Autor Wątek: Łysiejąca 7 latka:((  (Przeczytany 2395 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Trusia

  • Gość
Łysiejąca 7 latka:((
« dnia: Wrzesień 03, 2008, 02:58:09 am »
Wiem że jest już parę postów na ten temat ale i tak się martwie bo nie wiem o co chodzi.Trusia jak juz pisałam w innym poście miała jeszcze w niedziele łysy kwadrat 2,5x2,5 cm dziś o zgrozo zauwazyłam że ma on już 2 razy taką długość i po prawej stronie i po lewej i miejsca łyse zaczynają się tak jakby łączyć skóra jest różowo czarna-czy to dobrze czy żle :( ?jest gładka mięciuchna ale Trusia często się drapie i nie wiem co robić byly pchelki zastosowalyśmy środek uzywa sie go co 5 dni ale boję się powtorzyć zabieg żeby nie podrażnic skóry.Niestety ale w Radomiu nie ma weterynarza ktory specjalizacje wśród królików posiada i nawet mój do ktorego przyjeżdzają ludzie z wawy i okolic leczy je podstawowo:(((((stwierdzil że skoro nie ma pchel ani obiawów grzybicznych to przestanie gubić sierść a tu odwrotnie :co_jest łysinka sie powiększa nie wiem co robić  :hmmm

Nuna

  • Gość
Łysiejąca 7 latka:((
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2008, 10:09:41 am »
Byc moze wylegly sie nowe pchly i stad te drapanie - jaja mogly byc np. w dywanie lub w szczelinie w podlodze. Duzo krolikow teraz linieje wiec ona moze tez, stad lysinka.
 Nie masz takiego gestego grzebienia zeby sprawdzic czy sa pchly lub ich odchody- takie czarne grudki ?

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Łysiejąca 7 latka:((
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2008, 10:32:36 am »
na wszelkie pasożyty najlepszy będzie Stronghold - stosowałam u mojego szczurka. Aplikuje się raz, a działa przez miesiąc, więc zabija też pasożyty z następnego wylęgu. A sprzęty domowe i podłogę będzie trzeba jakoś "wyjałowić". Oczywiście jeśli to wina robali ...
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Trusia

  • Gość
Łysiejąca 7 latka:((
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2008, 00:32:13 am »
na szczęście Trunia porasta sierścią  :jupi