Autor Wątek: Toruń! PILNE przechowalnia dla króliczka ze schroniska  (Przeczytany 4822 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Toruń! PILNE przechowalnia dla króliczka ze schroniska
« dnia: Sierpień 24, 2008, 11:18:54 am »
w ciągu ostatnich dwu dni do toruńskiego schroniska trafiły trzy króliki
dzisiaj zrobię im zdjęcia
dwa zostały chyba oddane, jeden podrzucony na teren schroniska( znaleziono go zamkniętego w klatce, do której była przyczepiona kartka "oddajem znalezionego królika" :/ )

kontakt

600 825 554
gg 245027



Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Toruń! PILNE przechowalnia dla króliczka ze schroniska
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2008, 12:43:58 pm »
Głupota ludzka nie zna granic,jakby nie można było go juz zanieść samemu,podejrzewam że ktoś go też oddał a ta karteczka to po to aby swoje sumienie uspokić,w innym wypadku ten człowiek by go osobiście w tym schronisku zostawił.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline venavivi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
Toruń! PILNE przechowalnia dla króliczka ze schroniska
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2008, 18:35:06 pm »
Witam wszystkich, mam na tymczasie jedną panienke ze schroniska, zostały 2. Mam zdjęcia ale może poczekam aż Ola cos o wszystkich napisze, nie wiem czy są zakładane dla każdego króliczka odzielne wątki czy to będzie zbiorczy więc nie chce mieszać.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Toruń! PILNE przechowalnia dla króliczka ze schroniska
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2008, 19:43:48 pm »
witaj;)

teraz szukamy DT dla dwóch króliczków, myślę, że wątek Klary można zacząć w dziale 'oddam', tam też warto wstawić zdjęcia i informować o zachowaniu ślicznotki:) pierwszy kontakt z Klarą był bardzo pozytywny, w schronisku już coś jadła, robiła bobki, jet łagodna, przed nią wizyta u weterynarza na jakąś kontrolę

wielkie dzięki za pomoc :*

druga króliczka Trusia- jest nerwowa, boi się, gdy ktoś zamierza ją pogłaskać. poodbno do schroniska przyniosło ją bardzo specyficzne małżeństwo, królczka "była u nich" przez dwa miesiące( w tym czasie podobno była zamknięta sama w domu, tylko ktoś donosił jej jedzenie)- pewnie dlatego jest taka wystraszona, nie zna ludzi, wcześniej króliczka była u jakieś rodziny, podobno ma 9 miesięcy







trzeci króliczek Maja została dziś podrzucona do schroniska w miejsce, gdzie normalnie są psy, pobrudziła się mocno:/ jest śliczna, mu ubarwienie jak krówka, łaciata, jest bardzo łagodna








poprawiłam link bo nie działał- Azi



Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Toruń! PILNE przechowalnia dla króliczka ze schroniska
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2008, 10:09:27 am »
Ola bede gadac z mężem może sie zgodzi na DT na trochę,ale nie obiecuje. Wiesz jak jest...
Dam Ci znac!
Buźka
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Toruń! PILNE przechowalnia dla króliczka ze schroniska
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2008, 13:15:06 pm »
Kasia trzymam kciuki, żeby rozmowa z Robertem przyniosła efekt :((( kurcze ale by było super gdyby sie zgodził...

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Toruń! PILNE przechowalnia dla króliczka ze schroniska
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2008, 18:54:41 pm »
Trusia i Maja jedzą i robią bobki, na szczęście

pilnie potrzebujemy dla nich domów tymczasowych



Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Toruń! PILNE przechowalnia dla króliczka ze schroniska
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2008, 18:58:31 pm »
Ola mam DT dla Majki! :lol  :lol  :lol
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Toruń! PILNE przechowalnia dla króliczka ze schroniska
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2008, 23:56:23 pm »
dzięki Kasiu wielkie :*

Majka ma bolesność nerek- bardzo dużo pije musiała się przeziębić, nie wiadomo gdzie była trzymana, poza tym wyrzucili ją w końcu na dwór, miała całą mokrą pupę

ma też na łapca ranę wyglądającą na odparzenie, ale tam jest już tylko martwa skóra, prawdopodobnie coś mocno ścisnęło jej stopę, może miała tam jakiś sznurek i teraz ma wyłysiałą łapkę w jednym miejscu

poza tym strasznie garnie się do biegania, cały czas próbowała wydostać się przez wejście do transporterka;]

Trusia pozwoliła mi się dziś pogłaskać, nie jest agresywna, tylko cały czas wystraszona, pozwoliła się nawet wziąć na ręce- potrzebuje tylko miłości i cierpliwości



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Toruń! PILNE przechowalnia dla króliczka ze schroniska
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 29, 2008, 13:01:03 pm »
Majka i Klara są już w domach tymczasowych;),

teraz potrzebna jest tylko przechowalnia dla Trusi



Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Toruń! PILNE przechowalnia dla króliczka ze schroniska
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 29, 2008, 13:35:16 pm »
Majka jest niesamowitym uszolkiem. Dzis rano do nas dotarła i od samego początku nie była przestraszona! Lubi dzieci i to bardzo; siedzała u mojego syna na kolanach i wcale nie chciała zejsc.
Nie przeszkadza jej noszenie i podnoszenie!
Nie boi się także psa,mało tego zaczyna go zachęcać do zabawy.
Z Majką można robić dosłownie wszystko; podawałam jej do pyszcznie leki i wogóle sie nie broniła.
Mam nadzieje,ze szybko znajdzie kochający dom
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Toruń! PILNE przechowalnia dla króliczka ze schroniska
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 30, 2008, 17:26:48 pm »
nadal potrzebujemy DT dla Truśki



Offline marg1313

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
Toruń! PILNE przechowalnia dla króliczka ze schroniska
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 05, 2008, 15:12:17 pm »
Zabieram Truśkę na tymczas ;-) a jeśli uda sie ją zaprzyjaźnić z Mańkiem i Frytką, to pewnie zostanie u mnie na stałe. Będę miała do oddania w dobre ręce świnkę morską - samczyka Bolka. Bolek ma ok2.5 roku.

http://www.allegro.pl/item409856095_bolus_i_chiquita_szukaja_nowego_domku_swinka.html

Zabrałam je , bo akurat przejeżdżałam przez Łódź i córka bała się jak dłużej będą na allegro to pójdą na karmę dla węży.
Czikity nie oddam, bo jest bardzo  chora i wymaga dużo opieki, spokoju i ciepła. Jest starsza jak w opisie aukcji.
Bolek jest już zdrowy( jak go zabierałam , to miał dużą ropiejącą ranę z tyłu na grzbiecie). Jest bardzo towarzyski, szuka kontaktu z człowiekiem. Dogaduje się z królikami. Tzn, jest obojętny. Mała go toleruje , ale za to Maniek goni go i gryzie. Muszę go więc oddać, tym bardziej że nie moze siedzieć w jednej klatce z Czikitą ( ona jest wysterylizowana , ale na umizgi Bolka reaguje bardzo nerwowo)
------------------------------------------------------

Trusia jest już u nas. Jest śliczna, ale bardzo przestraszona. Jak się troszkę uspokoi , to zrobie jej zdjęcia i napiszę więcej.
“Ratując jedno zwierzę nie zmienisz świata, ale dla tego jednego zwierzaka zmieni się cały świat…”