Autor Wątek: Kwiatt i krolik ??  (Przeczytany 2563 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Malutka15

  • Gość
Kwiatt i krolik ??
« dnia: Marzec 22, 2010, 17:19:39 pm »
Moja krolikcza ostatnio dobrala sie do kwiata w moim pokoju (dosc duzy wiec ma co jesc). Ale ona ma duzo jedzienia w klatce, dalam jej tez galazki wierzby zeby sobie poskubala. Ale ona i tak woli kwiata. Nie chce zeby zjadla mi tego kwiata. A juz polowy nie ma.  :(  Je go w nocy gdzy spie bo w dzien ja od niego zabieram i krzycze ze ma nie ruszac - to wtedy ucieka. Moze brakuje jej jakis witamin czy cos ? Pomozciee! Prosze.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Kwiatt i krolik ??
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2010, 17:27:33 pm »
Co to za kwiat? Królikom nie wolno dawać kwiatków do jedzenia, bo wiele z nich jest trujących. Kwiaty trzeba zabezpieczać przed królikiem nie dlatego, że zostaną uszkodzone, tylko dlatego, że mogą uśmiercić królika.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Kwiatt i krolik ??
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2010, 17:32:17 pm »
przepraszam że zacznę od tego ale nie kwiata tylko kwiatka, kwiatek lub kwiat...

Kwiatka przestaw w takie miejsce gdzie królik do niego nie dosięgnie, zwłaszcza że nie wiesz czy roślina nie jest trująca... a w takim przypadku mogłoby się to skończyć tragicznie dla królika... twoim zadaniem jako opiekuna jest zabezpieczenie domu/ pokoju tak aby króliczek nie miał dostępu do rzeczy potencjalnie dla niego niebezpiecznych... a takimi mogą być właśnie kwiatki, kable, jedzenie i napije przeznaczone dla ludzi....

Malutka15

  • Gość
Kwiatt i krolik ??
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2010, 17:43:21 pm »
Kurcze, mam nadzieje ze jej nic nie bedzie .. Dopiero dzis zoaczylam ze nie ma pol liscia .. Zjadla przez noc .. Teraz zaczyna sie robic cieplo to kwiata na balkon wyniose ale nie wiem jak w zimne dni czy w zime .. Bo ten kwiat ma stale miejsce a krolika wchodzi na stol i se stolu sobie go wyjada  :(

jason

  • Gość
Kwiatt i krolik ??
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2010, 19:33:24 pm »
Mój króliczek za to użarł mi kaktusa..   :hmmm   Właściwie nie mam gdzie te kaktusy dać żeby król nie dosięgnął a jak dotąd to stoją na parapecie. A pokój nie mam duży więc wszystko jest właściwie obok siebie więc wszędzie wskoczy ten mały rozrabiak.. :zdenerwowany   :icon_biggrin   (a kaktusków mam dużo bo lubię)
No więc chciałam zapytać czy mu to nie zaszkodzi ale tego kaktusa to już trochę dawno użarł więc chyba nie.. Ale zawsze lepiej zapytać  :DD

Nuna

  • Gość
Kwiatt i krolik ??
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2010, 10:37:48 am »
Jak tylko odgryzl kawalek to nic mu nie bedzie.