bo bez sensy byłoby podawanie chorym ludziom czegoś co nie działa

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Króliki doświadczalne - skala zjawiska
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2008, 14:20:49 pm »
Cytat: "zinara"
przecież po to się robi te testy bo efekty w trakcie stosowania ich, są zbliżone do efektów, podczas kuracji u ludzi. Zresztą nie mozna byłony sprawdzać leku na ludziach, jeśli wczesniej nie sprawdzono by ich, np na małpie. Jak inaczej znalezionoby leki na raka? czy inne groźne choroby? po to testuje się własnie na zwierzętach, żeby zobaczyć cz działają, bo bez sensy byłoby podawanie chorym ludziom czegoś co nie działa

Bez komentarza ;|
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

zinara

  • Gość
Króliki doświadczalne - skala zjawiska
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2008, 15:24:47 pm »
dobrze nie ważne, mamy po prostu inne zdanie na ten temat, nie chcę się z nikim kłócić :przytul  :bukiet  
możliwe,że nie mam racji...możliwe,że dotychczas żyłam w błędnym przekonaniu..ale PROSZĘ nie pisać czegos w stylu "bez komentarza", a zamiast tego raczej wytłumaczyć mi jak jest naprawdę

~marta

  • Gość
Króliki doświadczalne - skala zjawiska
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2008, 16:02:55 pm »
Nie powinno się testować żadnych kosmetyków na zwierzętach. Co do leków. Testowania da się uniknąć, tak jak pisała Truffle. Ale gdy twoje dziecko choruje, dajmy na przykład, na raka, to każda kochająca matka zrobiłaby wszystko by tylko uratować swoje dziecko nie zważając czy lek był testowany, czy nie.
To tylko moje zdanie. I w pewnym sensie rozumiem wypowiedź zinara.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Króliki doświadczalne - skala zjawiska
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2008, 16:11:23 pm »
Cytat: "zinara"
dobrze nie ważne, mamy po prostu inne zdanie na ten temat, nie chcę się z nikim kłócić :przytul  :bukiet  
możliwe,że nie mam racji...możliwe,że dotychczas żyłam w błędnym przekonaniu..ale PROSZĘ nie pisać czegos w stylu "bez komentarza", a zamiast tego raczej wytłumaczyć mi jak jest naprawdę

Jest dokladnie tak jak pisze Truffle
Nie ludzie - nie powinno sie testowac! I nie mówie tu o matce, któa chce uratowac swoje dziecko, bo wiadomo, że bedzie probowala bez wzgledu na to czy bylo testowane czy nie, ale mówie o tych co testują.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

~marta

  • Gość
Króliki doświadczalne - skala zjawiska
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 28, 2008, 16:40:49 pm »
Petycja przeciwko doświadczeniom na zwierzętach:
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=949

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Króliki doświadczalne - skala zjawiska
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 28, 2008, 17:17:26 pm »
pisząc swoje zdanie nie miałam zamiaru się z nikim kłócić tylko pokazać co myślę popierając to wiedzą jaką mam :) każdy może mieć swoje zdanie  :bukiet
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

~marta

  • Gość
Króliki doświadczalne - skala zjawiska
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 28, 2008, 17:32:54 pm »
Ale nikt nie chciał się tu kłócić (przynajmniej mam taką nadzieję). Każdy ma prawo wyrazić swoją opinie. :)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Króliki doświadczalne - skala zjawiska
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 28, 2008, 17:56:03 pm »
No pewnie. I kazdy ma sie prawo nie zgadzac :>
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Króliki doświadczalne - skala zjawiska
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 28, 2008, 19:32:56 pm »
Długi ten artykuł. o,O
To takie nie sprawiedliwe... na niewinnych królikach testują, a taki morderca to sobie tylko w więzieniu siedzi...