Autor Wątek: Sraluch mocno linieje  (Przeczytany 2548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vocativus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
Sraluch mocno linieje
« dnia: Sierpień 14, 2008, 22:33:00 pm »
Witam!

Zaniepokoiło mnie to że mój królik mocno linieje... zbyt mocno. Teraz wieczorem podczas wyczesywania zacząłem go delikatnie skubać i można z niego wyciągać sierść garściami. To jest jego czas na linienie, w domu jest dość ciepło... może to przez to. Najbardziej na grzbiecie - tam została taka cienka wartwa futerka... właściwie takiego puchu, na główce ma tego sporo i też mocno sierść wychodzi, na kuperku sporo i niewiele wychodzi... Zastanawiam sie czy to wina diety, czy wody, czy siana... Dałem mu teraz trochę witamin w granulkach, trochę lnu i suszonego korzenia mlecza... Wyczesuję go tak często jak tylko się da. Co wy o tym myślicie? Jak to zatrzymać? Zaczynam sie bać żeby mi nie wyłysiał  :/

Skóra jest zdrowa, nie ma żadnych pasożytów ani zadrapań, sierść błyszcząca i niesamowicie mięciutka. Sraluch je o stałych porach, śpi o stałych porach, wyciąga mi konewke z pokoju również o stałej porze  :lol Często chce sie bawić, biega, skacze, zaczepia, podgryza - standard  :diabelek  Zamykam go w klatce na jakąś godzinę, może dwie wieczorem żeby se spokojnie pojadł, pobobkował, a pozostałe 22 godziny biega sobie po domu. Pije dość dużo, sika również dużo, dobrym siankiem i tapetą również nie pogardzi...

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Sraluch mocno linieje
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2008, 10:07:05 am »
moj Funiol tez tak mocno linieje,teraz to normalne tym bardziej,ze bylo cieplo i wtedy linienie jest intesywniejsze
co drugie linienie u krola tez jest mocniejsze

mozesz pod. siemie lniane ale tylko szczypte i wtedy wycofaj len,duzo siana,zielonek i wyczesuj,ja juz tylko marze o tym aby Funiol przestal liniec,naszczescie pozwala sie wyczesywac ale nie :> zadlugo
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Sraluch mocno linieje
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2008, 10:31:39 am »
Moja Dziuńka lnieje cały rok hehe
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Gina

  • Gość
Sraluch mocno linieje
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2008, 11:48:55 am »
Jeśli pod wychodzącym futerkiem jest inne, krótkie, to nie ma się czym martwić.
Gorzej jakby zostawały gołe placki.
Ale fakt czasami można się przestraszyć takim linieniem.

Mnie to dopiero czeka :oh:

Majewa

  • Gość
Sraluch mocno linieje
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2008, 12:05:55 pm »
u Homera  też się tak dzieje wystraszyłam się że się z strzyga pogryzł  :bejzbol  ale po dokładniejszych oględzinach doszłam do wniosku że to jednak linienie , bo tak jak wspomniałeś "
Cytat: "vocativus"
można z niego wyciągać sierść garściami.
:lol

Offline vocativus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
Sraluch mocno linieje
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2008, 14:39:41 pm »
Cytat: "reniaw"
normalne tym bardziej,ze bylo cieplo


noo jak świeci słońce to mam ok. 30 stopni w domu w dzień nawet cieplej... Sraluch śpi w najchłodniejszym pokoju, bo w moim to prawie 37 stopni rok temu było. Trza sobie jakoś radzić wiatrakami i butelkami z lodem.

Cytat: "reniaw"
duzo siana,zielonek i wyczesuj,ja juz tylko marze o tym aby Funiol przestal liniec,naszczescie pozwala sie wyczesywac ale nie  zadlugo


do zieleniny i siana ma nieograniczony dostęp - zawsze tam mam w zanadrzu liście winogron albo nać marchewki. Nie je non stop - oszczędza sobie  :lol Wyczesywać sie pozwala często, a nawet delikatnie skubać :D

Cytat: "Gina"
Jeśli pod wychodzącym futerkiem jest inne, krótkie, to nie ma się czym martwić.


ma futerko - taki puszek. Czyli nie ma sie co martwić...

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Sraluch mocno linieje
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 15, 2008, 21:51:39 pm »
Ja się wystraszyłam ostatatnio, że mój Kicek siwieje xD
Na szczęście linienie to nic poważnego ;)